Jak czyścić plisy?

Plisy są jedynym takim systemem, który pozwala na ich całościowe czyszczenie na mokro, i to bez względu na rodzaj tkaniny. Od czego zatem zacząć, aby skutecznie i szybko uprać naszą żaluzję plisowaną? 

 

KROK 1.

 

Po prostu należy zdjąć plisę (zdemontować) z okna, wypiąć górną i dolną listwę z zatrzasków lub zsunąć plastikowe uchwyty (ale w odwrotnym kierunku niż wskazuje nam strzałka), i spłukać je w 30-stopniowej kąpieli wodnej z lekkim detergentem, najlepiej płynem do tkanin delikatnych.

 

KROK 2.

 

Po takim spłukaniu należy strząsnąć resztki wody a plisę odwiesić na okno i suszyć w pozycji złożonej, od czasu do czasu rozsuwając tkaninę.

 

KROK 3.

 

Plisę powinno się prać mniej więcej co 2-3 lata. Nie częściej. Praktycznie wszystkie plisy wykonane są bowiem z tkanin impregnowanych, chroniących przed wnikaniem kurzu i innych zabrudzeń (impregnacja zapobiega również elektryzowaniu się tkanin, dzięki czemu tkaniny nie przyciągają kurzu).

 

Do regularnego czyszczenia plisy wystarczy odkurzacz, miotełka lub ściereczka z mikrofibry – w przypadku niewielkich zabrudzeń, a w przypadku tych znaczniejszych – wilgotna gąbka, namoczona w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu (trzeba to jednak robić dość ostrożnie, by na tkaninie nie pozostały zacieki i odbarwienia (z tego też powodu zaleca się wcześniejsze wykonanie próbki na jakimś niewidocznym miejscu tkaniny).

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.