Okno w sypialni - 5 pomysłów na pastelową przestrzeń do snu

 

 

 

Zastanawiasz się, jaki kolor osłon okiennych wybrać do sypialni? Każda barwa w naszym otoczeniu ma wpływ na nasze samopoczucie i może oddziaływać na jakość naszego odpoczynku. Podpowiadamy, które kolory sprzyjają relaksowi, a które warto zarezerwować do dekoracji innych przestrzeni w domu.


Sypialnia to miejsce w którym regenerujemy siły po męczącym dniu pracy. Stres i zmęczenie powodują, że gorzej śpimy, przez co o poranku brakuje nam energii. Na szczęście na problemy ze snem, może pomóc idealnie zaaranżowana sypialnia. Źle dobrana kolorystyka, ma niebagatelny wpływ na to jak się czujemy. Dlatego też, musimy być bardzo ostrożni podczas doboru osłon okiennych, mebli i dodatków do sypialni.


Wbrew trendom i wielu architektom, którzy obecnie forsują mocne i kontrastowe odcienie, w sypialni wciąż jest miejsce na delikatne i pastelowe kolory.


Jeśli jesteś fanem stonowanych barw w sypialni z pewnością przypadną Ci do gustu poniższe zestawienia kolorystyczne. Rezygnacja z mocnych kolorów, wcale nie musi oznaczać białej sypialni. Na rynku mamy wiele osłon okiennych w delikatnych, pastelowych odcieniach idealnie pasujących do stylu romantycznego, minimalistycznego czy skandynawskiego.


Kolor beżowy


Kolor beżowy do sypialni to klasyka, która zawsze dobrze wygląda. Dlatego też, chętnie jest wybierany nie tylko pod postacią dodatków, ale koloru przewodniego w całej sypialni. Jest to kolor neutralny, który może być tłem do ciekawych zestawień kolorystycznych. W towarzystwie elementów wykonanych z drewna, miedzi czy betonu kolor beżowy nabiera relaksującego wymiaru. Duża popularność koloru beżowego wynika z łatwości w aranżacji. Jest to kolor bardzo plastyczny, sprawiający mało problemów. Jeśli chcemy zaaranżować sypialnię w tym kolorze pobaw się tonacją i nasyceniem beżów. Warto wtedy zapamiętać jedną zasadę – jasne beże stosujemy na większych płaszczyznach, natomiast te o ciemniejszym natężeniu i z grubszej tkaniny na obiciach mebli, poduszkach, zasłonach czy zagłówku.


Pastelowy odcień koloru miętowego


Miętowa sypialnia to propozycja dla miłośników pasteli. Delikatna, stonowana mięta we wnętrzu sypialni sprzyja relaksowi i regeneracji po pełnym obowiązków dniu. Decydując się na te barwę należy pamiętać, że o ostatecznym odcieniu tej barwy i oddziaływaniu na nas mają proporcje użytych pigmentów. Nieco mocniejsze kolor miętowym, może być zbyt pobudzający do sypialni. Dlatego też warto wybierać delikatniejsze jej odcienie, aby wprowadzić błogą aurę do czterech ścian naszej sypialni. Pastelowy odcień koloru miętowego możemy łączyć z czystą bielą, kolorem śmietankowy i beżami. „Mocniejsze”, ale również idealnie pasujące do sypialni kompozycje, uzyskami z szarościami, cappuccino, stonowanym błękitem i odcieniami drewna.


Pastelowy błękit

 

 


Kolejnym kolorem o pastelowym odcieniu pasujących do klasycznej sypialni jest błękit. Sypialnia w kolorze letniego nieba pozwoli na wyciszenie i zrelaksowanie. Należy jednak zachować umiar, gdyż kolor niebieski należy do barw chłodnych. W nadmiarze może zmienić naszą sypialnię w nieprzyjemne i chłodne miejsce. Pastelowy błękit idealnie będzie się prezentował na zasłonach, pościeli i poduszkach. Aranżacja sypialni w kolorze nieba zadziała na nas uspokajająco i pozwoli odnaleźć równowagę. W towarzystwie bieli, szarości i odrobiny brązu nasza błękitna sypialnia zmieni się w spokojną enklawę idealną do odpoczynku. Aby dodać wnętrzu charakteru możemy wprowadzić delikatne wzory na mniejszych powierzchniach, takich jak rolety, plisy czy poszewki na poduszki.


Pudrowy róż w sypialni


Róż coraz śmielej wchodzi do naszych wnętrz, dodając przestrzeni romantyczności i delikatności. Sypialnia w odcieniach pudrowego różu ukoi nasze nerwy i pozwoli odnaleźć równowagę po wyczerpującym tygodniu. Wybierając do swojej sypialni pudrowy odcień różu, nie ryzykujemy przesłodzonego, cukierkowego efektu. Jest to kolor chłody, delikatny idealnie pasujący do wnętrz nowoczesnych, klasycznych i skandynawskich. Pastelowe odcienie koloru różowego idealnie będą się prezentować na roletach, plisach, zagłówkach, szezlongach czy poduszkach. Jednak podobnie jak w przypadku koloru miętowego i błękitnego, należy zachować umiar, aby „ nie przedobrzyć”. W kompozycji z bielą, wspomnianym pastelowym błękitem, miętą i jasną szarości, możemy stworzyć sypialnię idealną dla miłośnika pasteli.


Delikatne szarości

 

 


Sypialnia w odcieniach szarości to propozycja zapewniająca harmonię, elegancję i spokój. Jest najczęściej wybieranym kolorem do aranżacji wnętrz. Nic dziwnego, pasuje niemal do każdego koloru i stylu. Sprawdza się zarówno w stylu nowoczesnym, loftowym, klasycznym, jak i minimalistycznym. Jednak z szarością w sypialni należy postępować ostrożnie. Zbyt dużo koloru szarego może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie i powodować smutek, wahania nastroju czy zwiększać podatność na kłótnie. Dlatego też, pastelową szarość warto łączyć z bielą, jasnym drewnem, miętą, pastelowym różem, beżem lub błękitem.


Sypialnia to ważne wnętrze w każdym domu. Odpowiednio zaaranżowana powinna podnosić jakość snu i zapewniać wyczekiwany relaks. Wprowadzenie do wnętrza pastelowych kolorów pozwoli stworzyć przyjemną, świetlistą i relaksującą przestrzeń. Pastelowe rolety, plisy czy zasłony dopełnią całą aranżację i wprowadzą powiew letniej świeżości.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.