Czy rolety zewnętrzne wyciszają hałas?

Żaluzje aluminiowe poziome

 

Hałas z zewnątrz nie pozwala Ci pracować? Głośne dźwięki docierające z pobliskiej ulicy zakłócają Twój sen? Marzysz o ciszy i miejscu, w którym wreszcie zaznasz spokoju i wyciszenia? Rolety zewnętrzne są rozwiązaniem, które nie tylko zaciemnią wnętrze, ale również stłumią hałas docierający z zewnątrz.  

 

Dom to nasza oaza spokoju i azyl, w którym najlepiej wypoczywamy. To od jakości naszego wypoczynku zależy nasze samopoczucie oraz ogólny stan zdrowia. Dlatego też ważne są warunki i otoczenie, w jakim odpoczywamy, aby móc w pełni zregenerować siły oraz nabrać energii do działania. Niestety nie zawsze jest to możliwe, gdyż dźwięki docierające z ulicy często zakłócają nasz sen lub wypoczynek. Warto zatem sięgnąć po rozwiązanie, mniej drastyczne niż wyprowadzka pod miasto, by móc spokojnie zasypiać i pracować. Rolety zewnętrzne to nasz sposób na ciszę przez cały rok, ciepło zimą, a latem przyjemny chłód. Poznaj je bliżej i dowiedz się, dlaczego roleta zewnętrza to rozwiązanie, którego potrzebujesz.

 

Rolety zewnętrzne czy tłumią hałas?

 

Tak, rolety zewnętrzne to osłona, która pomoże zredukować hałas. Solidnie zamontowane rolety z opuszczonym pancerzem mogą zmniejszyć natężenie hałasu nawet o 14 dB. Zainstalowane w sypialni ułatwią zasypianie i stłumią nie tylko hałas docierający z ulicy, placu budowy, ale nawet opady deszczu. W pokoju dziecka zapewnią ciszę, czym ułatwią zasypianie, również w ciągu dnia. Natomiast w gabinecie, odgrodzą nas od utrudniających skupienie hałasów i pozwolą efektywnie wykorzystać godziny pracy.

 

Budowa rolety, a wyciszenie hałasu?

 

Na poziom wyciszenia, a także wyższą izolacyjność rolety ma wpływ jej pancerz. Wykonany z wysokiej jakości profili aluminiowych zapewnia bardzo dobre właściwości akustyczne i izolacyjne. Przy zakupie rolety zewnętrznej, warto zwrócić uwagę na wypełnienie profilu aluminiowego pianką poliuretanową. Im większy profil zastosowany został w pancerzu rolety, tym grubsze jest wypełnienie, które skuteczniej zatrzymuje hałas i spowalnia utratę ciepła zimą. Warto pamiętać, że pełne właściwości izolacyjne uzyskamy, kiedy rolety są całkowicie opuszczone. Pomiędzy szybą a pancerzem rolety tworzy się rodzaj poduszki powietrznej, czyli nieruchomego powietrza, które zimą jest doskonałym izolatorem chroniącym pomieszczenie przed utratą ciepła. Oszczędności w przypadku zastosowania rolet zewnętrznych, mogą sięgać nawet 30% w okresie grzewczym. Natomiast latem możemy zmniejszyć zużycie energii, poprzez odciążenie klimatyzatorów, dzięki obniżeniu temperatury wewnątrz nawet o 10°C

 

Dlaczego hałas jest niebezpieczny?

 

Hałas zajmuje drugie miejsce po zanieczyszczeniu środowiska wśród zagrożeń środowiskowych dla człowieka. Narażenie na hałas może mieć wpływ na powolne, lecz trwałe zmiany w słuchu. W raporcie przygotowanym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) wykazano, że u osób narażonych na długotrwały lub nadmierny hałas mogą pojawić się choroby układu krążenia, szum w uszach, zaburzenia koncentracji, zaburzenia funkcji poznawczych u dzieci, zwiększony poziom stresu, drażliwość, zmęczenie, a także zaburzenia snu. Niestety nawet gdy śpimy, nasze uszy pracują. Hałas jest globalnym problemem, który doskwiera coraz większej liczbie osób, dlatego też ważne jest, aby zawczasu przeciwdziałać, by miał jak najmniejszy wpływ na nasze zdrowie.

 

Oczywiście hałasów z zewnątrz nie da się całkowicie wyeliminować. Jednak warto zastosować rozwiązania, które znacznie je ograniczą, polepszając jakość naszego życia. Zastosowanie rolet zewnętrznych to skuteczny sposób na obniżenie poziomu hałasu docierającego z zewnątrz. Jeśli masz pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod nr tel. 602 256 780, (22) 213 37 37 lub adresem mailowym: mkstudio@o2.pl. Zapraszamy również do skorzystania z formularza na stronie www.mkstudio.waw.pl/kontakt.

.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.