8 zasad czyszczenia i konserwacji tkaniny markizy tarasowej

Markizy to najpopularniejsze osłony zewnętrze, które skutecznie chronią przed słońcem i deszczem na tarasie. Zakup wysokiej jakości materiału poszycia markizy, odpornego na czynniki atmosferyczne zapewni długie użytkowanie przez lata. Aby jednak zachować oryginalny wygląd i właściwości markizy jak najdłużej warto poznać kilka zaleceń jak dbać i konserwować tkaniny markizowe.

 

 

 

1.   Rama markizy powinna być zamontowana tak, aby poszycie było maksymalnie naciągnięte. Dzięki temu, zapobiegniemy tworzeniu się kieszeni wodnych podczas silnych opadów deszczu.

2.   Podczas silnego wiatru, jeżeli tylko mamy możliwość powinniśmy złożyć markizę.

3.   W przypadku opadów deszczu, markiza może zostać rozwinięta, należy jednak pilnować aby wilgotny materiał markizy nie był zwinięty przez dłuższy czas. Gdy tylko to możliwe rozwiń markizę, w celu wyschnięcia tkaniny.

4.   Płótna markizowe z kolekcji SOLAR FABRICS od firmy DICKSON-CONSTANT posiadają specjalne wykończenie, które spowolni brudzenie się tkaniny. Jest to ogromna zaleta, biorąc pod uwagę zwiększone opady deszczu, smog i mocne słońce w naszym kraju.

5.   Standardowa konserwacja tkaniny markizowej polega na usunięciu wszystkich cząsteczek brudu i deszczu za pomocą odkurzania, zdmuchiwania, trzepania i szczotkowania tkaniny.

6.   W przypadku tłustych plam i odcisków palców na markizie, zalecamy użycie wody z mydłem.

7.   Gdy na naszej tkaninie pojawiły się smugi po wodzie, należy dokładnie wytrzeć tkaninę i delikatnie przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką.

8.   UWAGA!! Nigdy do czyszczenia tkaniny markizowej nie należy używać detergentów i innych środków chemicznych.


Stosując się do „8 zasad czyszczenia i konserwacji tkaniny markizy tarasowej” przedłużysz żywotność swojej markizy. Materiał dłużej zachowa swój piękny wygląd, a warstwy chroniące  przed promieniowaniem UV i deszczem, swoje właściwości.  

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska