Markizy do ogrodów zimowych. Jak zabezpieczyć szklany dach przed nagrzaniem?

 

Ogrody zimowe to bardzo popularny sposób na powiększenie metrażu domu. Dzięki płynnemu połączeniu salonu z tarasem zyskujemy dodatkową przestrzeń do relaksu, uprawy roślin czy pracy. Zalet z posiadania ogrodu zimowego jest wiele, ale dziś nie o tym... Głównym wyzwaniem dla właścicieli ogrodu zimowego jest utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz szklanej budowy. Dziś przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik, który pomoże uporać się z tropikalnymi temperaturami w przydomowym ogrodzie zimowym.

 

Czym jest ogród zimowy?

 

Ogród zimowy to przeszklone pomieszczenie połączone z domem. Idealnie sprawdza się jako miejsce relaksu, spożywania posiłków czy jako siłownia. Ogród zimowy najlepiej zaplanować już na etapie budowy domu, ale i w gotowych budynkach można pokusić się o takie rozwiązanie. Ogrody zimowe najczęściej budowane są na aluminiowych szkieletach. Całość łącznie z dachem jest przeszklona, dzięki czemu możemy podziwiać ogród przez cały rok. Niestety w okresie letnim, gdy słońce mocno grzeje, przebywanie w ogrodzie może być niemożliwe. Przestrzeń pod szklanym zadaszeniem może nagrzać się do nawet 60°C! Co jest oczywiście niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin. Aby móc cieszyć się przyjemną temperaturą w ogrodzie zimowym, warto wyposażyć szklaną przestrzeń w odpowiednie osłony przeciwsłoneczne.

 

Jak zabezpieczyć szklany dach przed nagrzaniem?

 

Rozwiązaniem na tropikalne upały jest zastosowanie osłon przeciwsłonecznych. Mamy do wyboru rozwiązania montowane na zewnątrz przeszklenia, jak i wewnątrz ogrodu zimowego. Dziś opowiemy o markizach, które można zamontować pod przeszkleniem oraz o modelach do montażu nad dachem szklanym.

 

Markizy do ogrodów zimowych zdadzą egzamin w przypadku zacienienia dachów szklanych, okien dachowych, ogrodów zimowych i świetlików. Gwarantują utrzymanie przyjemnych temperatur nawet podczas upalnych dni. Sprawdzą się zarówno do dużych, jak i małych przeszkleń. Dzięki różnym uchwytom mocującym jesteśmy w stanie dopasować markizę także w przypadku rozbudowanych konstrukcji. Łatwe sterowanie markizą za pomocą pilota, zapewnia komfort w użytkowaniu osłony. Dodatkowa możliwość wyposażenia markizy w czujnik słońca, pozwala na automatyczne rozwijanie markizy po przekroczeniu ustawionej temperatury.

 

MARKIZA CAPRI od Lewens

 

Markiza Capri to zewnętrzne rozwiązanie przeciwsłoneczne dla ogrodów zimowych oraz dachów szklanych. Markizy produkowane są przez firmę LEWENS - wiodącego niemieckiego producenta systemów przeciwsłonecznych oraz dachów szklanych. Markiza Capri chroni przed nagrzewaniem się pomieszczeń i zapewnia optymalne warunki korzystania z dodatkowej przestrzeni, nawet gdy na zewnątrz panuje upał. Maksymalne wymiary markizy mogą wynosić: 700 cm szerokości i 600 cm głębokości wysięgu. W przypadku dużych powierzchni istnieje możliwość zastosowania łączenia modułowego do 1200 cm. Markiza Capri, dzięki możliwości cofnięcia bocznych prowadnic do 80 cm od zewnętrznych krawędzi, ma zastosowanie przy zadaszeniach wielospadowych lub skośnych dachach. Sterowanie markizą odbywa się za pomocą silnika elektrycznego.

 

Markiza ANCONA od Lewens

 

Kolejną propozycją od niemieckiego producenta jest markiza ANCONA, która jest doskonałym rozwiązania dla wszystkich, którzy chcą korzystać z uroków ogrodów zimowych lub wnętrz pod szklanymi dachami bez względu na temperaturę na zewnątrz. Markiza dostępna jest w dwóch opcjach: montowana pod szkłem lub nad szkłem. Pierwsza opcja zapewnia bezpieczeństwo poszycia. Markiza osłonięta jest od wiatru, deszczu czy śniegu. Zachowanie markizy w czystości jest znacznie ułatwione. Druga opcja zatrzyma promienie jeszcze przed szybą, nie dopuszczając do nagrzewania się dachu. Poszycie zamontowane na dachu poskromi rażące słońce i zapewni optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Model ten wyposażony jest w specjalną pokrywę górną, która chroni materiał przed zniszczeniem. Markiza ANCONA jest dostępna w szerokości do 600 cm i głębokości wysięgu do 450 cm.

 

TARGA PLUS od Stobag

 

Markiza TARGA PLUS to rozwiązanie od szwajcarskiej firmy STOBAG dedykowane do ogrodów zimowych. Montowana od zewnętrznej strony dachu, zapewnia ochronę przed słońcem i ciepłem, dbając o odpowiednią temperaturę we wnętrzu. Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość montażu na zadaszeniach o nieregularnych kształtach. W modelu tym prowadnice boczne możemy przesunąć ze skraju do środka urządzenia, co umożliwia zadaszenie nietypowych konstrukcji. Na wyróżnienie zasługuje fakt, iż w modelu Targa PLUS markizę może rozsunąć, aż do 140 cm poza obrys dachu. Taki dodatkowy daszek zyskujemy dzięki zastosowaniu opatentowanych prowadnic teleskopowych.

 

AIROMATIC od Stobag

 

Markiza AIROMATIC to kolejny model od producenta STOBAG, który perfekcyjne chroni przed słońcem dachy szklane, ogrody zimowe i okna dachowe. Zaprojektowane z myślą o małych i średnich zadaszeniach, dzięki zastosowaniu różnych uchwytów mocujących umożliwia przysłonięcie również rozbudowanych zadaszeń. Za idealne naprężenie poszycia odpowiada zintegrowany z boku, opatentowany mechanizm ze sprężyną gazową. Sterowanie markizą odbywa się za pomocą elektronicznego silnika wyposażonego w automatyczny wyłącznik krańcowy. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia markizy AIROMATIC w czujnik słońca, deszczu, wiatru, deszczu, temperatury i sterowanie radiowe.

 

Przeszklony ogród to niezwykłe miejsce, które możemy wykorzystać jako jadalnie, siłownię czy gabinet. Odpowiednio zabezpieczone przed upalnym słońcem odwdzięczy się przyjemnym klimatem. Dostępne rozwiązania w naszej ofercie pozwolą na dopasowanie osłony do wymiarów każdego dachu szklanego lub ogrodu zimowego. Dodatkowe możliwości wyposażenia osłony w zdalne sterowanie i czujniki pogodowe zwiększą komfort i bezpieczeństwo. Wybierz z nami idealne zadaszenie! Umów się na indywidualną konsultację z naszym ekspertem.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.