4 powody, dla których warto zainwestować w żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe Warszawa

 

Duże przeszklenia to jeden z coraz częściej spotykanych trendów w nowoczesnym budownictwie. Okna sięgające od podłogi dają dużo światła i optycznie powiększają przestrzeń, jednak wymagają zastosowania osłony, która ochroni wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem oraz zabezpieczy przeszklenia przed wiatrem i zanieczyszczeniami. Idealnym rozwiązaniem pasującym do nowoczesnej architektury są żaluzje fasadowe, montowane na zewnątrz okna. Dowiedz się, dlaczego warto w nie zainwestować?


Żaluzje fasadowe to osłony, które przez długi czas kojarzyły się jedynie z budynkami użyteczności publicznej. Swoją rosnącą popularność wśród właścicieli domów, zawdzięczają trendom i wymaganiom współczesnego budownictwa mieszkalnego.


Duże przeszklenia prezentują się niezwykle nowocześnie, dodają wnętrzu lekkości i przestronności. Jednak zastosowanie tak wielu okien, niesie za sobą również konsekwencje szczególnie odczuwane w okresie letnim. Kiedy żar leje się z nieba, szklane fasady i nowoczesne domy z dużymi oknami szybko się nagrzewają, powodując wzrost temperatury wewnątrz budynku. Próby ochłodzenia pomieszczeń, wiążą się z poniesieniem dużych kosztów na klimatyzację.


Zastosowanie osłony przeciwsłonecznej – żaluzji fasadowych montowanych na zewnątrz szyby, pozwala obniżyć ilość docierającej do pomieszczenia energii słonecznej przez co ograniczamy nagrzewanie się pomieszczeń. Lekka i prosta konstrukcja żaluzji, pozwala na montaż osłony zarówno w biurowcach, budynkach mieszkalnych, jak również prywatnych domach.

 

Żaluzje fasadowe montowane na każdych oknach

 


Chłód latem


W sezonie letnim żaluzje fasadowe montowane na zewnątrz budynku zabezpieczają wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem. Żaluzje działają jak izolator, który zapewnia odpowiednią temperaturę we wszystkich pomieszczeniach, dodatkowo odciążając klimatyzatory. Żaluzja zamontowana do fasady budynku, tworzy pomiędzy szybą, a lamelami barierę termiczną (masę powietrza), która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu w upalne dni, kiedy temperatura na zewnątrz sięga 35 °C, we wnętrzu budynku możemy obniżyć temperaturę nawet o 10°C.


Ciepło zimą


Korzyści wynikające z montażu żaluzji fasadowych odczuwane są również zimą. Przez przeszklone ściany i duże okna, gdy temperatura na zewnątrz spada ucieka ciepło, a wraz z nim pieniądze wydane na ogrzanie wnętrza. Dzięki żaluzjom fasadowym możemy zredukować to zjawisko i zatrzymać ciepło wewnątrz domu, znacznie obniżając zapotrzebowanie na energią niezbędną do ogrzania wnętrza.

 

Żaluzje fasadowe można sterować zdalnie


Niższe rachunki


Rezygnacja z klimatyzatora latem oraz ograniczenie kosztów niezbędnych do ogrzania budynku zimą to oczywiste sposoby na oszczędności. Mniejsze rachunki to kolejna istotna zaleta montażu żaluzji na fasadzie budynku, jednak aby móc cieszyć się oszczędnościami, należy przestrzegać kilku zasad. Zimą, w ciągu dnia należy żaluzje odsłaniać, aby uzyskać jak największą ilość energii słonecznej, natomiast nocą lamele zamykać aby spowolnić wymianę ciepła. Latem zasady są inne – w ciągu dnia, lamele żaluzji należy ustawić w pozycji w której słońce nie będzie dostawać się do wnętrza. Natomiast w nocy należy żaluzje odsłonić, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację i skorzystać z chłodniejszego powietrza w nocy. Inwestycja w żaluzje fasadowe szybko się zwróci, a korzyści będą odczuwalne przez wiele lat.


Izolacja akustyczna

Instalacja żaluzji fasadowych to również inwestycja w ciszę. Żaluzje skutecznie zmniejszają natężenie hałasu, poprawiając akustykę wewnątrz domu. Zamknięte lamele tłumią dźwięki dochodzące z zatłoczonej ulicy, rozmawiających przechodniów czy padającego deszczu – zapewniając ciszę i komfort wypoczynku po całym dniu pracy.

----

Zobacz rodzaje żaluzji fasadowych z naszej oferty >>  https://www.mkstudio.waw.pl/oferta/systemy-zewnetrzne/zaluzje-fasadowe/

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.