Istotna rola dodatków w aranżacji wnętrza

Dodatki pomimo swojej niepozorności, najczęściej stanowią o ogólnym charakterze wnętrza. Dodają wnętrzu ciepła, dopełniają całą aranżację i mogą małym nakładam pracy oraz kosztów odświeżyć wnętrze na kolejny sezon. Przekonaj się, że zmiany we wnętrzu nie wymagają generalnego remontu.

Ważnym elementem wyposażenia każdego domu czy mieszkania, są tekstylia czyli wszystkie dodatki wykonane z tkaniny, np. poduszki, pledy, pościel, zasłony czy narzuta na łóżko. Wnętrze bogate w różnego rodzaju tekstylia, zyskuje ciepłą i przytulną aurę, której nie jest w stanie zapewnić żaden mebel.

Dodatki z tkanin

Dodatkiem, którego nie może zabraknąć w salonie czy sypialni są poduszki dekoracyjne. Kolorowe, wzorzyste poduszki ozdobne odmienią nawet najprostszą kanapę, dając jej drugie życie. Możesz wybrać poduszki o jednakowym kolorze i wzorze, lub pobawić się printem i położyć na sofie poduszki w różnych wzorach i kolorach. Oczywiście posiłkując się kołem barw, o którym pisaliśmy ostatnio >> ….

Decydując się na poduszki dekoracyjne, polecamy wybrać dywan lub zasłony pasujące do stylu naszych tekstyliów na kanapie. Możemy wybrać je na zasadzie kontrastu gdy lubimy mocne i odważne aranżacje lub odcieni tego samego koloru, jeśli chcemy aby nasz salon czy sypialnia były zaaranżowane w stylu skandynawskim lub minimalistycznym. O poduszkach dekoracyjnych przeczytasz więcej tutaj >>

Zagłówek w sypialni

Kolejnym elementem dekoracyjnym tym razem w sypialni jest zagłówek. Pomysłowy, obity oryginalną, wysokogatunkową tkaniną nada stylu całemu wnętrzu. Pikowany zagłówek w mocnym kolorze słońca, czerwieni lub szmaragdu będzie najmocniejszym elementem całego wnętrza, dzięki temu sypialni nie grozi nuda.

Sypialnia to część domu gdzie odpoczywamy i oddajemy się błogiemu relaksowi. Mimo, że nie zapraszamy tam naszych gości, warto zadbać również o jej wygląd. Zagłówek tapicerowany, pikowany, ze skóry, z materiału – będzie idealnym rozwiązaniem do nowoczesnego wnętrza, z nutą elegancji. W zależności od rodzaju skóry, materiału czy proporcji zagłówka możemy otrzymać wymarzony wygląd – glamour, klasyczny lub nowoczesny.

Zasłony – dekoracja okna

W aranżacji okien do łask wracają zasłony, firany i różnego rodzaju osłony. Przez jakiś czas mieliśmy moda na „nagie” okna, jednak ten trend nie pasuje do każdego wnętrza. Bardzo się cieszymy, ponieważ to właśnie zasłony dodają domowego charakteru pomieszczeniom.

Fantazyjne upięcia, nieszablonowe wzory i romantyczne drapowania będą wyglądały fantastycznie w aranżacji wykonanej w stylu klasycznych, stylowych i glamour. Klasyczne dekoracje, bazują na długich zasłonach i lekkich firanach w bezpiecznych kolorach. Jednak My polecamy zabawić się nie tylko kolorystyką czy wzorami, ale również gramaturą materiału w zależności od funkcji pomieszczenia.

Przyjemnej aury wnętrzu dodasz zasłonami i firanami w wersji MAX. Jest to trend coraz popularniejszy, szczególnie w małych, chłodnych wnętrzach, w których brakuje domowego klimatu. Dodatkowo należy pamiętać, że zasłony i firany powieszone od samego sufitu do podłogi, optycznie podniosą nam pomieszczenie o kilka centymetrów. Sprawdzą się doskonale we wnętrzach utrzymanych w stylu nowojorskim i klasycznym.

Firany podpięte z jednej strony, dodadzą szyku i elegancji każdemu wnętrzu. Polecane szczególnie przy wysokich, ale wąskich oknach poszerzą nieco powierzchnię okna. Idealnie sprawdzą się w kuchni, jadalni, sypialni czy korytarzu.

Dekoracja okna zasłoną podpiętą z obu boków stworzona jest wręcz do wnętrz stylizowanych, romantycznych. Drapowany materiał firany lub zasłony przyozdobimy eleganckimi chwostami, podpinkami czy opaskami będzie wyglądał jeszcze efektowniej. Zasłony upięte w ten sposób będą wyglądać szalenie szykownie. Takie rozwiązanie szczególnie polecamy do salonu, sypialni i jadalni

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.