Dwukierunkowe sterowanie – poznaj 4 rozwiązania na precyzyjne sterowanie światłem

 

 

 

Wybór osłon okiennych nie należy do najprostszych. Ilość rozwiązań, materiałów, kolorów i wzorów daje niezliczone możliwości aranżacyjne. Jednak z drugiej strony podjęcie właściwej decyzji zakupowej to nie lata wyzwanie. Szczególnie, gdy na rynku pojawiają się wciąż nowe rozwiązania. Dwukierunkowe sterowanie osłonami to nowość na rynku osłon okiennych wprowadzona przez firmę ANWIS, o którym chcemy Wam dziś opowiedzieć.

 

Dwukierunkowe sterowanie – co warto wiedzieć?

 

Wprowadzenie na rynek dwukierunkowych osłon okiennych przez producenta osłon okiennych ANWIS było odpowiedzią na rosnące potrzeby i wymagania klientów. Dwukierunkowość pozwala na jeszcze większą precyzję w zarządzaniu ilością światła przenikającego do wnętrza oraz zapewnienie prywatności o każdej porze dnia i nocy.

 

Dwukierunkowe osłony okienne posiadają innowacyjny mechanizm samohamujący, który umożliwia precyzyjne zatrzymanie osłony w dowolnym miejscu na oknie. Korzystając z tego mechanizmu, możemy zarządzać osłoną zarówno od góry, jak i dołu oraz przysłonić dowolny fragment okna. Oczywiście dwukierunkowe sterowanie standardowo umożliwia przysłonięcie całego okna lub zsunięcie osłony do góry lub dołu, by cieszyć się nieograniczonym widokiem za oknem. Dodatkowo cały mechanizm zamontowany w każdej z dwukierunkowych osłon, jest schowany w elementach konstrukcji, która pozostaje ruchoma, dzięki temu całość prezentuje się wyjątkowo estetycznie i minimalistycznie.

 

Wszystkie osłony z dwukierunkowym sterowaniem montowane są w świetle szyby, co ma wpływ na ich stabilność w przypadku zastosowania w oknach na poddaszu czy ogrodzie zimowym. Taki sposób montażu pozwala na swobodny dostęp do okna i możliwość jego nieograniczonego otwierania i zamykania. Ponadto każdą z osłon możemy zamontować w sposób bezinwazyjny, dzięki temu nie ma potrzeby naruszania stolarki okiennej.

 

Dwukierunkowość to zdecydowanie przyszłościowy trend na rynku osłon okiennych, który zyskał już duże uznanie wśród naszych klientów. Jeśli szukasz praktycznych rozwiązań o ciekawym pomyśle, z pewnością osłony z dwukierunkowym sterowaniem są dla ciebie. Poznaj zatem jakie rozwiązania osłonowe, posiadają tą wyjątkową funkcjonalność.   

 

Żaluzje plisowane

 

Pierwszym rozwiązaniem, które posiada dwukierunkowe sterowanie są żaluzje plisowane zwane również plisami. Jest to propozycja dla fanów nietuzinkowych dekoracji. Harmonijkowy układ materiału tworzy efektowne zakładki, które wyróżniają się na tle innych konkurencyjnych rozwiązań. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie dwóch różnych tkanin w jednym oknie. W takim przypadku możemy połączyć materiały o różnym stopniu przepuszczalności światła np. półtransparentnego i zaciemniającego. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w sypialni, salonie czy pokoju dziecięcym. Dodatkowo środek plisy może być wypełniony folią aluminiową, która zabezpieczy wnętrze przed nagrzaniem, poprzez odbijanie promieni słonecznych. Możemy również zdecydować się na plisy duo, składające się z dwóch warstw tekstylnych, które wyglądem przypominają plaster miodu. Konstrukcja plisy duo tworzy powietrzną poduszkę izolującą, które latem zmniejsza przenikanie ciepła, a zimą zatrzymuje ciepło wewnątrz.

