Jak czyścić żaluzje wewnętrze? - radzi MK Studio

 

 

 

Żaluzje są ozdobą domu i podobnie jak meble, podłoga czy okna, wymagają czyszczenia, aby prezentowały się pięknie przez wiele lat. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak je czyścić i jakich środków używać, aby ich nie uszkodzić. Sprawdź, jak wyczyścić żaluzje wewnętrzne szybko i bez wysiłku.


Podczas sprzątania mieszkania, często zapominamy o osłonach okiennych, na których podobnie jak na każdej powierzchni może zbierać się kurz. Jednak dla własnego komfortu użytkowania i portfela, powinniśmy regularnie czyścić nasze osłony i nie zaniedbywać ich, a będą cieszyć okno przez wiele lat. Jak zatem dbać o ich czystość? Poniżej zdradzamy nasze sposoby na czyszczenie żaluzji wewnętrznych.

 

1. Usuwaj kurz z lamel żaluzji


Regularne omiecenie żaluzji pozwoli na zachowanie ich w pięknym wyglądzie. Do usuwania kurzu z lamel polecamy delikatnej miotełki lub ściereczki z mikrofibry. Podczas czyszczenia warto ustawić nasze żaluzje w pozycji zamkniętej, dzięki temu otrzymamy płaską powierzchnię, z której łatwo i szybko usuniemy kurz. Tak ustawione żaluzje przecieramy z góry na dół. Te samą czynności powtórzmy odwracając lamele do szyby, jednak tym razem przecieramy z dołu do góry. Dzięki temu wyczyścimy żaluzje zgodnie z kierunkiem ułożenia lamel.

 

2. Odkurzacz


Drugim polecanym sposobem na czyszczenie żaluzji wewnętrznych jest użycie odkurzacza ze specjalną szczotką o delikatnym włosiu. Przed przystąpieniem do czyszczenie należy sprawdzić czy moc ssania nie jest zbyt duża, ponieważ może spowodować wygięcie lamel. Końcówka odkurzacza powinna być czysta, bez żadnych zabrudzeń.

 

3. Specjalna szczotka do czyszczenia żaluzji

 

Kolejnym urządzeniem, które pomoże nam w utrzymaniu czystości naszych żaluzji jest dedykowana szczotka do żaluzji. Specjalnie zaprojektowana do tego celu szczotka sprawdzi się do czyszczenia zarówno żaluzji drewnianych, aluminiowych i bambusowych. Szczotka składa się z kilku wałów położonych równolegle, które pozwalają przecierać lamele jednocześnie od góry i od spodu. Szczotką możemy czyścić zarówno lamele na sucho, jak i mokro.

 

4. Czyszczenie na mokro

 

W kuchni, biurze czy salonie często żaluzje są narażone na silniejsze zabrudzenia. W takiej sytuacji, warto sięgnąć po wodę z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego, którym łatwo i szybko wyczyścimy nasze lamele nawet z tłuszczu, który osadza się podczas gotowania. W przypadku czyszczenia na mokro, warto zacząć od usunięcia kurzu na sucho przy użyciu jednej z wymienionych powyżej metod. Tak przygotowane lamele wyczyścimy bez rozmazywania kurzu. Przy czyszczeniu na mokro, musimy zwrócić szczególną uwagę na silnik żaluzji, aby nie został zamoczony.


MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.