Jakie osłony okienne wybrać do pokoju nastolatka? Przegląd inspiracji

 

Rok szkolny zbliża się nieubłaganie. Sierpień to ostatni dzwonek na zmiany aranżacyjne w pokoju nastolatka. Zastanawiasz się, jaką osłonę okienną wybrać do pokoju swojego dziecka? Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które przybliżymy Ci w tym artykule. Czytaj dalej i poznaj najpopularniejsze osłony okienne do pokoju nastolatka.  

 

Aranżacja pokoju nastolatka do nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Okres buntu rządzi się swoimi prawami, a pokój często odzwierciedla pasje i zainteresowania młodego człowieka. Pastelowe i ciepłe kolory, często zastępowane są ciemniejszymi, stonowanymi lub przeciwnie krzykliwymi wzorami i barwami. Dopasowanie odpowiedniej osłony okiennej, która trafi w gusta nastolatka i jednocześnie będzie zapewniała odpowiedni poziom nasłonecznienia, prywatność i niwelowała refleksy pojawiające się na ekranie monitora to trudne zadanie, w którym postaramy się Ci pomóc. Jeśli nie masz pomysłu i wiedzy, jaka osłona sprawdzi się u Twojej pociechy, zachęcamy do lektury tego artykułu. 

 

Jak podjąć decyzję, która osłona będzie odpowiednia do pokoju nastolatka?

 

Światło w pokoju nastolatka odgrywa bardzo ważną rolę. To przede wszystkim główne źródło naturalnego światła. Zastosowanie odpowiedniej osłony pozwoli z sukcesem sterować ilością promieni słonecznych przedostających się do wnętrza. Chcąc zapewnić odpowiednie warunki do nauki, zabawy i odpoczynku warto zapoznać się z szeroką ofertą osłon okiennych. Dobierając osłonę, polecamy porozmawiać z dzieckiem, by wspólnie podjąć ostateczną decyzję. To w końcu nasza pociecha, będzie korzystała z zakupionej osłony. Ponadto podczas wyboru osłony musimy zwrócić uwagę na możliwości montażu oraz wielkość okna. Nie bez znaczenia jest ilość miejsca wokół samego otworu okiennego oraz powierzchnia pokoju. Okno w pokoju dziecka spełnia nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Często dziecko ma własny pomysł na jego aranżację, dlatego też warto zapoznać się z jego marzeniami, by móc dopasować osłonę, która będą pasować nie tylko kolorystycznie, ale i funkcjonalnie. Jakie zatem osłony mamy do wyboru? 

 

Rolety materiałowe

 

Rolety materiałowe to najczęściej wybierana osłona okienna do pokoju dziecka. Jest optymalnym i bardzo korzystnym wyborem, gdyż możemy wybierać spośród kilku rodzajów rolet, które różnią się między sobą budową, funkcjonalnością i sterowaniem. Dzięki temu możemy wybrać model spełniający potrzeby ucznia oraz dopasować osłonę do wystroju wnętrza. Do wyboru mamy rolety wolnowiszące, w kasecie, z prowadnicami, rolety dzień i noc oraz rolety rzymskie. Rolety to doskonałe rozwiązanie w pokojach o małym metrażu, gdzie mamy ograniczoną ilość miejsca wokół okna. Nie zabierają przestrzeni wokół otworów okiennych, przez co wnętrze optycznie wydaje się większe. W zależności od rodzaju rolety możemy zamontować roletę do sufitu, ściany lub do ramy okna. Rolety doskonale pasują do nowoczesnych aranżacji, często spotykanych w pokojach nastolatków. Co więcej, rolety w salonie MK Studio wykonujemy na wymiar z wybranego materiału o określonym kolorze i wzorze, dlatego możemy idealnie dopasować je do wystroju, potrzeb i wielkości okna.

 

Rolety materiałowe to doskonała propozycja również dla graczy i kinomanów. Wykonana z materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych, gwarantuje maksymalny poziom zaciemnienia. Szeroka oferta materiałów o różnym stopniu przepuszczalności promieni słonecznych, wzorów i kolorów sprawia, że rolety materiałowe są częstym wyborem nie tylko do pokoju dziecięcego, ale również innych pomieszczeń w domu.

