Jak udekorować pokój dziecka?

Dekoracje pokoju dla dziecka, dekoracje pokoju dziecięcego dla dziewczynki


Wakacje trwają już od tygodnia, słońce coraz śmielej świeci, a nasze pociechy cieszą się z czasu wolnego. Lato to niewątpliwie najlepszy czas na remonty, w tym również na odświeżenie pokoju dziecka. Wprowadzenie zmian doda nowej energii przed kolejnym semestrem szkolnym.

Decydując się na zmiany w pokoju dziecka, nie musimy od razu przeprowadzać generalnego remontu. Podpowiemy Wam, jak za pomocą kilku dekoracyjnych tricków, sprawić dziecku niezwykłą niespodziankę.


Od czego zacząć?


Zmiany w pokoju dziecięcym warto rozpocząć od rozmowy z dzieckiem, w końcu to ono musi się w nim czuć komfortowo. Zastosowane kolory, wzory i styl muszą być dostosowana do charakteru dziecka i jego zainteresowań. Wsłuchaj się w marzenia i życzenia swojej pociechy, a z pewnością efekt końcowy zachwyci Was oboje.

W planie działania, musimy uwzględnić 3 strefy: do nauki, do zabawy i do snu. Pamiętajcie, aby pokój był dostosowany do zmieniających się potrzeb dziecka.


Odświeżamy ściany


Tapety, naklejki czy panele ścienne – to niewyczerpana skarbnica możliwości na odnowienie ścian w pokoju dziecięcym. Tapety do pokoju dziecka, to doskonały sposób na stworzenie bajkowego świata prosto z marzeń. Ściany pokryte kolorową tapetą, nadadzą wnętrzu nowego, ciekawego charakteru. Gdy wybrana tapeta znudzi się Twojemu dziecku, można ją szybko wymienić na nową. Co więcej, tapety doskonale chronią przed zabrudzeniami.

Ciekawym sposobem na zmiany w pokoju dziecięcym, jest zastosowanie tapety jedynie na jednej ścianie. Ciekawy, wzorzysty wzór, będzie przyciągał wzrok i nie przytłoczy pomieszczenia.

 


Tkaniny obiciowe


Aranżując pokój dziecięcym zwracamy uwagę, aby był przyjemny i ciepły. Jednak nie oznacza to, że możemy używać jedynie kolorów z ciepłej palety barw. Tkaniny obiciowe zadbają o przyjemną aurę w pokoju naszej pociechy, nawet w przypadku użycia koloru niebieskiego czy szarego.

Fotele, sofa, pufy czy poduszki w bajkowych, kolorowych wzorach sprawią, że pokój dziecka stanie się przytulniejszy. Dzięki takim właśnie dodatkom możemy wprowadzić motyw i kolor przewodni pokoju, jeśli nasze ściany pozostały jednokolorowe. W pokoju chłopca sprawdzi się motyw samochodowy, piłkarski lub muzyczny. Natomiast w pokoju dziewczynki postawmy na kolory pastelowe i łagodne wzory – zwierząt lub motywów roślinnych.


Tkaniny dekoracyjne, firanki i zasłony


Najszybszym sposobem na odświeżenie pokoju dla dziecka jest zmiana dodatków takich jak osłony okienne, pościel czy narzuty. Ładne dekoracje okienne dodadzą pokojowi uroku i zapewnią dziecku intymność i spokój. Firanki, plisy lub zasłonki zapewnią odpowiedni stopień natężenia światła, przy odrabianiu pracy domowej czy zabawy.

 

W ofercie MK Studio znajduje się wiele wzorów i kolorów - tkanin dekoracyjnych, obiciowych i tapet, które pozwolą przemienić każdy pokoik dziecięcy w przestrzeń zapewniającą miejsce do zabawy, nauki i snu. A wszystko w otoczeniu ulubionych kolorów i wzorów, które wpłyną korzystnie na nastrój dziecka i pomogą mu w skupieniu. Zapraszamy do zakładki: Dekoracje dla dziecka.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.