Jesienna dekoracja okna – jak ozdobić okno jesienią?

 

Jesień to czas, w którym najchętniej spędzamy w domu. Warto zadbać o odpowiednią atmosferę we wnętrzu, aby móc rozkoszować się jesiennymi wieczorami przy dobrej lekturze. Zainspiruj się naszymi jesiennymi propozycjami i wprowadź przytulne ciepło do swojego wnętrza.


Gdy na zewnątrz pogoda nie zachwyca, a temperatura jest daleka do letnich upałów, rozgrzewamy się ciepłymi, aromatycznymi herbatami i okrywamy miękkimi pledami. Jesień to bardzo dobry czas na drobne zmiany nie tylko w szafie, ale również we wnętrzu. Dziś przedstawimy Wam jak „rozgrzać”; wnętrze, zmieniając aranżację okna. Odpowiednia dekoracja okna pozwoli ocieplić każde wnętrze, bez potrzeby wymiany mebli czy dekoracji.


Zasłony, które ocieplą wnętrza


Dla miłośników tradycyjnej dekoracji okiennej, proponujemy lekkie i transparentne zasłony zamienić na grubsze i mięsiste materiały. Aksamitne lub wełniane zasłony dodadzą przytulności i domowego charakteru. Jednocześnie zasłony będą naturalną osłoną przed wkradającym się chłodem. Dobrze prezentują się długie zasłony sięgające samej podłogi utrzymane w jesiennych kolorach – złocie, beżach, brązach, zieleni czy czerwieni.


Okno „ubrane” w rolety rzymskie


Przytulną jesienną aranżacje okna można stworzyć również wybierając nowocześniejsze osłony, takie jak rolety rzymskie. Podwójny materiał zasłony sprawia, że nasze okno wydaje się ciepło ubrane, idealnie na jesienne chłody. Dodatkowy plusem wybierając zasłony rzymskie na jesienną dekoracje okna, jest możliwość wyboru dwóch różnych tkanin np. całkowicie gładkiej, wzorzystej lub o wyraźnej fakturze. Aby jednak zachować jesienną aurę pamiętaj o ciepłej kolorystyce.


Drewno w oknie


Ciepło naturalnego drewna pasuje niemal do każdej aranżacji. Żaluzje drewniane sprawdzą się zarówno we wnętrzu nowoczesnym, minimalistycznym, klasycznym, ale również skandynawskim czy prowansalskim. Dekorując okno żaluzjami drewnianymi stawiamy nie tylko na trwałość, ale również na oryginalny wygląd. Żaluzje drewniane są nie tylko stylową dekoracją wnętrza, ale również stanowią naturalną barierę cieplną. Dodatkowo szeroka gama kolorystyczna lameli i osprzętu pozwala na indywidualne dopasowanie żaluzji do wystroju każdego wnętrza i naszych preferencji.


Rolety na dzień i na noc


W naszym jesiennym poradniku, nie mogło zabraknąć rolety dzień i noc, która dzięki zastosowaniu dwóch tkanin, pozwala dowolnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, przy okazji zatrzymując ciepło we wnętrzu. Rolety wykonane są z dwóch tkanin w poziome pasy o różnym stopniu krycia. Materiał rolety zamontowany jest w taki sposób, aby podczas sterowania roletą pasy na siebie nachodziły, co pozwala na rozproszenie światła lub całkowite zaciemnienie pomieszczenia .


Jesień może być przyjemnym czasem, który spędzimy na seansach filmowych w gronie rodzinnym, przy kubku rozgrzewającej herbaty. Choć za oknem pogoda nieciekawa, dekorując odpowiednio nasze wnętrza możemy wpływać na nasze samopoczucie. W ciepłych i przytulnych wnętrzach zimne miesiące miną w przyjemnej atmosferze. Wybierz nową osłonę okienną i ciesz się jesienną, przytulną aranżacją wnętrza.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.