Dlaczego warto wyposażyć markizę w specjalną falbanę?

 

 

Markiza chroni przed silnym słońcem w upalne dni. Zapewnia przestrzeń do odpoczynku na świeżym powietrzu, a wyposażona w specjalną falbanę pozwala cieszyć się prywatnością. Dowiedz się, czym jest, jak działa oraz dlaczego warto zainwestować w tajemniczą falbanę.

 

Taras jest przedłużeniem salonu i integralną częścią domu. To na nim witamy lato, spożywamy posiłki i odpoczywamy po tygodniu pracy. Może być ulubionym miejscem spotkań z przyjaciółmi lub oazą spokoju, w której zregenerujemy się i spędzimy miło czas z najbliższymi. Wybierając zadaszenie tarasu lub balkonu często skupiamy się jedynie na aspektach wizualnych, zapominając o tym co najważniejsze, czyli funkcjonalności markizy. Dlatego też warto zapoznać się dokładnie z ofertą zaufanych producentów i poznać dodatkowe wyposażenie, które zwiększy komfort z użytkowania naszego tarasu lub balkonu.


Czym jest falbanka w markizie?


Podczas gdy poszycie markizy głównie chroni przed promieniowaniem słonecznym i deszczem, falbana umiejscowiona w profilu czołowym markizy zapewnia prywatność oraz ochronę przed niskim słońcem, które w godzinach popołudniowych może oślepiać i zmniejszać komfort z wypoczynku. Materiał w postaci dekoracyjnej falbany stanowi dodatkową ochronę przed spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów i zapewnia prywatność, odgradzając nasz taras lub balkon. Wyposażenie markizy w falbanę to doskonały pomysł do realizacji w przypadku balkonów usytuowanych blisko siebie lub tarasu położonego przy ulicy, lub ogrodzeniu sąsiada. Niewielkim kosztem możemy podwyższyć komfort i zadowolenie z korzystania z przydomowej przestrzeni. Pamiętajmy jednak, że nie każda falbanka spełni taką funkcję.


Na co zwrócić uwagę wybierając falbanę do markizy?


W supermarketach dostępne są gotowe markizy wykończone falbaną. Jednak warto być świadomym, że jest to jedynie element dekoracyjny, który nie zapewni nam ochrony, jakiej oczekujemy. Jeśli zależy nam na jakości i ochronie przeciwsłonecznej oraz prywatności, musimy zainwestować w wysuwaną falbanę. Tylko taka falbana jest w stanie spełnić nasze oczekiwania i marzenia o kameralnym miejscu wypoczynku we własnym ogrodzie.

 

Podczas wyboru warto sprawdzić, na jaką maksymalną długość falbana się rozwija. Im dłuższa falbana, tym większa prywatność i ochrona przed słońcem, deszczem czy wiatrem. Ponadto falbana zapewnia dodatkowy cień oraz wieczorową porą zatrzyma przyjemne ciepło pod markizą.

 

Kolejną istotną kwestią jest sterowanie. Do wyboru mamy sterowanie ręczne oraz elektryczne. Pierwszy sposób sprawdzi się w przypadku markiz o małych wymiarach, gdzie nie potrzeba dużo siły, by zwinąć i rozwinąć poszycie wraz z falbaną. Dodatkowo jest tańszym rozwiązaniem, co może być kluczowe przy niższym budżecie. Drugi system jest znacznie wygodniejszy, jednak trzeba liczyć się z większymi kosztami. W przypadku markiz sterownych elektrycznie obsługa odbywa się za pomocą pilota lub smartfona.


Falbana to ochrona przed słońcem, zabezpieczenie przed deszczem i wiatrem, sposób na zapewnienie prywatność domownikom i gościom spędzającym czas na tarasie lub balkonie, a także stylowa przesłona boczna. Ten praktyczny element markizy podniesie komfort wypoczynku, gdy czujemy, na sobie wzrok sąsiadów czy przechodniów.

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące falban do markiz, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Zadzwoń tel. (22) 213 37 37, mob. 602 256 780 lub napisz na adres e-mail:mkstudio@o2.pl . Możesz również napisać do nas przez:  formularz kontaktowy

 

 

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.