Dzielimy się doświadczeniem – doskonałe zadaszenie tarasu u naszego Klienta

Realizacja, którą opisujemy poniżej jest na tyle wyjątkowa, że postanowiliśmy podzielić się nią na naszym firmowym blogu. Jako że uwielbiamy wyzwania, to które postawił przed nami Klient było dla nas doskonałą przeprawą, a jego zadowolenie po przeprowadzonej operacji było najlepszą nagrodą i zarazem dowodem naszej fachowości. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym studium przypadku – zadaszenie tarasu.

 

 

Zamówienie o którym mowa dotyczy zadaszenia dużego tarasu w szczególny sposób, bowiem taras ten miał zostać podzielony na dwie strefy. W jednej strefie zadaszenie miało występować stale, w drugiej natomiast tylko okresowo. Naszym zadaniem było zaproponowanie rozwiązań, które umożliwią zacienienie jednej cześci tarasu w taki sposób by ta była całkowicie ochroniona przed deszczem (z uwagi na usytuowane w tej części meble tarasowe), oraz sporadyczne zacienienie pozostałej cześci przestrzeni tarasowej.

Nasze doświadczenie kolejny raz dało o sobie znać. Zależało nam nie tylko na funkcjonalności proponowanych rozwiązań, ale również na tym by całość doskonale komponowała się architektonicznie. Udało się! Zaproponowaliśmy systemy osłonowe, które zostały przyjęte bardzo pozytywnie przez naszego Klienta.

 

 

Strefa stałego zadaszenia tarasu, która miała chronić stojące tam meble przed deszczem, została przesłonięta pergolą top prima, która odtąd dzięki ruchomym lamelom żaluzjowym na dachu, nie tylko umożliwia stopniową regulację nasłonecznienia, ale w przypadku opadów deszczu pozwala na całkowicie szczelne zamknięcie. Ponadto strefa ta została uzupełniona o ściany boczne. Z jednej strony zastosowaliśmy rolety screen opuszczane pionowo, z drugiej natomiast eleganckie i niezwykle wygodne okiennice przesuwne.

Dzięki wykorzystaniu rolet screen oraz okiennic przesuwnych, przestrzeń strefy z pergolą nie tylko jest dodatkowo zabezpieczona przed nasilonym słońcem w wyjątkowo upalne dni, ale również chroni wnętrze przed wzmożonym wiatrem.

 

 

Strefa okresowego zadaszenia tarasu, jako że miała być całkowicie otwarta została wzbogacona o elegancką nowoczesną markizę, która po zwinięciu nie pozostawia nawet śladu konstrukcji i odkrywa tę cześć tarasu pozostawiając ją w pełni nasłonecznioną. W przypadku rozwinięcia markizy również w tej strefie panuje przyjemny chłód.

 

 

Efekt naszej pracy doskonale widoczny na zdjęciach cieszy oczy i daje komfortowe warunki wypoczynku na tarasie, udowadniając tym samym, że połączenie kilku systemów osłonowych na jednej przestrzeni nie tylko może wyglądać atrakcyjnie, ale i spełniać swoją rolę osłonową w najwyższym stopniu.

 

 


Poznaj nasze PERGOLE >>
 https://www.mkstudio.waw.pl/oferta/systemy-zewnetrzne/pergole/

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.