Najmodniejszym kolorem 2019 roku będzie – Living Coral!

 

Mood board Living Coral we wnętrzu | BLOG MK Studio

 

Już po raz dwudziesty Pantone Colour Institute wybrał kolor roku! Według ekspertów w przyszłym roku we wnętrzach dominować będzie odcień koralowy, a dokładnie odcień Living Coral 16-15046.


Amerykański guru kolorów co roku dyktuje trendy kolorystyczne na przyszłe 12 miesięcy. Na ogłoszenie werdyktu z niecierpliwością czeka cały świat mody i designu. W 2018 roku najmodniejszym odcieniem był zimny, stonowany fiolet Ultra Violet, a w 2017 – soczysta zieleń Greenery. W przyszłym roku inspirować nas będzie ciepły i pozytywny kolor Living Coral.


Dlaczego wybór padł na Living Coral?


Kolor roku 2019 to żywy, pełen energii odcień koralowca. Zaraża optymizmem, symbolizuje wolność i beztroskę. Według ekspertów Pantone, kolor ten uosabia „wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań”, a także „autentyczne, angażujące doświadczenia, które umożliwiają porozumienie i bliskość”.


Jedno jest pewne Living Coral to kolor, obok którego nie będzie można w przyszłym roku przejść obojętnie. Doskonale wpisuje w ostatnie trendy kolorystyczne i nawiązania do natury. Kolor roku 2019 to przede wszystkim zachęcenie do zainspirowania się egzotycznymi rafami koralowymi. W świecie zdominowanym przez technologię cyfrową i media społecznościowe, ma za zadanie przypominać nam o pięknie tego świata, co w nim autentyczne i realne.

Kolor roku 2019 - Living Coral 16-1546

 

Wiceprezes Pantone Colour Institute Laurie Presseman zaznacza, że w dzisiejszej codzienności szukamy równowagi w naturze. Równowagi, którą znajdzie w kolorze Living Coral.

„Kolor to pewnego rodzaju język, który jest nierozerwalnie związany z kulturą. Widzimy, że we współczesnym świecie nasza troska o środowisko naturalne jest coraz silniejsza. Wymusza to w pewnym sensie rozwój technologii. Ponieważ jesteśmy tak bardzo przywiązani do czegoś, co nie jest prawdziwe, szukamy równowagi w tym, co jest realne – czyli w naturze” - mówi Laurie Pressman


Jak komponować Kolor Roku 2019 – Living Coral?


Eksperci z Instytutu Pantone stworzyli 5 różnych palet kolorystycznych, które ułatwia nam wykorzystanie Living Coral w aranżacji wnętrz. Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy jasnych wnętrz, jak i mocniejszych akcentów.

 

Focal Point - paleta kolorystyczna z Living Coral

 

 

Shimmering Sunset - paleta kolorystyczna z Living Coral

 

Sympatico - paleta kolorystyczna z Living Coral

 

Trippy - paleta kolorystyczna z Living Coral

 

Under The Sea - paleta kolorystyczna z Living Coral


Living Coral – we wnętrzu ?


Living Coral to energetyczny kolor, który dodaje ciepła i rozjaśnia wnętrze. Dzięki temu fantastycznie pasuje do aranżacji wnętrz. Sprawdzi się w pokoju dziecięcym, salonie, sypialni czy jadalni. Nie przytłacza i nie męczy, a z pewnością zostanie zauważony przez gości. Pasuje zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, klasycznym, marynistycznym, jak i romantycznym. Można użyć go jako tło malując jedną ścianę, element wyrazisty pod postacią sofy lub akcent w formie poduszek, zasłon czy lampy. Doskonale wypadnie w towarzystwie błękitów, granatu, szmaragdowej zieleni, czerwieni, złota i kolorów ziemi.

Ta ciepła, optymistyczna barwa z pewnością zagości w wielu wnętrach, wprowadzając energię i świeżość kojarzoną z latem.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.