Inteligentny taras – wyposaż markizę lub pergolę w napęd od SOMFY

 

Ciepłe dni, słoneczna pogoda i obecna sytuacja epidemiologiczna spowodowały, że chętniej spędzamy czas na tarasie lub w ogrodzie. Jak sprawić, aby nasza przestrzeń na świeżym powietrzu zapewniała relaks bez względu na pogodę i jak zabezpieczyć osłony tarasowe przed porywistym wiatrem czy deszczem? Odpowiedź znajdziesz poniżej...


Taras to przedłużenie salonu do którego w sezonie wiosenno-letnim przenosi się życie. To ulubione miejsce relaksu, odpoczynku i rodzinnych posiłków. Odpowiednio zaaranżowany zapewni nam idealną przestrzeń niezależnie od warunków atmosferycznych.


Podczas aranżacji tarasu skupiamy się na wyborze idealnych mebli, dekoracji, podłogi i roślin otaczających naszą zewnętrzną przestrzeń. Jednak, aby odpoczynek na świeżym powietrzu czy rodzinne śniadanie, odbyło się bez zakłóceń powinniśmy wyposażyć nasz taras w markizę lub pergolę. Odpowiednio dobrane zadaszenie ochroni nas przed niespodziewanym deszczem i zapewni nieco przyjemnego cienia w upalne dni.


Poznaj razem z nami świat inteligentnych rozwiązań od SOMFY – producenta napędów do markiz i pergoli.


Dlaczego warto wyposażyć osłony tarasowe w automatykę od Somfy?


Dzięki rozwojowi technologicznemu i dodatkowym akcesoriom w które możemy wyposażyć markizę lub pergolę, nasze zadaszenie stanie się bardziej intuicyjne, funkcjonalne i komfortowe. O codziennym wysiłku rozwijania i zwijania markizy przy użyciu „korbki” szybko zapomnimy. Obecnie za pomocą smartfona, tabletu czy pilota bez wstawania z fotela wyregulujemy poziom wysunięcia i wysokość markizy, ustawimy boczne przesłony czy zamkniemy sufit pergoli.


Markiza i pergola wyposażona w napęd elektryczny w technologii io-homecontrol® zapewni nam w pełni komfortowy i bezpieczny wypoczynek na tarasie.


Do wyboru mamy sterowanie za pomocą naściennego nadajnika, pilota i aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. Pełen komfort zyskamy integrując zautomatyzowaną osłonę tarasową z centralą TaHoma® Somfy. Jednak korzyści z automatyki Somfy jest znacznie więcej. Po pierwsze zyskujemy zarządzanie markizą lub pergolą za pomocą kilku kliknięć. Po drugie korzystając z funkcji – scenariuszy użycia w aplikacji Connexoon Terrace – możemy zaprogramować naszą osłonę do trybu naszego dnia. Po trzecie otrzymujemy informację zwrotną w jakiej pozycji jest nasza osłona, i w razie konieczności zabezpieczyć ją na wypadek nagłej zmiany pogody. Po czwarte, wyposażając osłonę w czujniki wiatru, deszczu lub nasłonecznienia, nasza osłona automatycznie zwinie się lub zamknie bez naszego udziału. Wszystko całkowicie automatycznie!


Więcej o systemie TaHoma od SOMFY przeczytasz tutaj >> "Dom inteligentny z systemem TaHoma od SOMFY"


Czujnik nasłonecznienia


Czujniki pogodowe zmienią każdy taras w „smart” przestrzeń, która zapewni bezpieczeństwo i niezwykłą funkcjonalność. Pergola wyposażona w czujnik nasłonecznienia sprawi, że w upalne dni lamele zamkną się, aby zapewnić odrobinę cienia i ochronić meble przed odbarwieniem. Z kolei w przypadku markizy czujnik intuicyjnie opuści naszą osłonę w przypadku zbyt wysokiego słońca i podniesie przy silnym wietrze. Ponadto czujniki zastosowane w pomieszczeniu mierzą temperaturę wewnątrz i zapobiegają rozwinięciu tkaniny gdy w domu jest zbyt zimno, a rozwijają gdy temperatura jest zbyt wysoka.


Czujnik wiatru


Kolejnym czujnikiem, który warto zamontować do naszej markizy jest czujnik wiatru. Dzięki niemu, nie musisz martwić się o uszkodzenia zarówno poszycia, jak i samego mechanizmu podczas porywistego wiatru. Czujnik po wykryciu zaprogramowanej prędkości, zwinie markizę, by uchronić materiał przed zniszczeniem.


Markizy wyposażone w wysokiej jakości czujniki SOMFY zapewniają doskonały komfort i bezawaryjne działanie. Podczas wyboru dodatkowego wyposażenia nie warto oszczędzać, ponieważ zarówno czujnik wiatru i nasłonecznienia są stale narażone na zmienne warunki pogodowe. Bezawaryjność i trwałość to gwarancja bezpieczeństwa w każdej sytuacji, szczególnie gdy nie ma nas w domu.


Czujniki wiatru można instalować w większości markiz, zarówno w tych prostych markizach bez kasety, jak również dużych markizach kasetowych.


Czujnik deszczu i śniegu


Wykorzystując najnowsze rozwiązania od SOMFY Twój taras będzie również bezpieczny w czasie deszczu czy śniegu. Wraz z pierwszymi kroplami, czujnik automatycznie zwinie markizę zabezpieczając tym samym tkaninę i mechanizm przed wilgocią, kurzem i spadającymi liśćmi. Z kolei w przypadku pergoli lamele ustawi w pozycji chroniącej je przed uszkodzeniem. Ponadto za pomocą aplikacji Connexoon Terrace możesz zdalnie sprawdzić swój taras i w razie potrzeby zwinąć lub rozsunąć poszycie, a w przypadku pergoli dowolnie obracać lamelami.


Oświetlenie i ogrzewanie


Aranżując taras warto pomyśleć o tym w jakich porach dnia chcemy korzystać z naszej przestrzeni pod chmurką. Wypoczynek na tarasie nie musi kończyć się ze wschodem słońca, czy gdy temperatura spadnie o kilka stopni. Firma SOMFY oferuje rozwiązania, które zadbają o komfort wypoczynku, nawet w chłodniejsze dni. Wyposażenie markizy lub pergoli w oświetlenie i promienniki ciepła, pozwolą przedłużyć odpoczynek na tarasie do godzin nocnych nawet w miesiącach posezonowych.


Więcej o promiennikach ciepła przeczytasz tutaj >> "Promienniki ciepła - skuteczne ogrzewanie tarasu"

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.