Jaki rodzaj rolet w kasecie wybrać – wolnowiszące czy z prowadnicami? Podpowiadamy

Rolety wolnowiszące

 

Rolety materiałowe to dobry sposób na osłonięcie okien w każdym wnętrzu zarówno w domu, jak i w biurze. Chronią przed promieniowaniem słonecznym, które może przeszkadzać w pracy oraz spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów, którzy chętnie zaglądają przez okna. Najczęściej do wyboru mamy rolety w kasecie: wolnowiszące i z prowadnicami. Dziś przybliżymy dla Ciebie oba typy rolet, by ułatwić Ci wybór właściwego rodzaju. Zaczynamy!

 

Dlaczego warto wybrać rolety materiałowe w kasecie?

 

Rolety materiałowe w kasecie to jedne z najpopularniejszych osłon wewnętrznych dostępnych na rynku. Ich elegancki wygląd i wygoda użytkowania sprawiają, że pasują do każdego typu okna i pomieszczenia. Są idealnym rozwiązaniem, gdy szukamy rozwiązania szytego na miarę, które zapewni komfort świetlny, prywatność i funkcjonalność.

 

Kaseta rolety zabezpiecza materiał przed uszkodzeniem. Za pomocą mechanizmu łańcuszkowego lub koralikowego, nawijamy tkaninę na specjalną rolkę schowaną w kasecie. Wykonana z aluminium lub PCV zapewnia estetyczny wygląd, bezpieczeństwo i trwałość. Na uwagę zasługuje fakt, że kasetę możemy dopasować kolorystycznie do materiału rolety, stolarki okiennej oraz wnętrza.

 

Przy wyborze rolet materiałowych z kasetą mamy szerokie pole możliwości, jeśli chodzi o wybór kolorystyki, rodzaju tkaniny i gęstości splotu. Dzięki czemu możemy dostosować osłonę do stylu wnętrza, funkcji, jaką pełni oraz potrzeb domowników.

 

Rolety w kasecie możemy zamontować w sposób bezinwazyjny, który nie wymaga ingerencji w ramę okna, oraz stabilniejszy wymagający dodatkowych otworów w oknie. Jeśli z jakichś przyczyn nie możemy pozwolić sobie na drugi sposób montażu, polecamy wybrać montaż bezinwazyjny, które możemy zastosować w każdej chwili.

 

Rolety w kasecie dostępne są najczęściej w dwóch rodzajach: wolnowiszące i z prowadnicami. Który model wybrać?

 

Rolety w kasecie wolnowiszące

 

Rolety w kasecie wolnowiszące sprawdzą się niemalże w każdych oknach. Są doskonałą osłoną przeciwsłoneczną, chroniącą wnętrze przed przegrzaniem i refleksami, które mogą przeszkadzać w pracy.

 

Rolety wolnowiszące pozbawione są prowadnic, które stabilizują osłonę. Przez to ten typ rolety nie jest polecany do okien uchylnych, dachowych, czy w miejscach, gdzie występują przeciągi. Warto też wspomnieć, że w przypadku rolet wolnowiszących bez prowadnic, zaciemnienie pomieszczeń może być słabsze. Dlatego też, jeśli zależy nam na całkowitym zaciemnieniu np. pokoju dziecięcego czy sypialni, polecamy wybór opcji drugiej z prowadnicami, które zapewnią lepsze przyleganie osłony do okna.

 

Rolety w kasecie z prowadnicami

 

Ten typ rolety to rozwiązanie stosowane w wielu przypadkach. Najczęściej powodem, w którym klienci wybierają rolety w kasecie z prowadnicami, jest potrzeba zapewnienia pełnego zaciemnienia w pomieszczeniu. Kolejnym jest chęć wykorzystania parapetów jako część użytkowej mieszkania. Na niewielkim metrażu często ustawiane są lampiony, ramki ze zdjęciami czy książki. W takiej sytuacji rolety montowane są bezpośrednio na oknie, a dzięki bocznym linkom, które podtrzymują materiał, zawsze przylegają do szyby, nie reagując na podmuchy wiatru przy otwartym oknie. Rolety w kasecie z prowadnicami sprawdzą się doskonale również w przypadku okien dachowych, drzwi balkonowych czy okien często otwieranych. Wybierając ten typ rolety, osłona montowana jest bezpośrednio do ramy okna, przez co zapewnia doskonałą ochronę przeciwsłoneczną i bez względu na położenie okna, zawsze doskonale przylega do szyby.

Jaka roleta w kasecie sprawdzi się najlepiej? Wiele zależy od naszych preferencji, potrzeb i miejsca montażu. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pozwoli wybrać Ci właściwą opcję, ale jeśli mimo tego potrzebujesz profesjonalnego doradztwa, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. Doradzimy właściwe rozwiązanie, odpowiemy na pojawiające się pytania oraz dobierzemy idealne rolety do każdego okna w Twoim domu czy biurze.

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.