6 wskazówek dotyczących wyboru idealnej markizy

 

 

Markiza to doskonały sposób na zapewnienie dodatkowej warstwy ochrony przed zmienną pogodą. Dobra markiza może chronić Ciebie, Twoich gości, a nawet Twój dom przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, deszczu i innych szkodliwych czynników. Niezależnie od tego, czy markiza jest przeznaczona dla firmy, czy do domu, jest ona doskonałą inwestycją. Chociaż przy zakupie nowej markizy do wyboru jest wiele opcji, wybór właściwej może być trudny. Istnieje tak wiele różnych stylów i rodzajów materiałów, że wybranie tylko jednego może wydawać się niemożliwe. Aby Ci w tym pomóc, przygotowaliśmy listę najważniejszych wskazówek dotyczących wyboru idealnej markizy. Oto one…

 

1. Zdecyduj, do czego ma służyć Twoja markiza

 

Decydując się na markizę w pierwszej kolejności, powinniśmy zastanowić się, jaki cel ma spełnić nowe zadaszenie. Warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań - czy poszukujemy skutecznej osłony przeciwsłonecznej, która będzie użytkowana jedynie w słoneczne dni? A może planujemy korzystać z tarasu również, gdy pada deszcz? Być może nowa markiza ma zapewniać prywatność Tobie i Twoim gościom i pełnić element dekoracyjny całej posiadłości? Odpowiedź na te pytania pozwoli lepiej dopasować rodzaj markizy, materiał poszycia oraz dodatkowe wyposażenie, które spełni nasze oczekiwania i potrzeby oraz zapewni komfortowe miejsce do wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi.  

 

2. Zapoznaj się z różnymi typami markiz

 

Wiedząc, jakie mamy potrzeby, możemy przejść do wyboru konkretnego rodzaju markizy. Na rynku mamy możliwość wyboru spośród trzech typów markiz: kasetowych, półkasetowych oraz otwartych.

 

  • Markiza kasetowa to najpopularniejszy rodzaj markizy wyposażony w specjalną kasetę, do których zwijany jest cały daszek oraz konstrukcja zadaszenia. Dzięki temu całość szczelnie jest chroniona przed nieprzewidywalną pogodą i nie wymaga demontażu markizy po sezonie.

  • Markiza półkasetowa to osłona przeciwsłoneczne wyposażone w kasetę otwartą od dołu. Materiał chroniony jest przez daszek montowany na górze markizy, jednak jej ramiona pozostają widoczne. Rozwiązanie to stosowane jest najczęściej w miejscach, wyposażonych w dach, dzięki czemu markiza nie jest zarażona na niekorzystne warunki pogodowe.

  • Markiza otwarta to rodzaj markizy pozbawiony kasety, przez co po zwinięciu pozostaje całkowicie odsłonięta i narażona na działanie deszczu, słońca czy wiatru. Decydując się na ten rodzaj markizy, należy pamiętać o demontażu jej po lecie, by zabezpieczyć osłonę przed śniegiem, pleśnią i uszkodzeniami. Jest to najbardziej ekonomiczna opcja, montowana najczęściej pod balkonem, daszkiem, lub w sytuacji gdzie nie ma możliwości zamontowania markizy w pełnej kasecie.

 

Więcej o wyborze odpowiedniego rodzaju markiz pisaliśmy w artykule: Rodzaje markiz - radzimy jaka markizę wybrać?

 

3. Zastanów się, ile cienia potrzebujesz na tarasie


Cień jest niezbędny w przestrzeniach przeznaczonych do spędzania czasu na zewnątrz. Zapewnia nie tylko komfort w słoneczne dni, ale także chroni meble i rośliny przed promieniami słonecznymi i stanowi barierę między domem a otoczeniem. Niezależnie od tego, jakiej wielkości jest Twój taras, markiza zapewni cień na zewnątrz i zapewni komfortowe warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu, bez względu czy świeci słońce, czy pada deszcz. Przed decyzją zakupową, sprawdź, przez jaki czas w ciągu dnia słońce jest na Twoim tarasie i upewnij się, jaką część tarasu chcesz przysłonić markizowym daszkiem. Przy wyborze rozmiaru markizy należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Najważniejszym czynnikiem jest lokalizacja markizy i ilość potrzebnego cienia. W określeniu rozmiarów markizy warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu odpowiedni dopasują markizę do potrzeb i wymiarów tarasu.

