Modne osłony okienne 2020 – przegląd trendów osłonowych na 2020 rok.

Rolety, zasłony, a może żaluzje drewniane? Jakie osłony okienne będą modne w nadchodzących miesiącach? Przedstawiamy najświeższe trendy osłonowe na 2020 rok, a także najmodniejsze wzory, kolory i materiały.


Przeglądając propozycje rozwiązań osłonowych od producentów na 2020 rok, możemy liczyć na naprawdę różnorodną ofertę. W oknach 2020 roku nie zabraknie dekoracji z naturalnych materiałów, roślinnych, geometrycznych i zwierzęcych wzorów oraz materiałów w kolorach ziemi.


Producenci z branży wnętrzarskiej jednym głosem mówią, że najważniejszym trendem w 2020 roku będzie – design biofilny, czyli wprowadzenie natury do wnętrza pod postacią naturalnych materiałów, roślinnych wzorów i kolorów inspirowanych naturą: piaskiem, drewnem, niebem i wodą.


Dla miłośników mocniejszych barw, mamy również dobrą wiadomość. Instytut Pantone ogłosił, że kolorem roku 2020 będzie Classic Blue. Głęboki, wyrazisty kolor wieczornego nieba, daje zielone światło to aranżacji, w których królują intensywne barwy. Kolorowe osłony okienne, dodadzą wnętrzu indywidualnego charakteru i zachęcą nas do wychodzenia poza standardy i szukania nowych wyzwań.


1. Firany


W 2020 roku modne będą przede wszystkim delikatne i zwiewne firany, które w ciagu dnia pięknie rozjaśnią całe wnętrze. W odróżnieniu jednak do modeli z poprzednich sezonów, sięgamy po firany wykonane z naturalnych materiałów takich jak: bawełna, len czy jedwab. W ofercie producentów dekoracji okiennych znaleźć możemy pokaźną gamę półprzezroczystych, gładkich lub z drobnym wzorem materiałów w śmietanowej bieli, ciepłych beżach czy pastelach. Firana ma stanowić tło dla całego pokoju i pozwalać, aby promienie słoneczne bez problemu wpadały do wnętrza.


Dla ożywienia przestrzeni warto ozdobić okno firanami z tkaniny w soczystych barwach. Kolorowe firanki będą pasować zarówno do stylu nowoczesnego, jak i klasycznego.


2. Zasłony


W 2020 roku wielkim powodzeniem, będą cieszyć się również zasłony z połyskujących, ciężkich materiałów w stylu Vintage. Okno udekorowane tkaninami imitującymi złoto, srebro lub mosiądz zrobi ogromne wrażenie na gościach i doda wnętrzu charakteru.


Zasłony wykonane z mocnych, nieprzepuszczających światła tkaniny takich jak: welur czy aksamit, polecane są do sypialni i salonu, w którym zasłony będą piękną dekoracją okna. W 2020 roku zasłony wieszamy od samego sufitu i powinny sięgać podłogi, a najlepiej lekko się na niej opierać. Dzięki takiemu zabiegowi, nasze wnętrze zyska elegancji i przejrzystości.


Wśród propozycji kolorystycznych producentów, znajdą dla siebie coś zarówno miłośnicy odważnych rozwiązań, jak i tych bardziej romantycznych. Nieprzerwaną popularnością będą cieszyć się zasłony w kolorze szmaragdowej zieleni, musztardowej żółci, głębokiego granatu, karmelowego brązu czy przydymionej czerwieni. Jednak poza ciemnymi barwami, w 2020 roku będą królować również zasłony w odcieniach beżu, miętowej zieleni czy pastelowego różu.


3. Żaluzje drewniane


Wśród najmodniejszych osłon okiennych tego roku, nie może zabraknąć żaluzji drewnianych. Zgodnie z obowiązującym trendem – powrotu do natury, osłony wykonane z naturalnych materiałów są coraz cześciej wybierane przez projektantów. Żaluzje drewniane dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej od bieli, przez beże, szarości po brązy, a nawet czerń. Dzięki tak bogatej ofercie, możemy dopasować kolor lameli, osprzętu, a także drabinki do wnętrza w każdym stylu.


