Dach szklany – MURANO VETRO marki Lewens

Dach szklany – MURANO VETRO marki Lewens

 

Jesienna aura może być przyjemna, jednak coraz niższe temperatury, deszcz i silny wiatr, mogą zniechęcać do przebywania na tarasie. Firma LEWENS wyszła naprzeciw swoim klientom i stworzyła dach szklany Murano Vetro, który chroni przed zmienną pogodą o każdej porze roku. W dzisiejszym artykule przedstawiamy wszystko co warto wiedzieć o Murano Vetro – jakie typy oferuje producent, w jakie dodatkowe opcje możemy go wyposażyć oraz jak wygląda odprowadzanie wody deszczowej.


Ogród zimowy to coraz częściej spotykane rozwiązanie w polskich domach. Wbudowany w bryłę domu z oszklonymi ścianami, stanowi przedłużenie wnętrza. Szklany dach zapewnia dostęp do światła słonecznego nawet późną jesienią czy zimą, kiedy temperatura nie zachęca do wychodzenia na dwór.


Dach MURANO Vetro – co to takiego?


MURANO Vetro to nowoczesne zadaszenie tarasu, wykonane z wysokiej jakości materiałów niemieckiej firmy Lewens, specjalizującej w produkcji systemów przeciwsłonecznych oraz dachów szklanych. Konstrukcja pergoli opiera się na solidnych aluminiowych profilach. Dach pergoli wykonany jest ze szkła, który zapewnia ochronę przed deszczem i śniegiem. Elegancka konstrukcja może być stosunkowo łatwo i szybko zamontowana na dowolnym patio.

 Typ FLUSH i OVERHANG


Dach szklany Murano Vetro występuje w dwóch rodzajach: w formie wolnostojącej oraz przytwierdzonej do ściany lub fasady budynku. Istotną cechą w przypadku dachu Murano Vetro jest kombinacja ustawień nóg, które podpierają naszą pergolę:

1. Typ FLUSH to pergola ze słupkami ustawionymi w jednej linii, na końcu pergoli (czyli na końcu dachu). Woda deszczowa odprowadzana jest przez krokwie, następnie przez rynnę deszczową i nogi pergoli. Rozwiązanie to daje maksymalne wykorzystanie przestrzeni pod dachem.

2. Typ OVERHANG to rozwiązanie, w którym odprowadzanie deszczówki odbywa się za pomocą rynny zewnętrznej lub łańcucha ze stali szlachetnej umieszczonego na końcu pergoli. W tym systemie nogi cofnięte są w głąb pergoli, zaś dach wysunięty jest poza powierzchnię tarasu, zapewniając większą ochronę przed promieniami słonecznymi.

Idealne do dużych tarasów


Pergola Murano Vetro, dzięki maksymalnej szerokości sięgającej 700 cm i głębokości 500 cm, nadaje się do przysłonięcia tarasu jako pojedyncza osłona, a także jako system połączonych pergoli, skrojonych pod duże przestrzenie. Doskonale sprawdzi się zarówno w prywatnych posiadłościach, jak również w restauracjach, hotelach i kawiarniach.


Dodatkowe wyposażenie

 

 

 

 


Dach szklany Murano Vetro możemy wyposażyć w dodatkowe elementy, które sprawią, że komfort z użytkowania naszego tarasu będzie jeszcze większy. W sezonie letnim dach szklany jest narażony na intensywne nasłonecznienie, co może powodować zwiększenie temperatury pod zadaszeniem nawet o kilka stopni. Przed takim scenariuszem ochroni nas markiza montowana pod szkło lub nad szkło, która skutecznie odbija promieniowanie UV. Sterowanie elektryczne pozwoli zarządzać markizą zdalnie za pomocą pilota lub smartfona.

 

Dodatkowo pergolę Murano Vetro możemy wyposażyć w przesuwne panele szklane. Przysłonięcie boków pergoli zapewni ochronę przed wiatrem, deszczem i niską temperaturą, tworząc dodatkowe pomieszczenie w domu. Przed czynnikami atmosferycznymi możemy również zabezpieczyć się montując wielofunkcyjne rolety screen. Struktura rolety złożona jest z siatki oczek o różnej gęstości, które decydują o ilości światła dostającego się pod osłonę. Tkanina rolety screen zapewnia cyrkulację powietrza oraz stanowi przeszkodę dla owadów oraz chroni przed zanieczyszczeniami.

 


Ponadto funkcjonalność naszego tarasu możemy zwiększyć wyposażając go w oświetlenie LED montowane w krokwiach lub listwy z reflektorami przy ścianie budynku. Dzięki temu przedłużymy korzystanie z tarasu do godzin wieczornych. Idealnym dopełnieniem wymienionych rozwiązań będą promienniki cieplne, które zadbają o odpowiednią temperaturę na naszym patio.

 

Zobacz dach szklany MURANO VETRO w naszej ofercie >> https://www.mkstudio.waw.pl/systemy-zewnetrzne/dachy-szklane/murano-vetro/

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.