 

4. Pomyśl o swoich preferencjach kolorystycznych

 

Jeśli mowa o wyborze markizy, nie sposób pominąć kwestii kolorystycznych. Dopasowanie odpowiedniego koloru jest niezwykle istotne nie tylko ze względu na aspekty wizualne, ale również komfort termiczny na tarasie i pomieszczeń położonych w bezpośrednim sąsiedztwie. Jeśli chcesz, by markiza wtopiła się w elewację budynku, wybierz poszycie utrzymane w ten samej kolorystyce, co dom. Jeśli natomiast pragniesz wyeksponować swój nowy nabytek, sięgnij po warianty o wyrazistym kolorze i wzorze, które będą kontrastować się z pozostałymi elementami wystroju tarasu. Więcej o wyborze koloru poszycia markizy oraz wpływie barw na ilość światła przenikającego przez poszycie pisaliśmy w artykule "Jak wybrać kolor markizy - poradnik MK Studio".


5. Zadaj sobie pytanie: trwałość, jakość i bezpieczeństwo

 

Już wiesz, jaki rodzaj markizy wybrać i gdzie ją zamontować oraz dlaczego kolorystyka poszycia jest tak istotna. Teraz czas zadbać o to, by nowa markiza zapewniała bezawaryjność, wysoką jakość wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania. Zwracając uwagę na te aspekty, Twoja nowa markiza zapewni komfort przebywania na tarasie bez względu na pogodę oraz trwałość przez wiele sezonów. Zaufaj znanym i cenionym producentom, którzy specjalizują się w produkcji rozwiązań osłonowych na tarasy i balkony już od wielu lat. Na jakie firmy zwrócić uwagę? Markilux, Stobag i Dragon to firmy oferujące wysokiej jakości markizy i poszycia markizowe, które doceniane są na całym świecie. Wśród producentów tkanin, z których wykonany jest dach markizy czy pergoli segmentowej na wyróżnienie zasługuje firma DICKSON. Więcej o tkaninach tej marki pisaliśmy w artykule pt.: „Poznaj designerskie tkaniny markizowe Dickson."

 

6. Sprawdź gwarancję

 

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, wybierając markizę? Gwarancja to istotna kwestia, której powinniśmy się przyjrzeć. Inwestycja w markizę to spory wydatek, dlatego też warto zapoznać się z warunkami gwarancji na poszczególne elementy markizy, takie jak: tkanina, konstrukcja czy napęd.


Wybierając markizę, warto skorzystać z pomocy oficjalnych dystrybutorów rozwiązań osłonowych, by mieć pewność co do oryginalności elementów. Markiza to produkt na wiele lat, dlatego pomyśl o swoim komforcie i wybierz jakość i trwałość z najlepszymi firmami w branży.

 

Markizy to świetny sposób na zapewnienie cienia i ochrony przed zmienną pogodą. Dostępnych jest wiele różnych typów markiz, z których każdy ma swoje unikalne zalety. Właściwy dla Ciebie będzie zależał od Twoich potrzeb i budżetu. Zanim jednak przejdziesz do wyboru, poświęć trochę czasu na rozeznanie się w rynku i ofertach firm. Przecież zakup markizy to inwestycja na lata! Tych kilka wyżej wymienionych czynności, sprawi, że podejmiesz właściwą decyzję zakupową. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyporze odpowiedniej markizy, skontaktuj się z nami! Zadzwoń do nas pod nr tel. 602 256 780, (22) 213 37 37 lub napisz na adres: mkstudio@o2.pl, możesz również skorzystać z formularz na stronie www.mkstudio.waw.pl/kontakt. Zapraszamy!

 

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.