Rok 2020 będzie należał do żaluzji drewnianych o szerokich lamelach, które mogą być montowane do ściany lub sufitu. Decydując się na żaluzje z drewnianymi listewkami możemy wybrać rozwiązanie, pozwalające na zastosowanie lameli o długości aż 3,6 m. Taka dekoracja okna, będzie wyglądać imponująco w salonie, gabinecie czy sypialni.


Żaluzje z naturalnego drewna charakteryzują się trwałością, prostotą oraz unikalną estetyką i doskonale wpisują się w obowiązujące trendy.


4. Rolety rzymskie


Wśród bohaterów okiennych na 2020 rok, wciąż silną pozycję zajmują rolety rzymskie, które stanowią doskonałą alternatywę pomiędzy zasłonami, a roletami. Idealnie sprawdzą się w roli solisty na oknie i w towarzystwie zasłon. Ich szerokie możliwości aranżacyjne, pozwalają na dekoracje okna we wszystkich wnętrzach.


Dzięki możliwości uszycia rolet rzymskich z dwóch materiałów, które różnią się nie tylko kolorem czy wzorem, ale również właściwościami tkaniny, możemy stworzyć osłonę wielofunkcyjną. Jakie modne wzory zasłon rzymskich w 2020 roku warto wybrać? Obok florystycznych, zwierzęcych i geometrycznych wzorów, pojawią się jednolite lub z delikatnym wzorem półprzezroczyste tkaniny.


5. Plisy


W budownictwie mieszkalnym niezmiennym trendem już od kilku sezonów są duże przeszklenia, które prezentują się bardzo okazale. Niestety w sezonie wiosenno-letnim, gdy promieni słonecznym z każdym dniem przybywa, wymagają zastosowania odpowiednich osłon. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są żaluzje plisowane, które zapewniają prywatność, ochronę przeciwsłoneczną oraz są oryginalną dekoracją okna. Innowacyjność plis polega na swobodnym sterowaniu osłony wzdłuż listwy przyszybowej, osłaniając dowolny fragment okna.


Dwukierunkowa plisa doskonale sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach jako samodzielna osłona. Natomiast w przypadku dużych okien, stworzy idealny duet z wysoko upiętymi zasłonami, które dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności. Ciekawym rozwiązaniem, jest połączenie tkaniny przezroczystej i zaciemniającej w jednej żaluzji plisowanej.


Plisy to niewątpliwie oryginalne osłony okienne, które z powodzeniem możemy zastosować zarówno w salonie, sypialni, jak również w kuchni czy łazience. Dzięki szerokiej palecie kolorystycznej, różnorodnych sposobach montażu oraz możliwości zastosowania materiałów o różnych właściwościach, możemy dostosować osłonę do naszych potrzeb i samego okna.


6. Maty bambusowe i drewniane


Kolejnym modnym rozwiązaniem osłonowym do okien w 2020 roku, będą maty bambusowe i drewniane. Choć znane już od wielu lat, dziś z uwagi na zauważalny zwrot ku naturze w trendach wnętrzarskich przeżywają drugą młodość. Maty drewniane dostępne są w wielu naturalnych barwach, m.in. odcieniach beżu, brązach i złamanej bieli. Co ciekawe, maty drewniane i bambusowe występują w dwóch systemach: rzymskim, w którym podczas podnoszenia mata układa się w naturalne łady, oraz w systemu roll-up, w którym nawijana jest od dołu na wałek. Maty bambusowe i drewniane z pewnością spodobają się zwolennikom naturalnych akcentów w aranżacji wnętrza.


Szukając modnej osłony okiennej w 2020 roku z pewnością znajdziemy osłonę odpowiadającą naszym potrzebom i aranżacji wnętrza, bowiem możliwości jest naprawdę wiele.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.