Jak dobrać karnisz do wystroju wnętrza...

Planujesz kupić karnisz? Niestety nie wiesz jak go dobrać? Ten artykuł Ci pomoże. Karnisz to element dekoracyjny dla Twojego okna, aby pięknie się prezentował potrzebny jest taki, który będzie uzupełniał się z Twoim wnętrzem, a nie koniecznie go burzył. Każdy z nas na pewno widział kiedyś u kogoś karnisz, który nie współgrał zresztą pomieszczenia, a takiego efektu uzyskać nie chcemy.

 

 

Klasyka, a minimalistyka...

 

Jeśli posiadasz wnętrze minimalistycznie urządzone, czyli wykorzystujesz prostotę form, biele i awangardowość, to powinnaś wybrać jeden z proponowanych karniszy łączących w sobie polerowane ciemne drewno z metalowymi elementami, np. zakończeniami. Inna propozycją mogą być po prostu metalowe pręty ze zdobnymi, lecz prostymi zakończeniami. Natomiast jeśli Twoje wnętrze jest urządzone klasycznie, czyli wytwornie, kolorowo, a dekoracją są różnego rodzaju drobiazgi, bibeloty, to powinnaś wybrać ozdobę okna równie elegancką co reszta wnętrza. Propozycją dla posiadaczy takiego wnętrza są karnisze zakończone kryształowymi kulami, stożkami, z mosiężnymi drążkami w kolorach starego złota, przybrudzonego srebra, czy mosiądzu. To doda klimatu Twojemu wnętrzu.

 

Pomieszczenie a'la pop-art...

 

Ten styl najczęściej możemy spotkać w mieszkaniach młodych osób. Charakteryzuje się on tym, że wystrój jest prosty, natomiast występuje w nim duża liczba kolorów. Jest także większa swoboda stylistyczna. Do takiego wnętrza, spokojnie możemy kupić metalowe drążki w kolorach chromu lub niklu. Jednak możemy również zupełnie z nich zrezygnować na korzyść metalowej linki, która także wkomponuje się idealnie we wnętrze.

 

Styl naturalny, a rustykalny...

 

Jeśli wnętrze jest urządzone w stylu naturalnym, dominują ciepłe naturalne kolory ale jednocześnie panuje prostota to do swojego okna karnisz trzeba również wybrać w naturalnym odcieniu np. proste drewniane drążki zakończone również drewnianą niewielką kulką lub dzwonkiem. Odcienie drewna, w którym powinien pojawić się karnisz to buk, sosna, wiśnia, brzoza. Jeśli połączymy to z cienkimi kwiaciastymi zasłonami to pomieszczenie nabierze lekkiego, relaksującego charakteru. Jeśli jednak wnętrze jest zupełnym przeciwieństwem tego powyżej, czyli jest urządzone w stylu rustykalnym, posiada faliste, ozdobne meble, to zastosować należałoby ciemne drewniane karnisze, o bardzo dekoracyjnych zakończeniach. Do tego należałoby założyć ciężkie, grube wzorzyste zasłony aby dopełnić efekt całego wnętrza.

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.