 

Żaluzje drewniane i aluminiowe

 

Ciekawą propozycją do pokoju nastolatka są popularne żaluzje. Do wyboru mamy żaluzje drewniane oraz żaluzje aluminiowe o różnej szerokości lamel. To, który rodzaj wybrać zależy od gustu dziecka, aranżacji pokoju oraz budżetu. Okna z żaluzjami prezentują się niezwykle efektownie i dekoracyjnie. Ponadto zapewniają precyzyjne sterowanie ilością światła bez potrzeby podnoszenia żaluzji, jak to ma miejsce w popularnych roletach. Zaletą żaluzji jest możliwość montowania na oknach uchylnych oraz tych o nietypowych kształtach. W ofercie MK Studio dostępne są różne szerokości lamel, m.in. 25, 50 i 70 mm. Ciekawą propozycją są żaluzje aluminiowe Junn, które oferują dwukierunkową obsługę. Za pomocą górnego i dolnego wałka sterującego możemy przesuwać żaluzję góra-dół i przysłonić dowolną część okna.

 

Plisy

 

Kolejną osłoną często wybieraną do przysłonięcia okien w pokoju nastolatka są żaluzje plisowane. Ich oryginalność i nowoczesny design doskonale wpasowują się w gusta i potrzeby nastolatków. Ich główną cechą wyróżniającą jest harmonijkowa konstrukcja. Tkanina używana w plisie, po złożeniu składa się w charakterystyczną harmonijkę, która pomocowana jest najczęściej do ram okiennych.

 

Plisy oferują sterowanie dwukierunkowe, które odbywa się przy pomocy uchwytów sterujących, które umieszczone są bezpośrednio na aluminiowych rynnach. Dzięki nim z łatwością możemy przesunąć plisę zarówno do góry, jak i do dołu, wzdłuż listew przy szybowych. Plisy doskonale sprawdzą się jako osłona przy oknach o nietypowych kształtach, takich jak romby, koła, trapezy czy trójkąty. Ponadto szeroka paleta kolorystyczna pozwala na dużą swobodę projektowania. Możemy również zdecydować się na zastosowanie dwóch tkanin o różnym stopniu przenikania światła, z czego pierwsza będzie pełniła rolę firany, druga zaś zasłony.

 

Ciekawą propozycją od producenta osłon okiennych ANWIS są plisy duo składające się z dwóch warstw tekstylnych. Plisy duo wyglądem przypominają plaster miodu. Taka budowa zmniejsza przenikanie ciepła i zapewnia lepsze właściwości zaciemniające. Ponadto środek plisy może być wyposażony w dodatkową warstwę materiału odbijającego promienie słoneczne w celu lepszej ochrony przed uciążliwym słońcem.

 

Rolety zewnętrzne

 

Rolety zewnętrzne to nowoczesne rozwiązanie osłonowe montowane na zewnątrz okien. Sprawdzą się w przypadku, kiedy naszemu dziecku zależy na zachowaniu „pustego okna” i nie zgadza się na żadną wewnętrzną dekorację okienną. Rolety zewnętrzne pozwalają kontrolować ilość wpadającego światła, zachować prywatność w godzinach wieczornych oraz zmniejszyć poziom nagrzewania się pokoju w sezonie letnim. Stanowią doskonałą alternatywę do osłon wewnętrznych, ponieważ nie zajmują miejsca wokół okna. Zasłonięte zapewniają doskonałe warunki do snu, tłumiąc hałasy przenikające zewnątrz oraz blokując światło pochodzące z latarni czy bilbordów.

 

Żaluzje fasadowe

 

To doskonały wybór dla nastolatków, którzy lubią minimalizm i cenią sobie przestrzeń wokół okna, niezakłóconą dekoracją okienną. Żaluzje fasadowe to osłona wyglądem przypominająca omawiane wcześniej żaluzje, które montujmy w tym przypadku na zewnątrz okna. Dzięki swobodnej regulacji kąta nachylenia lamel zyskujemy możliwość sterowania stopniem rozjaśnienia lub zaciemnienia pomieszczenia, bez potrzeby podnoszenia osłony. To duże ułatwienie, w porównaniu z roletami zewnętrznymi, które pozwalają jedynie na pełne lub częściowe zasłonięcie okna.

 

Warto dodać, że żaluzje fasadowe to nowoczesny produkt o minimalistycznym designie, który możemy dopasować kolorystycznie do elewacji czy stolarki okiennej. Chcąc uzyskać w pełni spersonalizowany produkt, możemy wybrać dowolny kolor z palety RAL.

 

Aranżacja okna w pokoju nastolatka to trudna sztuka… połączenia potrzeb i oczekiwań dziecka oraz odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Poznanie upodobań nastolatka pozwoli lepiej dopasować przesłonę okienną, która trafi w gusta naszej pociechy, zapewni odpowiedni poziom nasłonecznienia oraz zapewni spokojny sen. Jeśli potrzebujesz pomocy przy dekoracji okna w pokoju Twojego dziecka, nasi eksperci z chęcią doradzą najlepsze rozwiązanie.

 

 

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.