Jak zasłonić okna o niestandardowym kształcie? Plisy to osłona okienna, której potrzebujesz

 

 

Okna o niestandardowych kształtach wyglądają niezwykle imponująco, ale też mogą przysporzyć wiele kłopotów. Szczególnie jeśli chodzi o dopasowanie odpowiedniej osłony przeciwsłonecznej. Rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w przypadku nietypowych przeszkleń są żaluzje plisowane. Te wielofunkcyjne osłony składają się w charakterystyczną harmonijkę i pozwalają przysłonić dowolną część okna. Sprawdź, jakie jeszcze inne zalety mają plisy i na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie.


Nietypowe kształty okien na dobre zadomowiły się w naszej architekturze. Fantazyjne kształty i nietypową wielkość okien możemy zauważyć nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również budynkach usługowych czy biurowcach. Obecnie nowoczesne technologie pozwalają na produkcję okien o niemal każdym kształcie. Okna trójkątne, kwadratowe, trapezowe, eliptyczne czy okrągłe to nie nowość, ale coraz częstszy widok na osiedlach domków jednorodzinnych. Te oryginalne przeszklenia stanowią przełamanie klasycznego wyglądu tradycyjnych okien. Jednak decydując się na takie okna, warto zastanowić się nad ich eksploatacją i zasłonięciem, które zapewni nam prywatność i ochronę przeciwsłoneczną. Rozwiązaniem dedykowanym do nietypowych okien są plisy, które zakryją każde okno, bez względu na ich kształt.


Co to są żaluzje plisowane?


Żaluzje plisowane to zasłona okienna, którą można zakryć każdy rodzaj okna. Wykonane są z tkaniny plisowanej, aluminiowej konstrukcji oraz uchwytów sterujących. Plisy ułożeniem materiału przypominają harmonijkę z ok. 2 cm zakładkami. Plisy łączą w sobie cechy tradycyjnych rolet i nowoczesnych żaluzji. Jednak w przeciwieństwo do rolet plisy nie posiadają rury nawojowej, na którą zwijany jest materiał. Złożona tkanina zajmuje niewiele miejsca, co nie przeszkadza w podziwianiu krajobrazu za oknem. Ponadto dużą zaletą plis jest możliwość przysłonięcia dowolnej część okna, dzięki sterowaniu dwukierunkowemu. Warto wspomnieć, że żaluzje plisowane montowane są w świetle okna, zapewniając tym samym nieograniczony do nich dostęp. Plisy znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie inne osłony nie zdały egzaminu. Doskonale nadają się do zasłonięcia okien o nietypowych kształtach, ponieważ można je łatwo dopasować do dowolnego rozmiaru i kształtu. Dodatkową zaletą jest możliwość filtrowania światła w celu zapewnienia prywatności lub blokowania słońca.


Plisy jako osłona do małych okien o nietypowych kształtach


Właściciele małych okien o nietypowych kształtach często stają przed trudnym zadaniem dopasowania odpowiedniej osłony okiennej do swoich okien. Niestety często kończy się to niepowodzeniem, gdyż większość dostępnych na rynku osłon okiennych nie ma możliwości dostosowania to takich wymiarów. Rozwiązaniem, które oferujemy naszym klientom są plisy, które doskonale sprawdzą się w małych okienkach piwnic, łazienek czy poddasza. Kolejną zaletą plis jest ich montaż – instalacja bezpośrednio do okien sprawia, że w przypadku małych okien, które zazwyczaj umiejscowione są w niewielkich pomieszczeniach, nie zajmujemy dodatkowego miejsca przez np. zwisające zasłony. Bez względu jak, małe są Twoje okna, zawsze plisy sprawdzą się doskonale jako osłona dekoracyjna i przeciwsłoneczna.


Czy plisy sprawdzą się jako osłona do wielkogabarytowych przeszkleń?


Duże okna to hit ostatnich lat w architekturze mieszkalnej. Okazałe przeszklenia wyglądają nowocześnie i efektownie, rozjaśniają wnętrze oraz optycznie je powiększają. Wielbicieli okazałych okien z roku na rok przybywa. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, z pewnością trzeba zastanowić się nad kwestią zasłaniania okna, chyba że lubimy, kiedy sąsiedzi czy przypadkowi przechodnie podziwiają nasze wnętrze. Dopasowanie odpowiedniej osłony jest nie tylko ważne ze względu na zapewnienie prywatności domownikom, ale również na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz domu, zarówno zimą, jak i latem oraz regulowaniem ilości światła słonecznego dostającego się przez okna. Czy zatem plisy sprawdzą się również przy wielkogabarytowych oknach?


Jak już wiesz, żaluzje plisowane ze względu na swoją konstrukcje mogą być zamontowane na wszystkich oknach, nawet tych połaciowych czy poziomych przeszkleniach. Jedna plisa może przysłonić okno o wymiarach nawet do 3 metrów szerokości oraz 2,6 metra wysokości. Jak widzisz, żaluzje plisowane dopasujesz zarówno do okien i drzwi tarasowych, przeszkleń wielkogabarytowych oraz okien w ogrodzie zimowym. 


Plisy to niewątpliwie osłony o szerokim zastosowaniu, sprawdzą się do każdego typu, kształtu i wielkości okna. Dzięki szerokiej gamie kolorów i wzorów można dopasować je do każdego stylu wnętrza oraz kolorystyki stolarki okiennej. Zapewniają prywatność, ochronę przeciwsłoneczną, zapobiegają przegrzewaniu się pomieszań oraz regulują ilość przenikającego światła do wnętrza. Prezentują się niezwykle oryginalnie i nowocześnie, dodając wnętrzu charakteru. Wybierając plisy, śmiało można stwierdzić, że będzie to dobry wybór! Jeśli potrzebujesz pomocy przy dopasowaniu plis do swoich okien? A może myślisz o innym rodzaju osłony? Skontaktuj się z nami! Zadzwoń do nas pod nr tel. 602 256 780, (22) 213 37 37 lub napisz na adres: mkstudio@o2.pl, możesz również skorzystać z formularz na stronie www.mkstudio.waw.pl/kontakt. Zapraszamy!

 

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.