Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne ?

 

 

Zastanawiasz się nad kupnem rolet zewnętrznych, ale nie wiesz jakie są ich zalety i wady? Na czym polega mechanizm? Przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące rolet zewnętrznych.

Rolety zewnętrze są estetyczne i funkcjonalne, gwarantują zadowolenie klienta. Dostosowują się do pory dnia, a nawet pory roku. Zdecydowanie warto zainwestować w rolety zewnętrzne!


Zastosowanie rolet zewnętrznych

 

Rolety zewnętrzne są wielofunkcyjne, przede wszystkim zapewniają ochronę przed światłem dziennym, odizolowują pomieszczenie od zewnętrznych widoków. To zastosowanie zapewnia poczucie prywatności użytkowników. Poza tym rolety zewnętrzne wpływają na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu w zależności od pogody i pory roku. W słoneczne letnie dni zaciemnienie, spowodowane zasłoniętymi roletami, przyjemnie chłodzi pomieszczenie, a zimą zasłonięte rolety zatrzymują ciepło w domu. Rolety zewnętrzne powodują także ograniczenie słyszalności z zewnątrz, co może być atutem przy burzach czy ulewach. Dlatego powinniśmy założyć rolety, jeśli mieszkamy przy zatłoczonej i hałaśliwej ulicy. Atrakcyjne oferty kolorystyczne dopasowują się do elewacji budynku.


Rodzaje rolet zewnętrznych - które wybrać?

 

 

Rolety zewnętrzne można zamontować na zewnątrz budynku – rolety adaptacyjne, oraz na zewnętrznej stronie okien – rolety nakładane. 

Oba warianty doskonale sprawdzają się budynkach o tradycyjnej i nowoczesnej architekturze. Skrzynkę rolety można umieścić tak,by była niewidoczna lub odsłonięta – producenci dostosowują produkty do potrzeb klienta. Ze względu na sposób rozsuwania wyróżnia się kilka rodzajów rolet zewnętrznych. Jednym z nich są rolety manualne, obsługiwane ręcznie za pomocą odpowiedniej korby.

Produkuje się także manualne rolety obrotowe z prowadnicami, które wprawiane są w ruch poprzez obrócenie skrzydła – przeznaczone są więc do okien obrotowych. Obecnie najpopularniejszym rodzajem rolet zewnętrznych są produkty zasilane elektrycznie, w których odsłaniamy lub zasłaniamy rolety za pomocą pilota. Nowością na rynku są solarne rolety zewnętrzne – automatycznie otwierają się o określonych porach, zależnych od nasłonecznienia.


Ciekawostki o roletach zewnętrznych

 

Rolety zewnętrzne są produktem od wieków wykorzystywanym w budownictwie na całym świecie, zwłaszcza na południu Europy, gdzie panują największe upały. Dzisiejsze rolety poza podstawowymi elementami (skrzynka, prowadnice, pancerz, napęd) posiadają dodatkowe unowocześnienia, na przykład – rolowaną siatkę antyinsektową. Decyzję o wyborze rolet zewnętrznych warto podjąć przy projektowaniu nowego domu, ponieważ niektóre modele wymagają określonych warunków, niemożliwych do zrealizowanych w starym budownictwie.

Rolety zewnętrzne to przyszłościowa inwestycja, która ulepszy wygląd oraz funkcjonalność naszego domu. Sprawdzają się w wielu sytuacjach, zapewniają poczucie prywatności oraz bezpieczeństwa.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.