Gorące trendy wnętrzarskie w 2022 roku!

 

Planujesz metamorfozę wnętrza? A może myślisz o wymianie osłon okiennych lub mebli? Grudzień to dokonały czas na poznanie trendów, które będą obowiązywały w nadchodzącym roku. Przygotowaliśmy zestawienie, które pomoże ci stworzyć wnętrze, które będzie spójne z obowiązującymi trendami.

 

Mówiąc o trendach na 2022 rok, możemy śmiało sięgać do tego co było modne w 2021 roku. Ten rok to przedłużenie tendencji z poprzedniego sezonu. Choć jest kilka nowości, które dla niektórych mogą okazać się dużym zaskoczeniem, wciąż będą popularne wnętrza bliskie naturze, recykling, vintage i handmade. Jedno jest pewne, w tym roku każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Natura w oknie

 

Fascynacja naturą to wciąż gorący trend, który nie wychodzi z mody już od kilka lat. I wszystko wskazuje na to, że pozostanie z nami na kolejny sezon. Meble i dodatki z naturalnych materiałów, wszechobecne motywy kwiatowe i roślinne to ważne elementy modnego wnętrza w 2022 roku. W trendzie tym doskonale odnajdą się nasze żaluzje drewniane oraz osłony wewnętrzne wykonane z naturalnych materiałów. Ciepłe kolory ziemi, zieleń oraz kolor roku 2022 Veri Peri o którymi pisaliśmy w ostatnim artykule to barwy, które wprowadzą nowoczesny minimalizm do każdego wnętrza.

 

Sofy i fotele z charakterem

 

Kolejnym trendem, który w 2022 roku będzie mocno zauważalny, szczególnie wśród fanów modnych kolorów i wzorów są wyraziste meble. Zaokrąglone, o miękkiej linii, przyjemne w dotyku tapicerki, dodadzą wnętrzu przytulnego charakteru. Sofy i fotele zaskoczą obniżonym siedziskiem, inspirowanym designem prosto z Japonii. Wciąż modne będą, tkaniny typu boucle, czyli miękkie owieczki. 

 

Fascynacja latami 80 - tymi

 

W trendach wnętrzarskich na 2022 roku, widać fascynację wzornictwem z lat 80. Nietypowe printy, oryginalne kształty oraz krzykliwe kolory to cechy charakterystyczne tego trendu. Aby wprowadzić go do wnętrza, wystarczy powiesić w oknie barwne zasłony, zmienić obicie sofy na bardziej kolorowe lub zastosować szaloną lampę. Jeśli lubisz zabawę kolorami i designem, styl ten jest dla ciebie!

 

 

Miękkie tkaniny

 

W 2022 roku będziemy otaczać się miękkimi tkaninami, które są miłe w dotyku i sprawiają, że odpoczynek jest jeszcze bardziej przyjemny. Modne tapicerki w 2022 roku wykonane są z weluru lub aksamitu, które prezentują się wyjątkowo elegancko i dostojnie. Trend ten doskonale sprawdzi się przy zasłonach, które wprowadzą do wnętrza przyjemną aurę.

 

Dla fanów natury i delikatniejszych tkanin, projektanci polecają wykorzystanie tkanin lnianych. Wyraźny splot, lniana pościel, delikatne prześwitujące firany i zasłony nadadzą wnętrzom prowansalskiej lekkości.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.