Jaką osłonę wewnętrzną wybrać? Poradnik

Aktualnie różnorodność osłon/dekoracji okiennych dostępna na polskim rynku jest wprost zatrważająca. W bardzo krótkim czasie pozwala zahaczyć o silny ból głowy. Dlatego też jeżeli jesteście Państwo przed lub w trakcie aranżacji Waszego wnętrza i zastanawiacie się nad rodzajem osłony/dekoracji okiennej, to świetnie trafiliście.

Poniżej zamieściliśmy krótkie opisy różnych osłon/dekoracji okiennych wraz z wskazaniem pomieszczeń, w których znajdują swoje najlepsze zastosowanie.

 

 

 

 

Verticale – czyli inaczej żaluzje pionowe; są idealnym rozwiązaniem dla dużych okien lub przeszkleń; najczęściej stosuje się je w salonach, gabinetach domowych , ale również w pomieszczeniach biurowych, w bankach oraz też w urzędach. Dzięki swoim oryginalnym wyglądzie dają duże możliwości aranżacyjne.

 


Zasłony rzymskie
 – łączą w sobie system roletowy z tradycyjnymi firanami lub zasłonami; z powodu zastosowania praktycznie każdego materiału świetnie prezentują się zarówno w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu (też w stylu współczesnym, ascetycznym), jak i we wnętrzach klasycznych, w których stanowią eleganckie dopełnienie dekoracji. Szeroka oferta kolorystyczna i materiałowa pozwala dopasować zasłony rzymskie do każdego wnętrza bez względu na funkcję pomieszczenia.

 


Panele 
– inaczej zasłony panelowe są najnowocześniejszą oraz bardzo elegancką formą przysłaniania okien, dzielenia (skutecznie spełniają rolę drzwi lub ścian przesuwanych) i dekorowania pomieszczeń; stanowią ciekawa – szerszą – alternatywę dla verticali (szyna może mieć od dwóch do pięciu torów; pasy od 45 do 105 cm szerokości) – zasłona może być zsuwana na jedna stronę lub rozsuwana niczym kurtyna; mogą być zamontowane we wnęce okiennej, na ścianie nad oknem lub na suficie; czasami nazywa się je też storami japońskimi.

 


Maty drewniane
– wykonane z drewna bambusowego, idealnie pasują do stylu eco, vintage oraz eklektycznego; mogą być montowane do ściany, sufitu lub na skrzydle okna, ich zwijanie obsługiwane jest przez podnoszenie za pomocą sznurka.

 

 

Plisy - inaczej żaluzje plisowane są wyjątkową osłoną ze względu na działanie mechanizmu osłony. Montując plisy na oknie, możemy zwijąć i rozwijać osłonę zarówno od góry, jak i dołu żaluzji. Dzięki temu możemy ustawić osłonę w dowolnym miejscu w świetle okna.

 
MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.