Najnowsze trendy wnętrzarskie na jesień 2021 – jak ozdobić dom na jesień?

 

Wakacje już za nami, zatem wraz z wrześniem przyszedł czas na jesienną metamorfozę wnętrza. Jakie trendy w nadchodzącym sezonie będą królować? Jakie kolory warto wybrać aranżując jesienny salon czy sypialnię? Tego dowiesz się z naszego kolejnego artykułu, w którym prezentujemy gorące trendy w aranżacji wnętrz na sezon jesień 2021.

 

Jeszcze niedawno w naszych wnętrzach dominowały stonowane barwy, lniane tkaniny i plecione dodatki. Wraz z nadchodząca jesienią coraz śmielej spoglądamy w stronę mocnych kolorów nie tylko w naszej garderobie, ale również we wnętrzach. Coraz chłodniejsze dni zachęcają do spędzania wolnego czas w domu. Pochmurna aura na zewnątrz motywuje do zmian... Jeśli więc chcesz przeprowadzić jesienną metamorfozę swojego wnętrza, poznaj najnowsze trendy, które będą z nami przez cały najbliższy sezon.

 

W kolorze jesieni

 

Po letnim sezonie, w którym królowały biel, nude i pastele sięgamy po intensywne doznania kolorystyczne. Chłodne i minimalistyczne wnętrza, robią miejsce ciepłym, przyjemnym i dający poczucie bezpieczeństwa. Jesień 2021, będzie inspirowana kolorami natury, które otulą nas ciepłymi barwami.

 

Oliwkowa zieleń

 

 

Oliwkowa zieleń to jesienna propozycja dla fanów ziemnej butelkowej zieleni. Jej ciepły odcień, który zawdzięczamy domieszce żółci i szarości, wprowadzi do wnętrza śródziemnomorski charakter. Jasny, ciepły oliwkowy kolor to wspaniała propozycja na wprowadzenie jesiennej aury do wnętrza, dlatego proponujemy wykorzystać ten odcień nie tylko w dodatkach, ale również meblach, osłonach okiennych czy jako kolor ścian. Zieleń w odcieniu oliwkowym wymaga wyczucia, gdyż to trudny zawodnik do aranżacji. Dla ułatwienia zdradzimy, że wyśmienicie czuje się w sąsiedztwie granatu, brązów i czerni.

 

Wyrazista terakota

 

 

Kolor terakota to najgorętszy kolor w palecie na jesień 2021. Przywodzi wspomnienia gorącego lata i rozgrzewa wnętrza w pochmurne jesienne dni. Terakota wprowadzi przytulny nastrój, doda pikanterii i ociepli minimalistyczne wnętrze. Sofy i fotele w terakotowej tapicerce nabiorą intrygującego wyglądu i będą prezentować się bardzo gustownie. Zasłony w tym modnym kolorze, dodadzą wnętrzu szyku i ciepła. Dla odważnych projektanci proponują zastosowania tego modnego odcienia nie tylko w dodatkach, ale nawet na całej ścianie.

 

Ciepły karmel

 

 

Tej jesieni bez wątpienia będziemy czuć miętę do karmelu. Ten ciepły odcień brązu sprawia, że wnętrze nabiera ciepła i przyjemnej aury. Karmel to kolor elegancki, wyrafinowany i ponadczasowy, który nigdy się nie starzeje. Doskonale przezentuje się w kontekście jesiennych aranżacji, nie tylko jako dodatek. Sofa, fotel czy zasłony w karmelowym kolorze odmienią wnętrze, ciekawie je ocieplając. Dodatki w kolorze karmelowym świetnie połączą się z szarością, bielą i złotem.

 

Głęboki burgund

 

 

Kolor burgundowy to zmysłowy ocień czerwonego wina. Tej jesieni, królować będzie nie tylko na ulicy czy pokazach mody, ale również we wnętrzach. Mocna, uwodzicielska barwa dodaje głębi i charakteru. Jest propozycją dla miłośników mocniejszych kolorów i energetycznych akcentów. Może z powodzeniem zastąpić butelkową zieleń czy głęboki granat. Doskonale sprawdzi się na obiciach kanap, zasłonach, pufach czy poduszkach. W połączeniu z drewnem, złotem, écru tworzy aranżację, które z pewnością zachwyci Twoich gości.

 

Jesienne okno

 

Planując jesienną metamorfozę wnętrza, nie możemy zapomnieć o oknach, przez które wpadają już nie tak mocne promienie słońca. Aranżując okno warto wziąć pod uwagę właśnie ten element, by maksymalnie skorzystać z ostatnich słonecznych dni. W nadchodzącym sezonie modne są wziąć zasłony, żaluzje drewniane, rolety rzymskie i rolety dzień i noc. Łączenie ze sobą dwóch rodzajów osłon okiennych może stworzyć wspaniałą dekorację. Zmiana zasłon czy rolet rzymskich na rzepy do najłatwiejszy i najszybszy sposobów na to, by wprowadzić jesienną aurę do wnętrza. Dzięki zastosowaniu jesiennych kolorów o których wspomnieliśmy powyżej dodamy ciepła i przytulności, każdemu pomieszczeniu.

 

W roli głównej: sofa

 

 

Pierwsze skrzypce w salonie będzie odgrywała sofa. Duża, z charakterem, w jesiennej kolorystyce przykuje uwagę gości i zapewni wyjątkowy komfort podczas odpoczynku w jesienne wieczory.

 

Prym będą wiodły sofy nisko osadzone, o zaokrąglonych kształtach i miękkich dodatkach. Inspirowane stylem retro są opozycją do wnętrz utrzymanych w stylu loftowym lub industrialnych. Kanapy o zaokrąglonych kształtach wprowadzą do wnętrza ciepło i pozytywną energię. Podnóżki, wałki i pufy pokrywać będzie przyjemny w dotyku welwet w przykuwających kolorach jesieni, takich jak odcienie piasku, musztardy, jesiennej pomarańczy, terakoty, karmelu, burgundu i oliwkowej zieleń.

 

Ciepłe dodatki

 

Z sezonie jesiennym szukamy ciepła i otulenia, dlatego też wyjmijmy z szafy przyjemne w dotyku pledy, wełniane koce i włochate poszewki na poduszki. Dodatkowo warto rozważyć wymianę dywanu na grubszy. Zaskoczeniem tej jesieni są dodatki w stylu neo-antiquity, które wprowadzają do wnętrz odrobinę sztuki. Wazon lub świece w kształcie przypominającym rzeźbę, najcześciej pod postacią ludzkiego ciała dodadzą wnętrzu klasy i nostalgii. Jesienną aranżację dopełnią klimatyczne świece, lampiony i ozdoby w kształcie dyni. Hitem tego sezonu są aksamitne dynie, które proszą się o przytulenie. Wybieraj te w najmodniejszych kolorach jesieni 2021 – terakocie, karmelu i burgundzie.

 

Bez względu na to, jakie kolory i dekoracje wybierzemy do naszego wnętrza, z pewnością jesienna aura zagości w naszym domu. Jesienna metamorfoza nie musi wiązać się z długotrwałym remontem. Małą inwestycją w czas i środki możemy zyskać przyjemną, pełnią ciepła i bezpieczeństwa przestrzeń gotową na jesień 2021.

 

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.