Drabina taśmowa czy drabinka sznurkowa – którą drabinkę wybrać do żaluzji drewnianych?

 

 

Zakup żaluzji drewnianych wiąże się z wieloma decyzjami i wyborami. Poza rodzajem drewna i szerokością lamel musimy odpowiedzieć sobie na pytanie - jaką drabinkę wybrać – taśmową czy sznurkową? Dziś opowiemy więcej o tym elemencie i porównamy oba rodzaje drabinek. Zapraszamy!

 

Czym jest drabinka w żaluzjach drewnianych?

 

Na początku odpowiemy sobie na podstawowe pytanie - czym właściwie jest drabinka? Jest to tekstylny element żaluzji umiejscowiony pionowo na żaluzji, który łączy wszystkie lamele. Ilość drabinek zależy od szerokości żaluzji, gdyż to one utrzymują ich ciężar. Drabinka jest podstawowym element żaluzji drewnianych, dlatego też nie ma możliwości z niego zrezygnować.

 

Jaką funkcję spełnia drabinka w żaluzjach drewnianych?

 

Drabinka to istotny element żaluzji, który pełni wiele ważnych funkcji m.in.

utrzymuje lamele w odpowiedniej pozycji. Podczas przesuwania żaluzji, drabinki utrzymują lamele w orientacji poziomej, dzięki temu możemy precyzyjnie ustawić pozycję lamel na oknie. Ponadto drabinki umożliwiają obrót żaluzji i ustawienie ich w pozycji otwartej lub zamkniętej. Dodatkowo drabinki stanowią element dekoracyjny żaluzji, który możemy dopasować pod względem kolorystycznym do lamel lub wnętrza.

 

Jaka jest równica pomiędzy drabinką taśmową, a drabinką sznurkową?

 

 

W przypadku żaluzji drewnianych rozróżniamy dwa rodzaje drabinek: taśmową i sznurkową. Drabinki różnią się między sobą wyglądem i materiałem, z którego są wykonane. Drabinki sznurkowe składają się ze specjalnego sznurka, który przechodzi przez otwory w każdej lameli od góry do dołu. Z daleka może być całkowicie niewidoczny, przez co uwaga skupia się na samych lamelach. Drabinka sznurkowa w porównaniu z taśmową jest o wiele subtelniejsza, przez co częściej wybierana jest przez naszych klientów. Warto wspomnieć, że drabinka sznurkowa występuje w wersji standardowej i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ponadto żaluzje drewniane wyposażone w drabinkę sznurkową podczas zsunięcia zajmują mniej miejsca w świetle okna.

 

Drabinka taśmowa składa się z szerszego paska tkaniny, przytwierdzonego do lamel. Ten dekoracyjny element możemy dostosować pod względem kolorystycznym. Do wyboru mamy szeroką gamę kolorów, które możemy dobrać idealnie do koloru drewna lamel lub na zasadzie kontrastu (biel-czerń). Ponadto taśmy dostępne są w kilku szerokościach: 10, 23, 25 i 38 mm, co pozwala dopasować idealną wielkość do szerokości lamel i wielkości okna.

Drabinka taśmowa zakrywa dziurki w lamelach żaluzji, przez które przechodzi sznurek łączący lamele. Wybierając taśmę, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami oraz wziąć pod uwagę, że zsunięta żaluzja będzie zajmowała więcej miejsca na oknie, niż wersja ze sznurkiem.

 

Żaluzje drewniane cieszą się coraz większą popularnością – zwłaszcza wśród miłośników dużych przeszkleń. Wybór drabinki zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji, gdyż jakość wykonania oraz trwałość obu wersji jest taka sama. Warto przy wyborze poza aspektami wizualnymi uwzględnić ilość zajmowanego miejsca złożonych żaluzji, zarówno w przypadku drabinki sznurkowej, jak i taśmowej.

 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem żaluzji drewnianych i masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr tel. 602 256 780, (22) 213 37 37 lub mailowo, napisz na adres: mkstudio@o2.pl, możesz również skorzystać z formularz na stronie www.mkstudio.waw.pl/kontakt. Nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.