4 letnie dekoracje okna – zasłony i firany. Inspiracje!

 

Lato to doskonały czas na zmianę dekoracji okna. W okresie letnim osłony okienne powinny przede wszystkim zapewniać ochronę przed promieniami słonecznymi i ładnie wyglądać. Mogą być znacznie lżejsze, delikatniejsze i jaśniejsze. Co zatem warto zmienić w aranżacji naszego okna i jak dopasować najlepsze zasłony i firany do wakacyjnej aury panującej za oknem? Przygotowaliśmy dla Was kilka letnich inspiracji.


Letni wystrój okna rządzi się swoimi prawami. Ciemne, ciężkie tkaniny powinniśmy schować bardzo głęboko do szafy, i postawić na jasne i przewiewne materiały. Latem możemy sięgnąć po tkaniny naturalne, w rożne ciekawe wzory i odważniejsze kolory. Zasłony i firany latem powinny skutecznie chronić przed mocnym słońcem, ale również dodawać wnętrzu lekkości. Takie właśnie są nasze letnie propozycje...


Klasyka - dekoracja okienna w kolorach białym i beżowym

 

 

Pierwszym pomysłem jest postawienie na klasyczne zestawienie jasnych zasłon i firan. Biel i beże wprowadzą dużo światła i ciepła do wnętrza. Urozmaiceniem tej kompozycji mogą być ciekawe upięcia, lub ciekawe wstawki kolorystyczne, które dodadzą energii całemu pomieszczeniu.


Mocny akcent kolorystyczny

 

 

Drugą propozycją jest postawienie na kolor – intensywna barwa we wnętrzu to super modny trend. Kolorowe okno, niczym tęcza rozpromieni każde wnętrze. Barwne pasy tkanin zasłon i firan, dopasowane do koloru ścian doskonale dopełnia letnią aranżację. Należy jednak zachować umiar, aby nadmiar kolorów i wzorów nie przytłoczył wnętrza.


Kwiatowe motywy na oknie

 

 

Kolejną letnią dekoracje okna otrzymamy, dzięki kwiatowym wzorom. Trend ten utrzymuje się już od jakiegoś czasu, i nic nie wskazuje aby miał zniknąć. Kwiatowe motywy na zasłonach i firankach to romantyczna propozycja na letnia aranżację okna. Kwiaty w oknie sprawią, że nasze wnętrze nabierze kolorów, energii i bajkowej magii. Możemy postawić zarówno na drobne, jak i duże motywy kwiatowe. Doskonale pasują zarówno do stylu boho, rustykalnego, a nawet glamour.


Pasy, kropki - geometryczne wzory

 

 

Czwartą, ostatnią ale również ciekawą propozycją są wszystkie geometryczne motywy. Firany i zasłony w takiej aranżacji, dobrze wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Obok wszelkich pasów, królują kropki!

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.