Kolorem roku 2022 według Instytutu Pantone został Very Peri

 

Eksperci z Instytutu Pantone wybrali kolor roku 2022. Wybór padł na niebieski odcień niebieskiego wpadający w fiolet o nazwie Very Peri. Z czym go łączyć i jak wprowadzić do wnętrza?

 

Pantone Color Institute co roku na przełomie grudnia, wybiera kolor, który będzie topową barwą w nadchodzącym roku. W 2021 roku królowały aż dwie barwy: 17-5104 Ultimate Grey i  13-0647 Illuminating, czyli połączenie eleganckiej szarości z intensywnym żółtym. W tym roku wybór padł na 17-3938 Veri Peri, który ma symbolizować czas transformacji, pobudzać kreatywność i wnosić nową energię.

 

 

Veri Peri – symbolika

 

Wybór ekspertów Pantone Color Institute nigdy nie jest przypadkowy, lecz poprzedzony wieloma badaniami rynku. Kolor 2022 według twórców ma być symbolem przemian, które nas czekają. Veri Peri symbolizuje połączenie świata cyfrowego z fizycznym oraz otwarcie na nowe scenariusze i możliwości.

 

Jak przekonuje Pantone Color Institute kolor ten doskonale odnajdzie się jako element aranżacji wnętrza. Idealnie ożywia i wprowadza powiew świeżości, której nam bardzo brakuje po czasie pandemii i izolacji. Veri Peri ma pomóc w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości i dodać energii do działania.

 

Żyjemy w czasach przemian. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, zmieniają się nasze poglądy i standardy. Okazując beztroską pewność siebie i śmiałą ciekawość, które ożywiają naszego twórczego ducha, dociekliwy i intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam ogarnąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, kiedy znowu życie pisze dla nas nowy scenariusz – wyjaśnia Instytut Pantone.

 

 

Kolor roku 2022 Veri Peri we wnętrzu – z czym go łączyć?

 

 

Veri Peri będzie dominował, nie tylko w modnie, kosmetykach, ale również we wnętrzach. Na pierwszy rzut, może wydawać się trudny do aranżacji, jednak przy zastosowaniu kilku zasad będzie świetnym dopełnieniem każdego wnętrza. Jego delikatny, niemal pastelowy odcień w zależności od barw, z którymi zostanie zestawiony zmienia się niemal jak kameleon. Jak przekonują przedstawiciele Instytutu Pantone kolor roku 2022 doskonale odnajdzie się na ścianie, meblach czy elementach dekoracyjnych. Odnajdzie zastosowanie w przypadku wielu materiałów, faktur i wykończeni.

 

Kolor roku 2022 jest stworzony do wnętrz minimalistycznych, industrialnych, boho, prowansalski, vintage oraz glamour.

 

Pierwszą propozycją zastosowania kolor Veri Peri są wnętrza prowansalskie inspirowane południem Francji. Jasny fiolet doskonale odnajdzie się w towarzystwie kolorów inspirowanych naturą, zarówno w tonacjach chłodnych, jak i ciepłych. Tworząc iście sielską aranżację wnętrza, pełnego kwiatowych elementów i naturalnych materiałów.

 

Dla odważnych mamy propozycję połączenia Veri Peri z nasyconymi i jaskrawymi odcieniami. Intrygująco będzie prezentował się w towarzystwie koloru żółtego lub zieleni. Jeśli obawiamy się, że kolor ten może zdominować nasze wnętrza, zastosujmy go w elementach dekoracyjnych, takich, jako poduszki, zasłony, obrazy czy plakaty.

 

Miłośnikom stylu skandynawskiego kolor Veri Peri z pewnością przypadnie do gustu. Jasny fiolet pomoże przełamać nude i prostotę. Wśród bieli, beżów i szarości kolor roku 2022, wprowadzi mocniejszy akcent i doda energii wnętrzu.

 

Very Peri doskonale wygląda we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. Wśród srebra, złota, miedzi i chromu prezentuje się bardzo stylowo i elegancko. Dodając elementy w kolorze fioletowym do jadalni czy salonu, efekt może być imponujący.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.