Jak dobrać markizę, aby być w pełni zadowolonym?

 

Markiza to jedno z najpopularniejszych trendów osłonowych tarasu lub balkonu. Takie rozwiązanie to ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem, niespodziewanym deszczem czy wysoką temperaturą w pomieszczeniach przylegających do tarasu. Jak wybrać markizę, która zapewni nam maksimum ochrony, komfortu i funkcjonalności? Zachęcamy do dalszej lektury...


Markizy są oryginalną dekoracją naszych domów, ożywiają elewację, ale przede wszystkim zapewniają cień w słoneczne dni. Wiosna to najlepszy czas na wybranie idealnej markizy, która będzie doskonałą inwestycją na lata. Jednak, aby podjąć właściwą decyzję warto wiedzieć czym jest komfort cieplny, barwa światła czy wskaźnik VT.


Komfort cieplny

 


Podczas wyboru poszycia markizy warto zwrócić uwagę jest współczynnik przenikania promieniowania cieplnego (SF) czyli % przepuszczalnej energii słonecznej. W upalne dni, pod markizą może być naprawdę gorąco, gdyż ciepło na tarasie zależy nie tylko od bezpośredniego promieniowania, ale także odbijania energii od otoczenia. Dlatego też, ważne jest aby dobrać właściwą tkaninę, która dzięki niskiemu stopniowi przenikania energii obniży temperaturę pod markizą. Tkaniny DICKSON, które znajdziesz w naszej ofercie blokują minimum 80% energii słonecznej, a jeśli sięgniesz po ciemniejsze kolory poszycia nawet i więcej.


Efekt oślepienia

 


Kolejnym wskaźnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest – Tv - % światła przechodzącego przez tkaninę. Przenikające światło słoneczne przez poszycie może utrudniać pracę na komputerze, a nawet oślepiać. Aby temu zapobiec, warto sięgać po rozwiązania sprawdzonych producentów np. tkaniny z kolekcji Orchestra firmy DICKSON, które przepuszczają nie więcej niż 28 % światła słonecznego. Dzięki temu nie musimy obawiać się oślepiającego efektu pod markizą. Warto pamiętać, że jasne poszycie wnosi do wnętrza jasność, natomiast ciemne płótna skutecznie chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem.


Promieniowanie ultrafioletowe

 


Promieniowanie ultrafioletowe pogarsza stan skóry, przyśpiesza jej starzenie i może mieć negatywny wpływ na wzrok. Dlatego też przebywając na tarasie lub balkonie, ważna jest odpowiednia ochrona polegająca na umieszczeniu bariery pomiędzy człowiekiem a słońcem.


Miarą ochrony przed promieniami UV, jaką zapewnia tkanina, jest współczynnik UPF (z ang. Ultraviolet Protection Factor), który określa % stopień przefiltrowanego promieniowania. Tkaniny od DICKSON zapewniają filtrację na poziomie minimum 90% UV oraz co najmniej 99% UVB. Na zwiększenie bezpieczeństwa ma również wpływ kolor naszego płótna markizy, im ciemniejszy tym ochrona jest większa.


Barwa światła

 


Wybierają poszycie naszej markizy, warto przyjrzeć się jaki wpływ na nasze samopoczucie może mieć kolor płótna. Chłodne odcienie wprowadzą uczucie świeżości i chłodu, dodadzą energii oraz skupienia. Natomiast ciepłe barwy dodadzą naszej przestrzeni przyjaznej aury idealnej do relaksu i odpoczynku.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.