Automatyka od SOMFY – najczęściej pojawiające się pytania

Aplikacja connexoon somfy

 

 

Firma Somfy inspiruje już od 50 lat, tworząc rozwiązania poprawiające jakość życia w domach na całym świecie. Rozwiązania firmy z zakresu automatyki domowej i smart home pozwalają na poprawę codziennego życia, zwiększają poczucie bezpieczeństwa i zapewniają spokój. W odpowiedzi na liczne pytania dotyczące inteligentnych produktów firmy SOMFY zebraliśmy te, które najczęściej się pojawiają.

 

Firma Somfy inspiruje już od 50 lat, tworząc rozwiązania poprawiające jakość życia w domach na całym świecie. Produkty firmy z zakresu automatyki domowej i smart home pozwalają na poprawę codziennego życia, zwiększają poczucie bezpieczeństwa i zapewniają spokój. W dzisiejszym artykule odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące inteligentnych produktów firmy SOMFY. Zapraszamy do lektury...

 

1. TaHoma® - co to takiego?

 

TaHoma® to rewolucyjny system pozwalający sterować urządzeniami i czujnikami podłączonymi do domowej sieci. Dzięki temu urządzeniu każdy dom zmieni się w komfortowe i bezpieczne miejsce, w którym codzienne obowiązki będą przyjemnością. Z aplikacji TaHoma® możliwe jest korzystanie na miejscu oraz zdalnie, będąc w pracy czy na wakacjach. Ponadto wszystkimi podłączonymi urządzaniami możesz sterować za pomocą smartfona, tabletu, komputera czy asystenta głosowego. Dodatkowo możliwe jest ustawienie scenariuszy użycia, które znacznie ułatwiają życie. Podłączone do terminarza, uruchamiane są automatycznie o danej godzinie, dniu tygodnia czy sytuacji pogodowej na zewnątrz. System TaHoma® umożliwia podłączenie do ponad 250 produktów m.in. drzwi, okien, okiennic, rolet, żaluzji, bram, ogrzewania, kamer czy systemów alarmowych.

 

2. Dlaczego warto wyposażyć rolety, markizy, pergolę czy zasłony w napęd?

 

Wyposażenie rolet, markiz, bramy czy żaluzji w napęd elektryczny to pierwszy krok w stronę inteligentnego domu. Dzięki systemom Somfy Twój dom stanie się miejscem jeszcze bardziej komfortowym, w którym codzienność będzie prostsza i wygodniejsza. Zarządzanie osłonami okiennymi czy zadaszeniem tarasu, będzie dziecinnie proste. Za pomocą jednego przycisku, komendy głosowej, lub użytego scenariusza, zsuniesz rolety, zamkniesz markizę lub zgasisz światło w całym domu. Koniec z kłopotliwym otwieraniem rolet zewnętrznych czy zamykaniem markiz przy silnym wietrze. Dodatkowym plusem z wyposażenia urządzeń domowych w napędy Somfy jest poprawa izolacji termicznej. Wykorzystanie do tego celu czujników oraz scenariuszy użycia, pozwoli latem na ograniczenie użycia klimatyzacji, a zimą ogrzewania. W okresie letnim, gdy temperatura znacznie wrośnie, rolety automatycznie się opuszczą, a markiza rozłoży, aby chronić wnętrza przed przegrzaniem. Natomiast zimą, podczas słonecznych dni, system otworzy rolety, aby wykorzystać słońce jako dodatkowe źródło ciepła, i zamknie, gdy słońce zajdzie. Zamknięta rolet zewnętrza zatrzymuje ciepło w domu, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na energię cieplną.


3. Czym jest rozwiązanie Connexoon

 

Connexoon to rozwiązanie umożliwiające sterowanie wybranymi grupami urządzeń wykorzystując do tego celu smarfon lub tablet z każdego miejsca na świecie. Firma SOMFY oferuje 3 aplikacje: Connexoon Window, Connexoon Access oraz  Connexoon Terrace.

 

Connexoon Window to aplikacja umożliwiająca sterowanie osłonami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi, oknami, czujnikami pogodowymi oraz oświetleniem działającymi w technologii  io-homecontrol® za pomocą smartfona lub tabletu. Aplikacja pozwala tworzyć scenariusze automatycznego użycia, które pozwolą uruchomić urządzania za pomocą jednego przycisku, oszczędzając czas i energię. Ponadto w dowolnym momencie z każdego zakątka na świecie, dzięki aplikacji możemy sprawdzić, czy dom jest odpowiednio zabezpieczony.

 

Więcej o aplikacji Connexoon Window pisaliśmy w artykule pt.: Nowość! Aplikacja Connexoon Window RTS – steruj roletami za pomocą smartfona.

 

Connexoon Terrace – to druga aplikacja od producenta SOMFY, która ułatwia codzienne obowiązki i sprawia, że mamy kontrolę nad tym, co dzieje się na tarasie lub balkonie. Do aplikacji podłączymy markizy, pergolę, czujniki pogodowe, a nawet oświetlenie. Za jednym kliknięciem, zdalnie możemy sterować wszystkimi urządzeniami w aplikacji naszego smartfona. Podobnie jak w przypadku aplikacji Connexoon Window możemy ustalać scenariusze i uruchamiać je jednym kliknięciem, aby zapewnić idealne warunki do spędzania czasu na tarasie z rodziną i przyjaciółmi.

 

Więcej informacji o tej aplikacji znajdziesz w artykule pt.: Aplikacja Connexoon Terrace – zarządzaj tarasem za pomocą smartfona.

 

Connexoon Access – trzecia z aplikacji pozwala zarządzać bramą wjazdową, alarmem, bramą garażową oraz oświetleniem. Z aplikacją otworzysz bramę wjazdową i garażową, włączysz światło przed domem oraz aktywujesz alarm. Korzystanie z aplikacji jest niezwykle proste i wygodne. Zapomnij o moknięciu w deszczowy dzień i mocowaniu się z bramą. Dzięki funkcji geolokalizacji, bez potrzeby odrywania rąk i wychodzenia z samochodu uruchomisz bramę i otworzysz garaż, a po bezpiecznym zaparkowaniu, otrzymasz potwierdzenie zamknięcia bram. Dodatkowo w każdym momencie, szybko i sprawnie, możesz sprawdzić, czy brama wjazdowe lub garaż są prawidłowo zamknięte. 

 

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr tel. 602 256 780, (22) 213 37 37 lub mailowo, napisz na adres: mkstudio@o2.pl, możesz również skorzystać z formularz na stronie www.mkstudio.waw.pl/kontakt. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące rozwiązań od firmy SOMFY w możliwie najkrótszym czasie.

 

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.