4 proste pomysły na letnią metamorfozę wnętrza

 

Lato to doskonała pora roku na metamorfozę wnętrza. Zmiany nie muszą wiązać się z remontami i dużymi kosztami – czasem wystarczy kilka drobnych dodatków, by wprowadzić świeżą energię do domowej przestrzeni. Poznaj, 6 prostych trików, dzięki którym lato zagości również w Twoim wnętrzu.


Okres wakacyjny to czas zmian nie tylko w przyrodzie. Ciepła aura i coraz dłuższe dni sprzyjają odświeżaniu wnętrz i pracom wokół domu. Przyroda cieszy nasze oczy pięknymi kolorami, ozdabiając ogrody zjawiskowymi kwiatami. Wprowadzenie letniej stylistyki do wnętrza pozwoli na dłużej zatrzymać lato wewnątrz i cieszyć się każdą chwilą spędzoną we wnętrzu inspirowanym letnim klimatem.


Wakacyjne kolory


Metamorfozę warto zacząć od zmiany kolorystyki. Jest to jedna z najtańszych i najszybszych zmian, które możemy, wykonać sami bez ponoszenia dużych kosztów. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie, motywację i odpoczynek. Letnie wnętrza powinny sprzyjać relaksowi, wyciszać oraz ułatwiać regenerację organizmu. Jakie kolory pozwolą stworzyć letni klimat na dłużej? Postaw na kolory ziemi, delikatne pastele, ponadczasową biel, beże i szarości. Dla odważnych proponujemy pomalowanie jednej ze ścian mocniejszych, żywym kolorem, który doda wnętrzu charakteru i może być bazą do całej metamorfozy.


Osłony okienne


Lato to czas, który kojarzy się z lekkością, powiewem wiatru i delikatnością. Warto więc w tym okresie ciężkie, przyciemniające zasłony zastąpić zwiewnymi i subtelnymi materiałami, przez które letnie słońce będzie rozświetlać wnętrza. Dodatkowo letnią aurę wprowadzą jasne kolory i kwieciste wzory, które nadadzą sielskiego klimatu wnętrzu, w którym odpoczynek będzie przyjemnością.


Dekoracja okna to nie tylko zasłony i firany. Do wyboru mamy pokaźną ilość osłon wewnętrznych, które idealnie sprawdzą się jako ochrona przeciwsłoneczna. Bogata paleta kolorów, wzorów i faktur pozwoli dopasować osłonę do letniej aranżacji. Do wyboru mamy osłony tkaninowe, takie jak: żaluzje plisowane, rolety rzymskie, rolety wolnowiszące, rolety dzień i noc, verticale oraz panele. Dużą popularnością cieszą się rozwiązania wykonane z naturalnych materiałów m.in.: żaluzje drewniane oraz maty drewniane, które potęgują wakacyjną atmosferę. Do nowoczesnych wnętrz polecamy żaluzje aluminiowe, które zapewniają ochronę przed promieniami UV, wilgocią i wysoką temperaturą.

 

Naturalne materiały


Letnia aranżacja nie może obyć się bez naturalnych materiałów, które dodadzą wnętrzu subtelności i lekkości. To doskonały sposób na przemycenie natury do wnętrza. W towarzystwie dodatków wykonanych z drewna, lnu, juty, wikliny, bambusa czy kamienia odpoczniesz i zatrzymasz wspomnienia lata na dłużej. Naturalne materiały przemycisz w zasłonach, firanach, osłonach okna, poduszkach, tapicerce kompletu wypoczynkowego, szafek, lamp, tac czy doniczek. To doskonały sposób na nawiązanie do egzotycznych kierunków naszych letnich podróży.


Letnie motywy


Kolejnym ciekawym sposobem na letnią metamorfozę wnętrza jest wprowadzenie motywów kojarzących się z wakacjami, morzem i naturą. W takim wnętrzu nabierzemy sił, zregenerujemy się niczym na łonie natury. Na jakie motywy zatem postawić? Od kilku sezonów najpopularniejszym motywem są tropikalne liście i inne motywy roślinne, które możemy zastosować zarówno jako wzór tapety na ścianie, zasłonach czy w formie naturalnej pod postacią makramowych kwietników. Roślinne i egzotyczne wzory wprowadzają nie tylko gorący nastrój do wnętrza, ale również doskonale je dekorują.


Styl marynistyczny to kolejna propozycja na letnią aranżację wnętrza. Charakterystyczne dla tego stylu biel, błękit i granat optycznie powiększą wnętrze i dodadzą mu światła. Taka kolorystyka wprowadzi we wnętrzu nadmorski styl i na długo zatrzyma letnie wspomnienia.


Dla osób, które doskonale czują się we wnętrzach stonowanych, ciekawym rozwiązaniem będzie postawienie na styl boho. Naturalne kolory, meble wykonane z rattanu i wikliny, delikatne dodatki, powiewające lniane firanki i kolorystyka ziemi wprowadzą do wnętrza wakacyjny nastrój.


Poczuj klimat wakacji w swoim domu. Przeprowadź metamorfozę wnętrza z MK Studio i ciesz się letnią aurą przez cały rok. Letnie akcenty i wakacyjne kolory będą źródłem pozytywnych doświadczeń i dobrej energii.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.