4 powody, dla których warto zainwestować w rolety zewnętrzne

 

Wybierając osłony okienne, możemy wybierać pomiędzy rozwiązaniami montowanymi wewnątrz budynku, a osłonami montowanymi na zewnątrz okien. Dziś skupimy się na roletach zewnętrznych, które są produktem wciąż zdobywającym popularność. Dlaczego warto postawić na rolety zewnętrzne? Podpowiadamy!

 

Rolety zewnętrze posiadają wiele bezsprzecznych zalet. W letnich miesiącach są doceniane za utrzymywanie przyjemnej temperatury w pomieszczeniach, natomiast zimą ograniczają koszt związane z ogrzewaniem. Są często wybierane przez właścicieli domków jednorodzinnych, jako dodatkowe zabezpieczenie przed włamywaczami. Ponadto stanowią doskonałą ochronę przed hałasem, zapewniając spokojny sen bez względu na porę dnia. Powód dla których warto zainwestować w rolety zewnętrzne jest wiele, ale dziś skupimy się na 5, które omówimy w dalszej części...

 

  1. Ochrona przed promieniami UV

 

Podczas wakacyjnych upałów, rolety zewnętrzna skutecznie chronią pomieszczenie i domowników przed szkodliwym promieniowaniem UV. Opuszczony pancerz rolety, nie pozwala na przegrzanie się pomieszczeń, zapewniając optymalną temperaturę w domu.

 

 

Wszystkie osłony wewnętrzne dostępne na rynku dopuszczają do nagrzania się okien, które następnie emitują ciepło do wnętrza. Natomiast rolety zewnętrzne stanowią ochronę już na zewnątrz, zatrzymując promienie jeszcze przed kontaktem z szybą okna. Dzięki temu uzyskujemy przyjemny chłód wewnątrz domu bez konieczności korzystania z klimatyzacji, które generują ogromne koszty.

 

  1. Izolacja zimą

 

Poza sezonem letnim, rolety zewnętrzne doskonale sprawdzą się również zimą. Stanowią warstwę izolacyjną w miejscu w których jest ona najsłabsza – czyli oknie, które zabezpieczone zamkniętym pancerzem wykonanym z aluminium, stali lub PVC pozwala zmniejszyć straty energetyczne budynku od 25 do 40 %.

 

 

Właściwości izolacyjne rolety zawdzięczamy piance poliuretanowej, która wypełnia wnętrze pancerza. Dzięki temu pomiędzy roletą a oknem, tworzy się przegroda cieplna. Aby ciepło nie uciekało z wnętrza, należy pamiętać o zaciągnięciu rolety, gdy wychodzi do pracy lub gdy zapada noc.

 

  1. Ochrona przed hałasem

 

Rolety zewnętrze pełnią również ochronę akustyczną, obniżając hałas nawet o 10dB. Polecane są szczególnie właścicielom domów zlokalizowanych przy trasie lub innym hałaśliwym sąsiedztwie. Dodatkowa osłona akustyczna, przyda się również miłośnikom drzemek, przysłonięcie rolety nie tylko zapewni ciszę, ale również przyciemni pomieszczenie.

 

  1. Zabezpieczenie przed włamaniem

 

 

Inwestując w rolety zewnętrze zyskujemy nie tylko ochronę przed upałem, zimnem czy hałasem, ale również zabezpieczamy nasz dom lub mieszkanie przed włamaniem. Dodatkowa bariera, jaką jest roleta może skutecznie odstraszyć potencjalnego włamywania, i zapewnić tym samym bezpieczeństwom domownikom. Rolety zewnętrzne wyposażone są m.in. w :

 

  • blokady zamontowane w listwie dolnej lub zamkowej m.in. rygiel ręczny, automatyczny lub baskwilowy.

  • blokady zamontowane w skrzynce rolety m.in. : wieszak zabezpieczający lock to play, który uniemożliwia podniesienie rolety od zewnątrz oraz kątownik blokujący (opatentowany system ANWIS), który blokuje listwę pancerza w chwili podniesienia rolety z zewnątrz.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.