 

Żaluzje aluminiowe Junn

 

Żaluzje aluminiowe Junn odznaczają się wyjątkowym designem połączonym z wygodnym sterowaniem. Precyzyjne dwukierunkowe sterowanie dotychczas zarezerwowane było jedynie dla plis, dziś z tego wyjątkowego rozwiązania mogą cieszyć się również miłośnicy aluminiowych lamel. Połączenie sterowania znanego z plis i designu żaluzji aluminiowych pozwoliło stworzyć wyjątkową osłonę, która pozwala na jeszcze lepsze operowanie ilością światła przedostającego się do wnętrza. Bez sznurków i łańcuszków możemy przesuwać osłoną po świetle okna, zatrzymując ją w dowolnym momencie. Co ważne wciąż mamy możliwość obracania lamelami, dopasowując je do naszych potrzeb. Żaluzje aluminiowe Junn o szerokości 25 mm zawieszone są na drabince sznurkowej, która umieszczona jest pomiędzy dolnym, a górnym obrotowym wałkiem. Przesuwając wałki góra-dół możemy zasłoić dowolny fragment okna.

 

Roleta rzymska RVS

 

Kolejnym rozwiązaniem przeciwsłonecznym posiadającym dwukierunkowe sterowanie jest roleta rzymska RVS. Cechą charakterystyczną rolet rzymskich jest ułożenie materiału, który umieszczony jest warstwami, dzięki czemu otrzymujemy efekt dekoracyjnych zakładek. Im wyżej podniesiemy roletę, tym więcej efektownych zakładek otrzymamy. Natomiast po całkowitym rozłożeniu rolety rzymskiej materiał pokrywa całą powierzchnię okna, przypominając wyglądem tradycyjną roletę. Rolety rzymskie RVS to ciekawa propozycja producenta ANWIS, która łączy system sterowania znany z plis, z eleganvkim designem rolet rzymskich. Tak jak wszystkie przedstawione dotychczas osłony, rolety rzymskie RVS są również montowane w świetle szyby. Dzięki wygodnym uchwytom zamontowanych na dolnej i górnej rynnie, możemy sterować osłoną góra-dół. Co ciekawe, efektowne fale możemy przesunąć do dolnej części okna, tworząc fantazyjną dekoracją okna, która idealnie sprawdzi się w kuchni.

 

Roleta materiałowa Gemi

 

Ostatnią, ale nie mniej oryginalną osłoną z dwukierunkowym sterowaniem jest roleta materiałowa Gemi. Jest to nowość w ofercie producenta ANWIS, która dostępna jest w dwóch wariantach: dwukierunkowej i jednokierunkowej. Połącznie klasycznej rolety materiałowej z oryginalnym sterowaniem znanym z plis to strzał w 10! Miłośnicy klasyki wreszcie mogą sięgnąć po rozwiązanie, które zapewnia wygodny i praktyczny model sterowania. Szeroka gama kolorystyczna tkanin oraz atrakcyjne wzornictwo pozwoli na dopasowanie osłony do każdego wnętrza. Roletę Gemi możemy zamontować w sposób bezinwazyjny, bez zbędnego wiercenia. Możliwość dwukierunkowego sterowania pozwala na dopasowanie stopnia zacienienia i ochrony prywatność do indywidualnych potrzeb domowników.

 

Oryginalne, wygodne w użytkowaniu i dopasowane do zróżnicowanych potrzeb – takie są właśnie dwukierunkowe osłony przeciwsłoneczne od ANWIS. Ich zróżnicowanie pozwoli z pewnością dopasować osłonę do potrzeb, wielkości okna oraz aranżacji wnętrza. Jeśli masz wątpliwości, którą osłonę wybrać skontaktuj się z nami! Pomożemy dopasować idealną osłonę do Twojego domu, mieszkania lub biura.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.