4 pomysły na powiększenie pokoju – poradnik MK Studio

Co zrobić gdy nasze mieszkanie nie jest duże i przestronne, a chcemy zyskać optycznie kilka metrów? Mały salon czy sypialnia nie będzie już problem... W naszym krótkim poradniki, zdradzimy Wam tricki architektów na powiększenie przestrzeni.


1. Postaw na jasne kolor

 

Z pomocą przy aranżacji małych wnętrz przychodzą nam przede wszystkim jasne kolory, które są podstawą do optycznego zwiększenia metrażu. Małe pokoje pomalujmy na jasne barwy, polecamy biel, wszelkie odmiany koloru beżowego. Im jaśniej tym lepiej!

Podobny efekt uzyskamy decydując się na jasne, gładkie tapety ścienne. Dodatkowo podobnie jak w przypadku malowania możemy skorygować proporcje pomieszczeń, które są za niskie lub wąskie. Sufit i ściany pomalowane w kolorach pastelowych dodadzą wnętrzu światła, a co za tym idzie i centymetrów. Efekt ten możemy wzmocnić kolorem podłogi w bardzo zbliżonej kolorystyce.


2. Tapety w drobne wzory

 

 


Dla miłośników tapet mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość. Poza jednokolorowymi, gładkimi tapetami, ściany w małych pomieszczeniach możemy optycznie powiększyć wybierając drobne wzory. Kwiatowe, geometryczne czy abstrakcyjne wzory tapety sprawdzą się, jeśli będą będą drobne i zachowane w jasnej kolorystyce. Gdy planujemy zastosowanie różnych wzorów tapet w kilku pomieszczeniach, postaw na jedną kolorystykę. Dzięki temu unikniesz chaosu i zachowasz spójność stylistyczną.


3. Im mniej elementów tym lepiej


Kolejną ważną zasada jest oszczędność miejsca, którego i tam mamy ograniczoną ilość. Im mniej mebli, dekoracji i kolorów tym pokój wygląda na estetyczniejszy i przestronniejszy. Zrezygnuj z dużej lampy, masywnego fotela czy grubego dywanu, które optycznie przeciążają pokój. Wyrzuć również ramki, obrazy, wazoniki i ozdobne figurki, które zabierają miejsce na szafkach i półkach. Im więcej prostej i gładkiej przestrzeni tym lepiej. Postaw na kilka elementów dekoracyjnych, o prostych kształtach, w stonowanych kolorach, które dodadzą wnętrzu charakteru.


4. Zwiewne tkaniny

 

 


Dobrze dobrane tkaniny to kropka nad odpowiednią aranżacją małych pomieszczeń. Zwiewne, delikatne, półprzejrzyste lub przezroczyste firany w oknie, lub jasne rolety tworzą przytulny nastrój, letniej aranżacji. Możemy pobawić się splotem lub wzorem, ale też musimy być uważni aby nie przedobrzyć. Lepiej postawić na małe, delikatne wzory wiosennych kwiatów, prążków czy wyszywane motywy roślinne.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.