Czym zasłonić okno na parterze – przegląd rozwiązań przeciwsłonecznych

 

Mieszkania na parterze budzą mieszane uczucia wśród kupujących. Z jednej strony są tańsze niż na wyższych kondygnacjach oraz często posiadają przydomowy ogródek, ale z drugiej budzą wątpliwości związane z prywatnością i bezpieczeństwem. Śpieszymy więc z pomocą, przygotowaliśmy zestawienie osłon okiennych, które sprawdzą się w oknach na parterze i zapewnią prywatność i komfort mieszkania.

 

Decydując się na mieszkanie na parterze, musimy być świadomi nie tylko zalet, ale i wad takiego lokalu. Kluczową sprawą przy aranżacji mieszkania na najniższej kondygnacji jest zapewnienie prywatności domownikom przed oczami wścibskich sąsiadów czy przechodniów. Nawet przelotne spojrzenia mogą zakłócić odpoczynek czy wybić z pracy. Jak więc zasłonić okno, by osłonić wnętrza zarówno w dzień, jak i w nocy, a przy tym zagwarantować odpowiednią ilość promieni słonecznych dostających się do wnętrza?

 

Rolety dzień i noc

 

Rolety typu dzień i noc to popularne rozwiązanie, które łączy funkcję rolet i żaluzji. Ich charakterystyczna budowa pozwala na regulacje stopnia zaciemnienia pomieszczenia, bez potrzeby podnoszenia osłony do góry. Specjalne pasy wykonane z dwóch różnych tkanin (zaciemniających i przepuszczających światło) są ułożone w sposób naprzemienny, dzięki czemu możemy wpuścić do wnętrza rozproszone promienie słoneczne, jednocześnie nie rezygnując z prywatności.

 

Żaluzje drewniane

 

Stylową i funkcjonalną osłoną, która z pewnością sprawdzi się w oknach na parterze jest żaluzja drewniana. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala na ochronę przed promieniami słonecznymi i wzrokiem sąsiadów oraz stanowi efektowną dekorację okna. W przypadku żaluzji drewnianych, aby sterować ilością przenikającego do wnętrza światła, nie musimy podnosić osłony, wystarczy ułożyć lamele pod odpowiednim kątem.

 

Żaluzje aluminiowe

 

Jeśli szukasz nowoczesnej osłony, która nie wymaga odsłaniania całego okna, żaluzje aluminiowe powinny przypaść Ci do gustu. Ten rodzaj osłony znany jest już od wielu lat i wciąż jest niezwykle popularny. Aluminiowe lamele to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na prywatności i ochronie przeciwsłonecznej. Nowoczesne żaluzje aluminiowe skutecznie chronią wnętrza przed przegrzewaniem, jednocześnie umożliwiając ustawienie optymalnej pozycji lamel zapewniającej prywatność o każdej porze. Dzięki bogatej ofercie kolorystycznej oraz możliwości wyboru szerokości lamel z łatwością dopasujemy żaluzje do każdego wnętrza.

 

NOWOŚĆ! Żaluzje aluminiowe Junn

 

Żaluzje aluminiowe Junn to nowość od producenta osłon okiennych ANWIS. Ta wyjątkowa osłona jest połączeniem wyglądu żaluzji aluminiowych z funkcjonalnością plis. Wykonane z lameli o szerokości 25 mm, pozwalają na przesuwanie osłony za pomocą dwóch ruchomych wałków po świetle okna, zarówno do góry, jak i do dołu. Dzięki temu żaluzja może pełnić funkcję mobilnej osłony, która umożliwia przysłonięcie dowolnej części okna.

 

Plisy

 

Kolejnym rozwiązaniem osłonowym, które sprawdzi się w mieszkaniach na parterze są plisy. Osłony te zapewniają wygodną obsługę dwukierunkową, co umożliwia podnoszenie i opuszczanie plisy po świetle okna. Dzięki temu możemy zasłonić wybrany fragment okna i ochronić wnętrze przed niechcianymi spojrzeniami. Ponadto plisy to doskonała osłona przeciwsłoneczna, która może zatrzymać nawet 100% promieni słonecznych przedostających się przed okna. Szeroka oferta materiałów transparentnych, półprzezroczystych i zaciemniających, pozwala na dopasowanie plis do potrzeb, gustów i funkcji pomieszczenia.

 

Rolety rzymskie

 

Chcesz nadać wnętrzom odrobinę przytulności? Sięgnij po rolety rzymskie, które zapewnią rozproszone światło we wnętrzu, zadbają o prywatność domowników, a przy tym będą estetyczną dekoracją nie tylko okna, ale i całego wnętrza. Wykonane z materiałów o różnym stopniu przenikania światła, pozwalają na dopasowanie osłony do każdego wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie rolet rzymskich z zasłonami. W takiej konfiguracji rolety przejmują rolę firan, które zapewniają prywatność i dostęp światła w ciągu dnia, natomiast zasłony wykonane z zaciemniającej tkaniny zadbają o kameralność wieczorem i w nocy.   

 

NOWOŚĆ! Rolety rzymskie RVS

 

Zupełnie nowym i funkcjonalnym rozwiązaniem są rolety rzymskie RVS, które montowane są w świetle szyby. To rozwiązanie łączy estetykę rolet rzymskich z praktycznością plis. Za pomocą rynny dolnej i górnej możemy przesuwać roletę po oknie i przysłonić dowolny jego fragment, przy jednoczesnym zachowaniu efektownych zakładek, charakterystycznych dla rolet rzymskich.

 

Zasłony i firany

 

Last but not least. Ostatnie, ale nie mniej ciekawe są wciąż popularne zasłony i firany. Duet ten ozdobi każde wnętrze i sprawi, że nikt nie zajrzy już przez okna. Wybierając zasłony i firany, warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor czy wzór, ale przede wszystkim na tkaninę. Do wyboru mamy tkaniny rozpraszające światło, zaciemniające i transparentne.

 

 

Jak widzisz, rozwiązań osłonowych, które możemy zastosować w oknach na parterze jest wiele. To, jakie osłony wybierzesz, zależy od wielu czynników m.in.: gustu, preferencji, funkcji wnętrza, budżetu i indywidualnych oczekiwań. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich osłon, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy doradzą najlepsze rozwiązania.  

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.