Jaką markizę wybrać? – część 2. Markizy półkasetowe od MARKILUX.

 

Jeśli twój taras lub balkon jeszcze nie ma odpowiedniego zadaszenia, sprawdź nasze zestawienie markiz półkasetowych od marki markilux. Czym się charakteryzują, do jakich miejsc są odpowiednie i czy warto wybrać markizy półkasetowe jako ochronę przeciwsłoneczną? Dowiesz się już za chwilę, zapraszamy do lektury...


Markiza to skuteczna i wciąż popularna osłona przeciwsłoneczna stosowana na tarasach, balkonach i ogrodach. Chroni przed upalnym słońcem i spojrzeniami sąsiadów, a także zapewnia schronienie przed deszczem. Markizy markilux to produkt klasy premium, tworzony dla wymagających klientów, którzy poza podstawowymi zaletami markiz, szukają jakości na lata, wyjątkowego designu i innowacyjnej technologi, zastosowanej w celu poprawy komfortu i zadowolenia z ich korzystania. W jednym z poprzednich artykułów - „Jaką markizę wybrać przegląd markiz kasetowych od markilux.” przedstawiliśmy zestawienie markiz kasetowych od markilux, dziś przyjrzymy się markizom wyposażonym w półkasety.


Czy są markizy półkasetowe?


Markizy półkasetowe to osłony przeciwsłoneczne wyposażone w kasetę otwartą od dołu. Poszycie markizy chronione jest przez daszek montowany u góry osłony. Markizy półkasetowe polecane są do miejsc gdzie nie jest wymagana całkowita kaseta, np. pod balkon czy patio. Markizy wyposażone w półkasety są zazwyczaj tańsze niż markizy kasetowe. Jeśli zatem nasze miejsce montażu umożliwia zastosowanie markizy półkasetowej, z pewnością warto rozważyć jej wybór.


Markiza półkasetowa markilux 1500


Nasze zestawienie otwiera markiza półkasetowa markilux 1500. Ta wyjątkowa markiza jest laureatem nagrody IF product design award. Doceniona za doskonały design i innowacyjną technologią, będzie doskonałym wyborem do tarasu, balkonu czy patio. Jej dynamicznie zaokrąglony daszek, sprawia wrażenie posiadania pełnej kasety. Wyposażenie markizy markilux 1500 w owalne ramiona ze sprężynami gazowymi zapewnia optymalne naprężenie poszycia, niezależnie od pozycji.


Nad czystością poszycia modelu 1500 dba daszek ochronny wyposażony w szczotkę, która oczyszcza materiał z kurzu, liści i większych zanieczyszczeń. Markiza markilux 1500 pozwala na przysłonięcie tarasów o dużej powierzchni, dzięki możliwości połączenia dwóch konstrukcji pojedynczych obok siebie.


Specjalny mechanizm w który została wyposażona markiza markilux 1500 zapewnia możliwość dopasowania pozycji daszka ochronnego do kąta pochylenia poszycia, co sprawia, że nie tworzą się żadne szczeliny.


W standardzie producent wyposażył model 1500 w sterowanie ręczne za pomocą korby wykonanej ze stali nierdzewnej. Opcjonalnie możemy zwiększyć możliwości naszej markizy, wybierając sterowanie zdalne umożliwiające łatwe i komfortowe sterowanie zadaszeniem.


Markiza półkasetowa markilux 1600


Kolejnym modelem markizy z rodziny markilux, który posiada półkasetę jest markilux 1600. Jest to markiza o wyjątkowo stabilnej konstrukcji, której szerokość może dochodzić do 710 cm! Model markilux 1600 został wyróżniony nagrodą IF Product Design Awards. Doceniono nie tylko walory estetyczne markizy, ale również konstrukcję dachu z uszczelką szczotkową, która dopasowuje się do kąta nachylenia poszycia, co gwarantuje idealny wygląd.


Markiza markilux 1600 wyposażona została w podwójne łańcuchy stalowe i stabilne ramiona, które zapewnią stabilność nawet przy silnych podmuchach. Opcjonalnie istnieje możliwość zakupu wytrzymałych i cichych ścięgien Bionic, które wykonane są z włókien high-tech.


Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu w standardzie producent wyposażył markizę markilux 1600 w sterowanie ręczne przy użyciu korby. Jednak opcjonalnie możemy wyposażyć ją w silnik radiowy z pilotem.


Markiza półkasetowa markilux 1650


Ostatnim modelem, któremu się przyjrzymy jest markiza markilux 1650. Jest to siostrzana markiza modelu 1600. Markiza 1650 jest wyposażona w te same innowacyjne rozwiązania i wyjątkowy design. Jedynym czynnikiem wyróżniającym model 1650 są zamontowane punktowe halogeny z funkcją ściemniania i możliwością obrotu w osłonie wysięgu. Ten wydawać by się mogło drobny element, potęguje zadowolenie z tarasu, z którego możemy korzystać nawet gdy nastanie noc.


Poznaj pełną ofertę markiz marki markilux >> www.mkstudio.waw.pl/oferta/systemy-zewnetrzne/markizy/markizy-markilux/

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.