Estetyka i praktyka w jednym - które osłony okienne wybrać?

 

Pokoje mogą być takie same, w takich samych barwach, ale charakter nadają mu dodatki i dekoracje. Dzięki nim, każde pomieszczenie może być w innym wydaniu, w innym stylu. W uzyskaniu takiego efektu pomoże nam dekoracja okienna. Od nas zależy, która wygra.

Rolety, żaluzje czy tradycyjne firany? Wybór nie jest prosty, ponieważ każda z opcji jest praktyczna i estetyczna. W zależności od tego w jakim stylu chcemy posiadać pokój, taką opcję powinniśmy wybrać. Tego typu dekoracje nadają niesamowitego uroku pomieszczeniu, dzięki czemu czujemy się w nim lepiej.

 

1. Żaluzje


Jest to jedna z podstawowych zasłon okiennych. Żaluzje są praktyczne i sprawdzą się w każdym domu. Dylematem osób decydujących się na żaluzje to taki czy wybrać aluminiowe czy drewniane. Te drugie są bardziej efektywne oraz ładniej prezentują się w pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia. Żaluzje aluminiowe natomiast doskonale nadają się do biura lub kuchni.

 

Zadaniem ich jest ochrona przed słońcem, czyli także przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia. Jeśli jednak ktoś chce bardziej efektowne osłony okienne powinien zastanowić się nad roletami.

 

2.  Rolety


Rolety są łatwiejsze w obsłudze niż żaluzje, dzięki regulowanym sznurkom lub łańcuszkom. Dodatkowo, coraz częściej można spotkać się z różnymi wzorami na tkaninach. Dzięki temu możemy za pomocą rolet stworzyć dżunglę lub centrum miejskie. Obrazy oraz wzory na roletach mogą imitować wszystko co tylko zapragniemy. Co więcej, montaż rolet jest bardzo prosty, dzięki czemu nie trwa to długo i prawie natychmiast możesz cieszyć się piękną osłoną okienną.

 

Co ciekawe, tkaniny mogą mieć różną grubość. Dzięki temu, ciemniej będzie w sypialni, a w salonie rolety będą mogły być cieńsze by wpadało do pomieszczenia więcej światła. Gama kolorów jest większa niż w przypadku żaluzji, co jest kolejną istotną różnicą. Ponadto, rolety to estetyczne i praktyczne rozwiązanie, które jak kameleon – wtapia się w każde otoczenie.

 

3. Zasłony


Jest to najbardziej dekoracyjna osłona okienna. Nadaje szyku i elegancji każdemu pomieszczeniu. Decydując się na nie, możemy być pewni, że wystrój pokoju podniesie się i zauważą to wszyscy jak tylko wejdą. Co więcej, zasłony mają więcej funkcji niż kiedyś. Mogą być wykorzystane jako elastyczna ścianka oddzielająca salon od kuchni lub innych pomieszczeń. Jest to wygodne, ponieważ w każdej chwili taką „ściankę” można przesunąć lub zlikwidować.

 

Zasłony to idealny pomysł by nadać elegancji naszemu wnętrzu. Takie osłony zapewniają intymność oraz prywatność, co ceni sobie każdy z nas. Zasłony mogą być modyfikowane, występują w wersjach z koralikami, frędzlami itp. Wybór zależy od nas.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.