3 najczęściej popełniane błędy przy wyborze markiz. Jak ich uniknąć?

 

 

Dobrze dobrana markiza potrafi diametralnie zmienić komfort z przebywania na tarasie lub balonie. Jednak wybór odpowiedniego zadaszenia okazuje się nie taki prosty, jak by się wydawało. Często decyzje zakupowe podjęte pod wpływem chwili lub oszczędności, okazują się nieprzyjemne, trudne do przewidzenia, a nawet zagrażające bezpieczeństwu. Sprawdź, jakie są 3 najczęstsze błędy przy zakupie markiz, oraz jak sobie z nimi radzić?

 

Nieodpowiedni wymiar markizy

 

Pierwszym i najczęstszym błędem podczas wyboru markizy jest źle wykonany pomiar. Konsekwencją niedopatrzenia i braku precyzji w tym etapie jest nieprawidłowo dopasowania markiza. Zbyt mała markiza nie będzie zapewniała niezbędnej ochrony przeciwsłonecznej, natomiast lub zbyt duże poszycie ograniczy dostęp światła do wnętrza pomieszczeń położonych przy tarasie oraz ograniczy nam dostęp do słońca podczas dnia. Zanim zdecydujemy się na wielkość markizy, należy obserwować, jak układa się cień w ciągu dnia i którą część tarasu chcemy osłonić od słońca, a którą pozostawić niezacienioną. Więcej o tym jak dobrać wielkość markizy, aby stworzyć optymalny cień na naszym tarasie lub balkonie pisaliśmy pod tym >> linkiem

 

Ponadto nieprawidłowo wykonany pomiar może uniemożliwić montaż poszycia. Dlatego też warto zgłosić się do firmy, która oferuje fachowe doradztw, dzięki temu nasza nowa markiza będzie idealnie dopasowana do naszego tarasu.

 

Poszycie słabej jakości

 

Częstym błędem podczas zakupu markizy jest wybranie nieodpowiedniego poszycia o słabych parametrach technicznych. Tkanina markizy powinna być przede wszystkim szczelna, trwała i zapewniać ochronę przed promieniami UV oraz przegrzewaniem. Niestety poszycia sprzedawane w supermarketach lub miejscach o kiepskiej renomie nie zapewniają wysokiej jakości. Materiał na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie solidnego, jednak przy dłuższym użytkowaniu dostrzeżemy, że niska cena nie wzięła się z sufitu. Płowienie materiału, przepuszczanie promieni słonecznych, przeciekanie podczas deszczu, prucie i pojawienie się pleśni to główne grzechy źle dobranej tkaniny. Jak temu zapobiec? Wybierając się do sprawdzonego sprzedawcy, który współpracuje z najlepszymi producentami zadaszeń markizowych. Dobrej jakości poszycie nie musi kosztować krocie. Odpowiednio zabezpieczona markiza specjalnymi impregnatami pozwoli przedłużyć żywotność naszego poszycia i zapewni ochronę, jakiej oczekujemy.   

 

Samodzielny montaż

 

Co prawda samodzielny montaż pozwoli nam zaoszczędzić fundusze, jednak istnieje duże ryzyko, że źle zamontowana osłona może być niebezpieczeństwem dla domowników i gości. Szczególnie podczas silnego wiatru czy opadów deszczu, markiza może nie wytrzymać obciążenia i zagrażać zdrowiu osób przebywających pod lub w otoczeniu markizy. Ponadto nieprawidłowo zamontowana markiza może źle zwijać poszycie, a mechanizm sterowania lub samo poszycie może ulec uszkodzeniu.

 

Ponadto podczas samodzielnego montażu markizy musimy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe podłączenie napędu elektrycznego. Wszystkiego rodzaju usterki mogą stanowić niebezpieczeństwo dla osób obecnych na tarasie.

 

Należy również pamiętać, że markiza to ciężka osłona przeciwsłoneczna, która może ważyć ponad 50 kg. Ważne jest, aby montaż wykonywany był co najmniej przez dwie osoby. Pamiętajmy, że markiza to nie tania inwestycja na chwilę, tylko zakup na lata. Dlatego też istotne jest, aby montaż był wykonany w sposób prawidłowy i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Aby być pewnym, że montaż markizy był wykonany profesjonalnie, konstrukcja jest solidna, a napęd elektryczny działa prawidłowo najlepiej zlecić montaż wyspecjalizowanej firmie, która ma doświadczenie i niezbędny sprzęt do podpinania zadaszeń markizowych.

 

Dobrze dopasowana i zamontowana markiza wpływa na komfort z przebywania na tarasie lub balkonie. Warto zadbać, aby nowa markiza spełniała nasze indywidualne oczekiwania i potrzeby, trafiała w nasz gust oraz była inwestycją na lata. Dlatego też ważne jest, aby cały proces od pomiarów, przez wybór rodzaju markizy i poszycia, po sam montaż został przeprowadzony w 100% profesjonalnie przez osoby, które posiadają niezbędne doświadczenie, sprzęt i wymagane uprawnienia. Jeśli jesteś na etapie poszukiwań idealnej markizy, zadzwoń do nas pod nr tel. 602 256 780, (22) 213 37 37 lub napisz na adres: mkstudio@o2.pl, możesz również skorzystać z formularz na stronie www.mkstudio.waw.pl/kontakt. Nasi pracownicy doradzą najlepszy model markizy, podpowiedzą jakie dodatkowe wyposażenie warto wybrać, a nasi monterzy zgodnie ze sztuką monterską zainstalują Twoje nowe zadaszenie. Zapraszamy!

 

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.