Montaż rolet zewnętrznych w gotowym budynku

 

 

Do niewątpliwych zalet rolet zewnętrznych należy możliwość instalacji w niemal każdym budynku, niezależnie od obecności ocieplenia, tynku czy rodzaju ścian. Kluczem do sukcesu jest tylko zastosowanie odpowiedniej metody montażu.W przypadku budowy domu wskazane jest zaplanowanie obecności rolet zewnętrznych już na etapie projektowania. Jeśli jednak taka decyzja zostanie podjęta później – montaż rolet również pozostaje możliwy, a ich funkcjonalność i wydajność jest równie wysoka.


Dlaczego rolety zewnętrzne?


Rolety zewnętrzne zasadniczo wpływają na komfort mieszkania: hamują dopływ ciepłego powietrza latem, a zimą zatrzymują ogrzane powietrze w domu, pozwalając na uniknięcie strat energetycznych. Dodatkowo chronią prywatność i są barierą dla złodziei, włamywaczy i niepożądanych osób trzecich. Montaż rolet zewnętrznych jest bardzo dobrą decyzją nie tylko w domkach jednorodzinnych, lecz także w mieszkaniach, zwłaszcza, położonych na niskich piętrach i z oknami na stronę południową. Co więcej, roletę zewnętrzną można zainstalować w każdym miejscu, nawet jeśli nie zostanie to przewidziane na etapie budowania domu.


Montaż rolety zewnętrznej w gotowym budynku


Skrzynki rolet zewnętrznych można zamontować zarówno nad, jak i pod tynkiem. Dla gotowego budynku najlepsza jest oczywiście opcja pierwsza. Jak się okazuje, nawet wtedy można decydować o umieszczeniu rolety: we wnęce okiennej lub na murze. Montaż we wnęce powoduje, że skrzynka zasłania górną część szyby, ale nie ingeruje w elewację. Drugie rozwiązanie, czyli przytwierdzenie rolety do muru sprawdza się w niemal wszystkich budynkach, nie przysłania światła, ale wymaga większej ingerencji w samą konstrukcję ścian. Wybór jest już głównie kwestią osobistych preferencji, ponieważ użyteczność rolet w każdym przypadku pozostaje niezmienna.


Sposoby instalacji rolet zewnętrznych


Rolety zewnętrzne nie są systemem skomplikowanym w montażu, trzeba jednak pamiętać, że w ich skład wchodzi wiele elementów; należy mieć również własne narzędzia. Zatrudnienie fachowca jest natomiast konieczne do zainstalowania elementów elektrycznych, używanych przy automatycznym sterowaniu (monter musi posiadać uprawnienia do pracy z prądem).


Stabilne i solidne przymocowanie rolet zewnętrznych jest osiągalne przy każdym rodzaju ściany i elewacji – bez względu na budynek. Niezależnie od decyzji o miejscu umieszczenia rolet zewnętrznych, korzyści płynące z ich użytkowania będą na pewno niebagatelne.

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.