Moskitiery - dlaczego warto?

 

 

Zbliżający się sezon letni to czas wakacji, upałów i… komarów. Wprowadzenie do domu moskitier może być dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto nie chce, aby te uciążliwe owady zakłócały jego spokój. W tym artykule omówimy, czym są i dlaczego warto zainwestować w moskitiery.

 

Marzec to doskonały czas na przygotowanie się do sezonu letniego. Poza wymianą garderoby, pracami w ogrodzie warto pomyśleć, jak zabezpieczymy nasze mieszkanie czy dom przed uciążliwymi insektami, które skutecznie mogą zakłócić spokojny odpoczynek czy nawet sen. Moskitiery stanowią idealne rozwiązanie tego problemu, ponieważ oferują skuteczną ochronę przed komarami i innymi insektami, jednocześnie pozwalając na swobodne wietrzenie pomieszczeń. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zbudowane są moskitiery oraz jakie jeszcze inne zalety kryją się za tą oryginalną osłoną.

 

Jak działają moskitiery?

 

Moskitiery to specjalne osłony, które instaluje się na drzwiach lub oknach, aby uniemożliwić dostęp komarom i innym insektom do naszego domu lub mieszkania. Moskitiery składają się z ramy, na której naciągnięty jest specjalny materiał lub siatka, który stanowi barierę dla owadów. Moskitiery z oferty MK Studio wykonane są z wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium, które zapewniają długą żywotność i trwałość.

 

Moskitiery są nie tylko skuteczne, ale także estetyczne, ponieważ dostępne są w różnych kolorach, które można dopasować do ramy okiennej lub elewacji. Istnieją również różne rodzaje moskitier, w tym ruchome, stałe, przesuwne czy drzwiowe, które pozwalają na łatwe i wygodne korzystanie z okien czy drzwi.

 

Rodzaje moskitier

 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów moskitier, dzięki czemu wybierając ten typ osłony, mamy możliwość dopasowania moskitiery do każdego typu okna i naszych potrzeb. Najpopularniejszym rodzajem jest moskitiera ramkowa, która zapewnia szybki i bezinwazyjny sposób ochrony przed owadami. Montaż polega na mocowaniu osłony do futryny okiennej za pomocą obrotowych uchwytów, które umożliwiają łatwe zdemontowanie moskitiery. Kolejnym jest moskitiera rolowana pionowa , która działa podobnie jak roleta materiałowa i jest montowana po zewnętrznej stronie okna. Po złożeniu siatka nawijana jest na wałek, a po rozwinięciu jest blokowana za pomocą listwy hakowej lub zaczepów. Po zwolnieniu osłony, siatka chowa się automatycznie w kasecie, dzięki czemu można korzystać z niej zawsze, gdy jest to potrzebne.

 

Do okien balkonowych i tarasowanych polecana jest moskitiera drzwiowa. Ten typ osłony zapewnia skuteczną barierę przeciwko insektom i zabezpiecza wnętrza przed kurzem i zanieczyszeniami z dworu, które mogłyby dostać się przez otwarte drzwi balkonowe lub tarasowe. Montaż odbywa się za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Drugim rodzajem moskitier, który sprawdzi się na oknach tarasowych lub balkonowych jest moskitiera przesuwna. To rozwiązanie stworzone z myślą o dużych przeszklonych wnękach, takich jak balkony, tarasy, witryny czy ogrody zimowe. Konstrukcja skrzydła nie ogranicza widoczności w świetle szyby. Ostatnim typem moskitiery w naszej ofercie jest moskitiera plisowana, która doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie zastosowane zostały duże przeszklenia drzwiowe, np. wyjścia na patio lub taras. Plisowana siatka po złożeniu całkowicie chowa się w profilu aluminiowym, zajmując niewielką ilość miejsca po jej zsunięciu.

 

Dlaczego warto zainwestować w moskitiery?

 

 

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto zainwestować w moskitiery, jest fakt, że stanowią one bezpieczną i zdrową formę ochrony przed insektami. Zwykle stosowane środki chemiczne, takie jak spraye, dymki czy spirale, zawierają substancje aktywne, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. W przypadku moskitier, nie ma potrzeby stosowania takich środków, co jest szczególnie ważne dla osób, które cierpią na choroby układu oddechowego lub skórnego. Jednakże, warto zauważyć, że moskitiery chronią nie tylko przed komarami czy muchami, ale również przed innymi insektami, takimi jak pająki, które również mogą być uciążliwe w domu.

 

Kolejnym argumentem przemawiającym za inwestycją w moskitiery jest fakt, że chronią one przed pyłkami, liśćmi i innymi drobnoustrojami, które potrafią wdzierać się do naszych mieszkań. To szczególnie ważne w dużych miastach, gdzie poziom zanieczyszczeń jest wysoki. Moskitiery z drobnymi oczkami pozwalają na przepuszczanie powietrza, ale jednocześnie zatrzymują większą ilość pyłków i innych alergenów, co jest szczególnie ważne dla osób borykających się z alergią.

 

Moskitiery również zapewniają lepszą wentylację pomieszczeń, co jest szczególnie ważne w gorące dni. Dzięki nim, możemy otworzyć okna i drzwi, bez obawy przed przywabieniem insektów. Inwestując w moskitiery zwiększemy komfortu naszego codziennego życia. Koniec z budzeniem w nocy przez uciążliwego komara, który nie daje nam spokoju i nie pozwala zasnąć. Moskitiery umożliwiają spokojny sen bez konieczności stosowania niezdrowych środków odstraszających owady.

 

Ponadto moskitiery mogą również chronić przed promieniowaniem słonecznym. Są one wykonane z materiałów, które zapewniają odpowiedni poziom przepuszczalności światła, ale jednocześnie chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki temu, moskitiery mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu temperatury w pomieszczeniu, co jest szczególnie ważne w upalne dni.

 

Wreszcie, moskitiery to nie tylko praktyczne, ale również estetyczne rozwiązanie. Dzięki różnorodności kolorów i wzorów, łatwo dopasujemy moskitierę do stylu naszego wnętrza i architektury budynku, nie naruszając jego harmonii i estetyki.

 

 

Podsumowując, zakup moskitier to rozwiązanie wielu problemów i zwiększenie komfortu życia w naszym domu. Moskitiery zapewniają bezpieczeństwo i zdrowie, oszczędność czasu i pieniędzy, kontrolę nad jakością powietrza oraz estetykę wnętrza. Jeśli poszukujesz moskitier do swojego domu, mieszkania czy biura zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Nasi doświadczeni eksperci doradzą najlepszy rodzaj moskitier do każdego okna.

 

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.