Jak zatrzymać ciepło zimą? Oto 3 sprawdzone sposoby!

 

 

Pierwszy dzień zimy za nami. Ogrzewanie włączone, a w domu wieje chłodem? Poznaj skuteczne rozwiązania, które zapewnią optymalną temperaturę w domu i zmniejszą rachunki za ogrzewanie.


Zimą, gdy na dworze sypie śnieg i temperatury spadają poniżej zera, cieżko utrzymać komfortowa temperaturę w domu, szczególnie gdy mamy nieszczelne okna, ściany czy dach. Maksymalne odkręcenie kaloryferów, wiąże się z wysokimi opłatami za ogrzewanie, co w dłuższym czasie nie rozwiązuje problemu uciekającego ciepła. Na szczęście są rozwiązania, która zabezpieczą nasz dom i pozwolą cieszyć się ciepłym zarówno w ciągu dnia, jak i nocy.


1. Rolety zewnętrzne zapewnią ciepło zimą


Rolety zewnętrze to rozwiązanie osłonowe przydatne nie tylko latem, ale również zimą. Gdy na dworzu panuje siarczysty mróz, zasłonięte rolety potrafią zmniejszyć utratę ciepłego powietrza od 25 - 40 %! Zamontowane na zewnątrz tworzą pomiędzy szybą, a pancerzem rolety rodzaj tzw. poduszki powietrznej, która staje się doskonałym izolatorem blokującym uciekanie ciepła na zewnątrz. Pancerz rolety zewnętrznej składa się profili aluminiowych wysokiej jakości, które dostępne są na rynku w różnej grubości i wysokości. Co ważne, profil rolety wypełniony jest pianką poliuretanową. Decydując się na zakup rolety zewnętrznej, warto wybrać tę o większym profilu (grubsze wypełnienie pianką), co przekłada się na lepszą izolacja akustyczną i termiczną.


O roletach zewnętrznych więcej przeczytasz pod tym linkiem >> 4 powody, dla których warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

2. Inteligentna automatyka


Początkowa inwestycja w automatykę rolet zewnętrznych, pozwoli na oszczędzanie energii bez względu na porę roku przez wiele kolejnych lat. Dzięki specjalnym czujnikom pogodowym, zimą rolety podniosą się automatycznie, by jak najwięcej promieni słonecznych dostało się do wnętrza i tym samymi zaoszczędzić na rachunkach. Natomiast, gdy nastanie zmierzch, rolety automatycznie się zamkną, by zatrzymać ciepłe powietrze z całego dnia wewnątrz domu.

Inwestując z inteligentną automatykę, którą warto połączy z centralą TaHoma od SOMFY możemy zaoszczędzić do 10 % na rachunkach za ogrzewanie. Korzyści z wyposażenia domu w inteligentną automatykę jest znacznie więcej. Polecamy lekturę naszego artykułu pt.: Dom inteligentny z systemem TaHoma od Somfy.


3. Wewnętrzne osłony okienne


Trzecim rozwiązaniem, które zatrzyma ciepło we wnętrzu naszego domu są osłony montowane od wewnętrznej strony okna. Doskonale sprawdzą się tu zasłony z grubych tkanin, rolety wolnowiszące, rolety dzień i noc oraz plisy DUO. Decydując się na jedno z wymienionych rozwiązań, warto wybrać montaż nad wnęką okna, gdyż zyskujemy dodatkową przestrzeń zatrzymującą ciepło. Pamietajmy, że wszystkie osłony zasłaniające kaloryfery ograniczają przepływ ciepła. Dlatego wybierajmy te, które sięgają do parapetu i odsłaniają grzejniki.

Ciekawym rozwiązaniem na rynku osłon okiennych są plisy DUO, składające się z dwóch warstw materiału. Właściwości izolacyjne tego rodzaju plis, zawdzięczamy specjalnemu ułożeniu materiału, który w przekroju wyglądem przypomina plaser miodu. Taka konstrukcja tworzy powietrzna warstwę izolacyjną, która zapewnia mniejszą utratę ciepła.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.