Jak wybrać kolorystykę markizy? Przegląd trendów na 2023 rok

 

Markizy tarasowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w pełni korzystać z uroków lata na tarasie, balkonie lub w ogrodzie. Dzięki nim można stworzyć przyjemny cień, który ochłodzi przestrzeń i uchroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze markizy, jest kolorystyka. W tym artykule przeanalizujemy, jaką wybrać kolorystykę markizy tarasowej oraz omówimy trendy na rok 2023.

 

Markizy tarasowe to elementy wyposażenia tarasów, balkonów i innych przestrzeni zewnętrznych, które zapewniają ochronę przed słońcem, deszczem i wiatrem. Markizy to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również ciekawy element dekoracyjny, który może wpłynąć na wygląd całego domu lub ogrodu. Warto jednak pamiętać, że wybór kolorystyki markizy jest równie ważny co jej funkcjonalność, ponieważ może mieć istotny wpływ na odczucia estetyczne oraz na klimat przestrzeni zewnętrznej. W tym artykule omówimy najnowsze trendy kolorystyczne w zakresie markiz tarasowych na rok 2023, aby pomóc w wyborze odpowiedniej palety barw.

 

Kolor markizy tarasowej powinien być dopasowany do stylu domu, tarasu lub ogrodu. Kolorystyka powinna być spójna z całością aranżacji, aby osiągnąć harmonijny efekt. W zależności od preferencji, można wybierać między kolorami stonowanymi lub bardziej intensywnymi. Dla miłośników klasycznych rozwiązań, najlepszym wyborem będą odcienie beżu, szarości lub brązu. Są one ponadczasowe i pasują do każdego stylu. Dla osób, które chcą wprowadzić do swojego tarasu odrobinę koloru, świetnym wyborem będą markizy w odcieniach czerwieni, żółci czy zieleni.

 

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze koloru markizy, jest orientacja tarasu. W przypadku tarasów od strony południowej, zaleca się wybór jasnych kolorów, które odbiją część promieni słonecznych. Dla tarasów od strony północnej, można wybierać między jasnymi lub ciemnymi kolorami.

 

W przypadku markiz tarasowych, modne kolory zmieniają się co sezon. W 2023 roku trendy będą oscylować wokół naturalnych odcieni. Odcienie zieleni, beżu i brązu będą nadal bardzo popularne. Wśród intensywnych kolorów, modne będą odcienie czerwieni, fioletu i granatu. Warto także pamiętać, że markizy w kolorach pastelowych będą również modne w nadchodzącym sezonie.

 

Nie tylko kolor, ale także wzór markizy tarasowej jest ważny. W 2023 roku modne będą kwiatowe motywy oraz geometryczne wzory. Wzory etniczne czy azteckie również będą trendy.

 

W nadchodzącym sezonie letnim 2023, nadal będzie panowała moda na naturalne i stonowane kolory. Kolorystyka beżowa, szara i brązowa, w odcieniach od jasnych po ciemne, zyska na popularności. Te kolory doskonale wpisują się w nowoczesne trendy wnętrzarskie, gdzie stawia się na minimalistyczne i naturalne rozwiązania.

 

Dla miłośników modniejszych akcentów w 2023 proponujemy poszycie markizy w kolorze zielonym czy turkusowym.  Zielenie i turkusy wprowadzą do naszego tarasu klimat tropikalnego wakacyjnego raju. Markizy w odcieniach zieleni to także idealne rozwiązanie dla miłośników roślinności, którzy chcą wprowadzić do swojego tarasu jeszcze więcej natury.

 

Innym ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na kontrasty. Ciemne markizy tarasowe na jasnym tle, jak białe ściany, czy jasne drewno to połączenie, które zawsze będzie modne. Jednak warto pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością kolorów i zachować umiar. Zbyt wiele barw i kontrastów może zdominować całą przestrzeń i wprowadzić chaos.

 

Ważnym elementem przy wyborze kolorystyki markizy tarasowej jest także fakt, że kolory wpływają na nasze samopoczucie i nastrój. Na przykład, kolor niebieski wprowadza w nas spokój i relaks, a czerwień dodaje energii i pobudzenia. Dlatego warto zastanowić się, jaki nastrój chcemy wprowadzić na nasz taras i dostosować kolorystykę markizy do naszych potrzeb. O wpływie kolorów na nasze samopoczucie pisaliśmy tutaj.

 

Podsumowując, wybór kolorystyki markizy tarasowej to ważna decyzja, która wpłynie na wygląd całego tarasu i nasze samopoczucie. Dlatego też wybór kolorystyki markizy tarasowej powinien być przemyślany i dostosowany do aranżacji tarasu, balkonu lub ogrodu W sezonie letnim 2023, modne będą naturalne i stonowane kolory, takie jak beże, szarości, brązy, ale także zielenie i turkusy. Warto również pamiętać o umiarze i nie przesadzać z ilością kolorów i kontrastów.

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.