Modne dekoracje okienne w 2022 roku – sprawdź najmodniejsze propozycje

 

Okno to ważny element, który może być zarówno tłem, jak i głównym elementem przewodnim w całej aranżacji. Od rodzaju wybranej osłony, zależy również komfort optyczny i termiczny przez cały rok. Dziś podpowiemy Wam jakie dekoracje okienne będą modne w tym roku. Startujemy!

 

Trendy w osłonach okiennych w 2022 roku w sporej części są przedłużeniem obowiązujących w poprzednich latach. Nadal królować będą naturalne materiały, mocno nawiązujące do natury i ekologii. Sprawdzone, dobre jakościowo tkaniny zastąpią najtańsze rozwiązania osłonowe, które służą nam przez jeden sezon. Funkcjonalność to kolejna ważna cecha, która będzie wyróżniać osłony okienne w tym roku. Modne dekoracje przeciwsłoneczne w 2022 roku sprawią, że nasze wnętrza będą stylowe i przytulne.

 

Modne osłony okienne w 2022 roku – wykonane z drewna

 

 

 

Pierwszym gorącym trendem w 2022 są dodatki wykonane z drewna. Po czasie konsumpcjonizmu i fascynacji przepychem projektanci wracają do tego co naturalne i proste. Jakość i trwałość osłon, które posłużą nam przez wiele lat to kierunek wielu architektów. Żaluzja drewniana to osłona, która w 2022 roku będzie wyborem nr 1. Trwała, elegancka i stylowa doskonale wpasowuje się w obowiązujące trendy.

 

Podstawową funkcją żaluzji drewnianych jest ograniczenie ilości światła wpadającego do wnętrza oraz nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń. Jednak modele wykonane z eleganckiego, naturalnego drewna mają jeszcze jedną funkcję. Ich wyjątkowy wygląd sprawia, że drewniane lamele dodają wnętrzu nowego charakteru. Możliwość dopasowania żaluzji pod względem kolorystycznym, pozwala wkomponować je do każdego stylu i funkcji wnętrza. Doskonale sprawdzą się w biurze, urzędzie, czy domu. Ponadto drewniane lamele możemy dopasować pod względem szerokości. Do wyboru mamy lamele o szerokości 25 mm, 50 mm i 70 mm.

 

Modne zasłony w 2022 roku – zwiewne, vintage, z naturalnych materiałów i zaciemniające

 

 

W 2022 roku warto również postawić na zasłony, które są świetnym sposobem na szybką metamorfozę wnętrza. Ponadto sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w domu, zapewniając ochronę przed promieniowaniem słonecznym i nadmiernym nagrzewaniem oraz prywatność wieczorową porą. Wybierając zasłony, warto zastanowić się nad naszymi potrzebami i funkcją wnętrza, aby dopasować dekoracje okna do indywidualnych potrzeb.

 

Na jakie materiały i wzory zasłon warto zwrócić uwagę w 2022 roku?

 

Zasłony to ponadczasowa osłona okienna, która sprawia, że wnętrza zyskują ciepłą atmosferę i są po prostu piękniejsze. Wybierając zasłony w 2022 roku, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

W tym roku modne będą zwiewne i delikatne zasłony, przepuszczające promienie słoneczne, dzięki którym wnętrze będzie pięknie rozświetlone. Wciąż modne są zasłony długie, sięgające od sufitu do podłogi. Wybieraj modele wykonane z materiałów jednobarwnych lub o delikatnych wzorach, dzięki którym wnętrze będzie wydawało się przestronniejsze i jaśniejsze.

 

Kolejnym minitrendem wśród zasłon są materiały w stylu vintage. Jest to propozycja dla indywidualistów, którzy nie lubią mieszkań, jak z katalogów. Zasłony w stylu vintage są oryginalne, ekstrawaganckie w odważne wzory. Zachowane w kolorystyce nieco stłumionej, utrzymanej w ciepłej tonacji, wprowadzą do wnętrza ciepło i przytulność.

 

 

Opisując najmodniejsze zasłony w 2022, nie można pominąć tych wykonanych z naturalnych materiałów. Mowa oczywiście o tkaninach wykonanych z bawełny, lnu czy jedwabiu. Zasłonom z poliestru w tym roku, projektanci mówią zdecydowane nie.

 

Następnym trendem będzie wprowadzenie na salony zasłon grubych i zaciemniających. W 2022 roku sięgamy po tkaniny, które zapewnią nam 100% prywatności. Grube, miękkie tkaniny otulą okno i wprowadzą do wnętrza aurę sprzyjająca odpoczynkowi. Trend ten idealnie sprawdzi się w sypialniach i salonach w stylu klasycznym lub glamour. Warto pamiętać, że modne grube zasłony nie muszą być ciemne. Sięgajmy po kolory jasne, pastelowe i w kolorze ziemi, które przełamią ciężkość zasłon i dodadzą wnętrzu światła i lekkości.

 

Modne rolety – rolety rzymskie, dzień i noc i wolnowiszące

 

Rolety wracają do łask. Modne rolety w 2022 roku to propozycja dla miłośników minimalizmu i praktyczności. Rolety prezentują się bardzo dobrze zarówno w salonie, kuchni, jak i sypialni. Różnorodność modeli, kolorów i wzorów materiałów pozwala na dopasowanie rolet do każdego wnętrza i stylu. Szczególnie dużą popularnością cieszą się rolety rzymskie, które w towarzystwie zasłon, wyglądają bardzo imponująco. We wnętrzach minimalistycznych, doskonale sprawdzą się rolety wolnowiszące wykonane z jednobarwnych tkanin. Biel, szarości, pastele i beże rozświetlą wnętrze i dodadzą mu centymetrów. Dla miłośników stylu vintage proponujemy tkaniny w kwiaty i geometryczne wzory. Natomiast dla osób, które stawiają na nowoczesne rozwiązania, polecamy rolety dzień i noc, które doskonale sprawdzą się zarówno jako osłona przeciwsłoneczna, jak i element dekoracyjny domu. 

 

Modne plisy w 2022 roku – oryginalna i wielofunkcyjna dekoracja okna

 

W 2022 roku jednym z głównych trendów jest wielofunkcyjność i jakość. W ten trend doskonale wpisują się plisy, które zapewniają wręcz chirurgiczną kontrolę nad promieniami słonecznymi. Możliwość przesuwania plisami po oknie góra-dół, zapewnia ochronę przed słońcem o każdej porze dnia. Ponadto okna wyposażone w plisy, zyskują oryginalną i nowoczesną oprawę, idealnie pasującą do wnętrz idących z duchem czasu, biur i gabinetów.

 

Jak widać, wybór modnych rozwiązań okiennych w 2022 jest ogromny. Na podium wciąż znajdują się ponadczasowe żaluzje drewniane w kolorach ziemi. Tuż za nimi plasują się zasłony, zarówno te wykonane z przewiewnych, jak i grubych, zaciemniających tkanin. Modne wciąż pozostają rolety wolnowiszące, rzymskie i dzień noc, a także nowoczesne plisy. Jest w czym wybierać! Pamiętaj, jednak by wybierać osłonę okienną, nie tylko patrząc na trendy, ale również na nasze potrzeby, wielkość okna i styl, w jakim urządzone jest mieszkanie. Potrzebujesz pomocy przy aranżacji swój okien? Skontaktuj się z nami! Zadzwoń pod nr tel. 602 256 780, (22) 213 37 37 lub napisz na adres e-mail: mkstudio@o2.pl. Zapraszamy również do skorzystania z formularza na stronie www.mkstudio.waw.pl/kontakt.

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.