Motyw kwiatów we wnętrzach

Motyw kwiatowy we wnętrzu, to hit ostatnich sezonów. Dekoracje nawiązujące do natury cieszą się ogromną popularnością, zdobimy nimi ściany, sofy, zasłony i dywany. Roślinny motyw wprost puka do naszych okien i drzwi prosto z ogrodu. 

 

Kwiaty mogą się pojawić praktycznie wszędzie. Zarówno w dodatkach i rekwizytach, a także jako wzór na ścianie. Motyw ten kojarzy się z tradycją ludową, piknikiem i sielską atmosferą prosto z Polskiej wsi. Zatem jeśli chcemy urządzić nasze wnętrze właśnie w takim stylu to wzory kwiatów będą tam niezbędne. Możemy je umieścić na meblach, ścianach, a także na poduszkach w salonie. Dobrym pomysłem będzie również kwiatowa narzuta w sypialni lub lekkie przepuszczające światło zasłony. Tapety i fototapety z kwiatowym motywem są hitem ostatnich sezonów. Należy jednak pamiętać, że kwiaty w całym salonie mogą być zbyt nachalne, dlatego też sugerujemy przyozdobić motywem kwiatowym tylko jedną ścianę, która doda lekkości i świeżości każdemu wnętrzu.

 

 

 

W jakich wnętrzach najlepiej będzie wyglądać motyw kwiatowy?

 

Kwiatowy wzór nie do końca polubi się z minimalistycznym wnętrzem. Należy go stosować z umiarem, ponieważ styl ten charakteryzuje się surowością wykończenia i kwiatowy przepych zwyczajnie jest za bogaty. Natomiast kwiaty idealnie wpasują się we wnętrza w stylu glamour. Delikatne wzór kwiatowy doda wnętrzu smaku i kobiecego charakteru. Miejsce w którym można umieścić także ten motyw to kuchnia. Nie dość, że pobudza on apetyt, to jeszcze nadaje wnętrzu fajnego klimatu. Na pewno motyw kwiatowy nie nadaje się do wnętrza industrialnego, ponieważ jest ono zbyt skromnie urządzone, zaburzyło by to całą harmonię we wnętrzu. Jeśli jednak nasze wnętrze nie ma konkretnego charakteru, to na pewno uda nam się gdzieś wkomponować ten ciekawy i delikatny wzór.

 

 

Pamiętajmy jednak, że co za dużo to nie zdrowo, nie przesadzajmy również z tym motywem, bo może to tylko zaszkodzić naszemu wnętrzu.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.