4 trendy, które będą modne w 2018 roku

Wiosna już za chwilę zawita do naszych domów, dlatego też najwyższy czas poznać najważniejsze trendy 2018 roku. Urządzanie mieszkania to przyjemne zajęcie, ale i bardzo trudne. Dobrze zaaranżowane mieszkanie, zapewni nam komfortowy wypoczynek. Jak stworzyć wnętrze zarówno, przyjemne, jak i zgodne z obowiązującymi trendami? Poznaj 4 najgorętsze trendy wnętrzarskie 2018 roku.


1. Egzotyczne motywy w dekoracji wnętrz

 

 


Najnowsze trendy w dekoracji wnętrza na 2018 rok, stawiają na wciąż rosnącą popularność motywów roślinnych. Tym razem, jednak sięgamy głębiej bo aż do tropików. W aranżacjach królują desenie egzotycznych roślin, gałęzi palmowych, liści bananowca czy pędów, zwanych rajskim ptakiem. Im większe liście i bardziej zielone tym lepiej. Egzotyczne motywy z powodzeniem możemy wykorzystywać na plakatach, tapetach, tkaninach obić kanap, foteli czy zasłonach w oknie. Trend ten możemy ująć w dwóch


2. Kosmiczne aranżacje

 

 


Kolejny trend wiąże się z wyborem przez Instytut Pantone koloru roku 2018. Kosmiczny Ultra Violet, przynosi nas do odległej galaktyki, z której przenosimy do naszych wnętrz srebrne i fioletowe błyszczące materiały. Motywy kojarzące się z kosmosem i gwiazdami zdominują nasze wnętrza. W nadchodzących miesiącach dominować będzie kolor fioletowy i jego pochodne odcienie.


3. Natura powraca

 


Trzecim trendem, który również w tym roku będzie obecny w naszych wnętrzach jest „natura”. Poza elementami drewnianymi, we wnętrzach możemy przebierać w naturalnych materiałach, takich jak bawełna czy len. Warto pokusić się również o kolorystykę w ciepłych, naturalnych barwach, takich jak: brązy, bezę, biel, zielenie i wszystkie odmiany koloru żółtego i pomarańczowego. Motywy natury, które oczarowały w ostatnich latach projektantów, w roku 2018 jeszcze bardziej się nasilą – roślinne i zwierzęce motywy wkroczą na nasze salony na tapetach, pościeli, poduszek czy pledów.


4. Motywy prosto z Afryki

 


Po kosmicznych wyprawach, schodzimy na ziemię i kierujemy się na gorącą, pełną dzikiej natury Afrykę. Afrykańska kultura zapuka do naszych drzwi, pod postacią tkanin ozdobionych zwierzęcymi motywami – wężowej skóry, lamparcich cętek czy tygrysich pasków.
Klimat Afryki, możemy wprowadzić również poprzez gorącą kolorystykę – czerwieni, brązów i pomarańczy, które przeniosą nas do pełnej dzikiej przyrody i ludowego rzemiosła.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.