Classic Blue - kolor roku 2020 według Instytutu Pantone

 


Instytut Pantone ogłosił kolor roku 2020! Tym razem wybór padł na Classic Blue – ciemny odcień koloru niebieskiego. Dlaczego eksperci postawili na kolor wieczornego nieba? Jak wprowadzić ten elegancki i ponadczasowy kolor do wnętrza? Z jakimi barwami łączyć kolor roku 2020? Dowiesz, się z poniższego artykułu...


Pantone Color Institute od 20 lat wytycza trendy kolorystyczne, wybierając najpopularniejszy kolor roku. Eksperci na podstawie analizy trendów kulturowych, mody, designu, a także tego jak kolory wpływają na nasze samopoczucie, motywację, i jak odzwierciedlają globalne nastroje wytyczają kierunek dla architektów, projektantów i firm na nadchodzący rok.


Dlaczego Classic Blue?


Kolor roku wybierany przez ekspertów Instytutu Pantone symbolizować ma nadchodzące zmiany oraz najnowsze trendy nie tylko w designie, ale w postrzeganiu świata. Dlaczego więc, wybór padł na spokojny niebieski?


Kolor Classic Blue 19-4052 to barwa prosta, klasyczna i ponadczasowa, kojarząca się ze spokojem, stabilnością i pewnością siebie. Barwa ta pozwala na relaks, refleksję, koi nerwy, pobudza kreatywność oraz motywuje do głębszych przemyśleń. Co na początku nowej dekady z pewnością się nam przyda. Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute wyjaśnia dlaczego rok 2020 będzie należał do Classic Blue...


„Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i wiary. To jest ten rodzaj stałości i pewności, który wyraża Pantone 19-4052 Classic Blue, a więc solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym zawsze możemy polegać”


Classic Blue kojarzy się z nieskończonym niebem tuż przed zapadnięciem nocy. Według ekspertów Pantone kolor roku 2020 ma za zadanie zachęcać nas do patrzenia poza tym co oczywiste i poszerzać nasze horyzonty.


Jak wprowadzić Classic Blue do wnętrza?


Classic Blue to niezwykle prosty i elastyczny kolor, który sprawdzi się zarówno na dużych powierzchniach np. ścianach, zasłonach czy sofach, a także w detalach takich jak: poduszki, pledy, pufy czy plisy.


Wybór ekspertów Pantone to strzał w designerską 10, gdyż ciemny odcień niebieskiego pasuje niemal do każdego koloru oraz stylu. Choć może wydawać się zbyt poważny i tradycyjny, z powodzeniem sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach. Błękity to kolory, które nie wychodzą z mody, dlatego też inwestując w tym roku w Classic Blue stworzymy wnętrze ponadczasowe. Kolor roku 2020 możemy zastosować w wersji total look, wykorzystując przy aranżacji różne odcienie niebieskiego. Dla zwolenników klasycznych aranżacji, radzimy zastosowanie koloru niebieskiego w mniej inwazyjnej formie, np.: zasłon, sofy, ramek, stolików, poduszek czy puf.


Warto stosować zasadę różnorodności nie tylko kolorystycznej, ale również bawić się fakturą materiałów. W zestawieniu z błyszczącymi elementami dekoracyjnymi, stworzymy niezwykłe wnętrze w stylu glamour, natomiast zestawiając go z drewnem uzyskamy przyjemną, domową aranżację. Kolor niebieski idealnie komponuje się w połączeniach z bielą, szarościami i złotem.


Takie zestawienie możemy z powodzeniem wykorzystać podczas aranżacji salonu, jadalni czy sypialni, gdy zależy nam na klasycznym i ciepłym wnętrzu. Możliwości aranżacji jest naprawdę wiele, szczególnie że kolor niebieski doskonale prezentuj się w towarzystwie szkła, kamienia, czy wikliny. Jeśli jesteśmy zwolennikami mocnych akcentów i lubimy bawić się designem Classic Blue doskonale będzie prezentował się wśród szmaragdowej zieleni czy mocnej czerwieni. Dla miłośników romantycznych i stonowanych wnętrz proponujemy kompozycję z pastelowym różem lub ciepłymi beżami.


Jesteśmy przekonani, że kolor Classic Blue z impetem opanuje w tym roku modowe wybiegi i świat designu oraz wkroczy nie tylko do naszych szaf, ale również odnajdzie się w salonie, sypialni czy łazience.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.