Okno w salonie - 4 propozycje na aranżacje

Przytulny salon to nie tylko meble, kolor ścian czy dodatki, ale również dekoracja okna. Odpowiednio dobrane osłony, mogą odmienić całe wnętrze – optycznie go powiększyć czy dodać przytulności. Zobacz 4 propozycje osłon, które odnowią okno na wiosnę i wprowadzą świeżość po zimie.


Podczas aranżacji wnętrza często dekoracją okna zajmujemy się na końcu, wieszając przypadkowe osłony, które nie do końca pasują do całej aranżacji. Tymczasem odpowiednio dobrane pod względem estetycznym i funkcjonalnym mogą stanowić idealne tło dla mebli lub grać pierwsze skrzypce w naszym wnętrzu. To od nas zależy, przez jakie okno chcemy wyglądać na budzącą się do życia naturę. Dziś mamy dla Was 4 wiosenne propozycje na modne okno 2020.


Firany dodadzą wnętrzu lekkości

 

 


Firany do salonu mogą „ubrać” całe wnętrze, dodać mu świeżości i podkreślić całą aranżację. Lekkie i zwiewne firany to najszybszy i niedrogi sposób na wiosenną metamorfozę salonu. Do wyboru mamy zarówno jasne kolory firan z delikatnym wzorem, jak również barwne tkaniny w kwiatowe desenie. Planując dekoracje okna warto pamiętać, że duże wzory w intensywnych kolorach dobrze prezentują się w okazałych salonach na dużych przeszkleniach, natomiast do małego salonu w bloku wybierzmy firany o mniejszym i jaśniejszym motywie.

 

 


Dodatkowo firany podwieszone pod samym sufitem optycznie powiększą przestrzeń, dodając mu kilka centymetrów. Gładkie firany wpuszczą do salonu więcej światła i dodadzą delikatności całej aranżacji. W przypadku posiadania balkonu lub tarasu w salonie, warto powiesić dwie firany, aby wygodnie móc korzystać z przestrzeni na świeżym powietrzu.


Zasłony w nowym wydaniu

 

 


Ciekawym wyborem na wiosenną dekorację okna są zasłony. Jednak tej wiosny projektanci poza mięsistymi welurowymi zasłonami proponują nam wybór półprzezroczystych zasłon, które stworzą wrażenie przytulności i ciepła. Zasłony przestają pełnić tylko funkcję przyciemniającą, jako jedyna osłona na przestronnym oknie, dopełni aranżację zarówno nowoczesną, jak i romantyczną. Zasłony w nowym wydaniu dodadzą wnętrzu oddechu i świeżości.

 

 


Jeśli jesteśmy zwolennikami klasyki to grube, mięsiste zasłony sięgające do ziemi to strzał w dziesiątkę. W przestronnym salonie możemy zaszaleć z ciemnymi i intensywnymi kolorami, które mogą zbudować nam całą stylizację. W przypadku salonów o małej powierzchni sugerujemy sięgać po jaśniejsze zasłony w odcieniach beżów, zieleni, błękitów czy różu.


Stylowe żaluzje drewniane

 

 


Szukasz dekoracji okiennej, która będzie stylową ozdobą całego wnętrza? Żaluzje drewniane to prawdziwy hit ostatnich sezonów - pasują niemal do każdego stylu. Chętnie wybierane przez architektów, zachwycają nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością.


Różnorodna kolorystyka lamel i osprzętu sprawia, żaluzje drewniane dopasujemy do każdego okna i aranżacji. Do wnętrz skandynawskich i rustykalnych możemy wybrać żaluzje w kolorze bieli, beżu lub subtelnej szarości. Głębokie brązy czy zdecydowana czerń sprawdzi się w nowoczesnych i loftowych wnętrzach.


Co więcej, poza funkcją dekoracyjną żaluzje drewniane do doskonała osłona przeciwsłoneczna, która pozwala w sposób precyzyjny regulować ilość światła przenikającego do wnętrza.


Rolety rzymskie - 2w1

 

 


Wiosnę wprowadzisz „z przytupem” wybierając zasłony rzymskie, które są niezwykle dekoracyjne i estetyczne. Zapewniają prywatność w ciągu dnia, jednocześnie nie blokując dostępu światła do wnętrza salonu. Wybierając rolety rzymskie, otrzymujemy połączenie funkcjonalności rolet z estetycznym wyglądem firan. Dzięki wyrafinowanej prostocie osłona, doskonale komponuje się ze stylem klasycznym, nowoczesnym czy skandynawskim.

 

 


Rolety rzymskie polecane są w małych wnętrza, gdzie każdy centymetr wokół okna jest na wagę złota. Zamontowana osłona zajmuje mniej miejsca, niż klasyczna zasłona czy firana.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.