Poszycie markizy – jak wybrać odpowiednią tkaninę, która ochroni przed promieniowaniem UV, podczerwienią i światłem widzialnym?

 

Markiza to popularne zadaszenie tarasu, balkonu lub przestrzeni w ogrodzie. Stanowi skuteczną ochronę przed upalnym słońcem i niespodziewanym deszczem. Pozwala schronić się w cieniu, gdyż żar leje się z nieba. Jednak lista ich zalet jest większa. Przed czym jeszcze chroni nas markiza i dlaczego warto wybrać wysokiej jakości poszycie?


Promieniowanie ultrafioletowe


Odpowiednio dobrane poszycie naszej nowej markizy zapewni nam skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV. Słońce choć z niecierpliwością wyczekiwane po zimie, jest głównym sprawcą starzenia się skóry. Najpoważniejszym i najbardziej niebezpiecznym efektem nadmiernej ekspozycji na słońce są zmiany nowotworowe. Wbrew powszechnej opinii promieniowanie UV jest niebezpieczne również, gdy słońce chowa się za chmurami. Ponadto promieniowanie UV jest odpowiedzialne za blaknięcie mebli, poszycia, a nawet ścian w pomieszczeniach narażonych na silne nasłonecznienie. Dlatego ważne jest, aby nasza markiza zapewniała nam bezpieczeństwo i ochronę przed promieniami UV w każdych warunkach. Tkaniny dostępne w naszej ofercie blokują od 90 do 99 % promieniowania ultrafioletowego.

 

Podczerwień


Podczerwień wchodzi w skład promieniowania, które emituje słońce. Wraz z promieniowaniem UV, a także światłem widzialnym dociera do ziemi i podgrzewa ciała stałe oraz gazy. To właśnie promienie podczerwieni są odpowiedzialne za uczucie ciepła, które odczuwamy eksponując ciało na słońce. Wybierając wysokiej jakości poszycie markizy, blokujemy podczerwień, dzięki temu możemy regulować temperaturę pod markizą. Korzyści z pewnością odczujemy w upalne dni, gdy nasze zadaszenie zapewni nam odrobinę cienia i chłodu. Dodatkowo ograniczymy przenikanie podczerwieni do pomieszczenia ulokowanego przy tarasie, zapewniając optymalną temperaturę we wnętrzu.


Światło widzialne


Światło widzialne nazywamy promieniowaniem optycznym, które jest szczególnie niebezpieczne dla naszych oczu. To część promieniowania elektromagnetycznego, na które reagują nasze oczy podczas procesu widzenia. Docierając do ziemi przenika przed chmury i może powodować oślepienie szkodliwe dla oczu. Intensywne promieniowanie widzialne, zwłaszcza tzw. światło niebieskie, może powodować uszkodzenia i schorzenia siatkówki oka. Markiza ma za zadanie blokować efekt oślepienia, który ma negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na jakość odpoczynku oraz pracę na komputerze czy korzystanie ze smartfona na tarasie. Dzięki zdolności redukcji promieniowania optycznego, tkaniny DICKSON, które znajdziesz w naszej ofercie przepuszczają maksymalnie do 28% światła.


Poznaj ofertę naszych MARKIZ >>
 www.mkstudio.waw.pl/oferta/systemy-zewnetrzne/markizy/

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.