Osłona dwupoziomowego salonu i tarasu o ekspozycji południowo-zachodniej | Realizacja MK Studio

 

Kameralny, otoczony zielenią, zapewniający prywatność taras to idealne miejsce do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Śniadanie, spotkanie z przyjaciółmi czy wieczorna lektura ulubionej książki... każdy powód jest dobry, aby delektować się pięknem natury. Jednak pogoda w Polsce potrafi być zmienna, o czym wielokrotnie przekonał się również nasz klient, który zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w dopasowaniu zadaszenia tarasu oraz przysłonięcia dwupoziomowego salonu. Południowo-zachodnia ekspozycja sprawia, że zarówno taras, jak i salon mocno się nagrzewają, skutecznie uniemożliwiając korzystanie z tych przestrzeni w okresie wiosenno-letnim.


Zostaliśmy zaproszeni do niezwykłego domu nad Wisłą w okolicach Warszawy. Punktem charakterystycznym całego domu jest dwupiętrowy salon wyposażony w części górnej w duże okno, natomiast w części parterowej w okna i szklane przesuwne drzwi, którymi wyjdziemy na przestronny taras, będący przedłużeniem domu.


Inwestor posiadał jasno sprecyzowane potrzeby względem tarasu. Zadaszenie powinno chronić domowników i gości przebywających na tarasie przed palącym słońcem i zapewnić przyjemne miejsce do relaksu nawet gdy pada deszcz. Natomiast w okresie zimowym, złożona pergola nie powinna blokować dostępu słońca do salonu. Ponadto nowe zadaszenie mogło być podtrzymywane jedynie na dwóch filarach.

 

 


Podejmując się zadania zleconego przez Inwestora wiedzieliśmy, że musimy odrzucić większość pergoli, które wymagają zastosowania kilku słupków czołowych. Idealnym rozwiązaniem, które w pełni spełni oczekiwania Inwestora okazała się pergola Top Sintesi. Ta efektowna, solidna i wytrzymała konstrukcja zapewnia ochronę przed palącym słońcem i niespodziewanym deszczem. Smukły kontur pergoli idealnie wpasuje się w każdą fasadę budynku, będąc eleganckim dopełnienie domu. Zaproponowana pergola poprzez rozsuwane zadaszenie pozwala na regulację promieniowania słonecznego. Co ważne pergolę za pomocą pilota w każdej chwili można zatrzymać i cieszyć się popołudniowym słońcem. Dzięki napędom od Somfy sterowanie zadaszeniem jest łatwe i przyjemne.


Kolejnym atutem tego rozwiązania jest możliwość złożenia dachu, który jest niewidoczny z wnętrza domu. Inwestor od początku zwracał uwagę, aby złożona pergola nie blokowała dostępu promieni słonecznych do salonu. Z uwagi na małą przestrzeń pomiędzy górnym a dolnym oknem, zdecydowaliśmy się na zwiększenie liczby belek jezdnych w prowadnicach, dzięki temu daszek nie przysłaniał okna.

 

 

 


Aby zapewnić maksymalny komfort podczas wypoczynku na tarasie zaproponowaliśmy poszycie wykonane z tkaniny Soltis W96. Subtelne zadaszenie skutecznie zapewnia przyjemny cień na tarasie, jednocześnie przepuszczając światło do pokoju dziennego.


W części górnej salonu zaproponowana została roleta Top Screen z systemem ZIP150 o wymiarach 2,5 m wys. x 5 m szer. Roletę wyposażyliśmy w tkaninę Serge 600 i napęd Somfy w technologii IO, umożliwiający sterowanie osłoną za pomocą pilota.

 

 


Dzięki pergoli Top Sintesi i rolecie Top Screen SQ150 od Nerli udało się zapanować nad upalnym słońcem i wysokimi temperaturami na tarasie i w salonie. A efekt finalny zachwycił naszego klienta, do tego stopnia, że z tarasu chce korzystać również na jesieni. Dlatego też naszą kolejną realizacją będzie wyposażenie pergoli w szklane ściany z trzech stron, które osłonią domowników od wiatru, deszczu, a nawet śniegu.


Jeśli spodobała Ci się ta realizacja, lub planujesz wyposażyć swój taras lub balkon w zadaszenie skontaktuj się z nami. Dopasujemy idealne rozwiązanie osłonowe, w pełni spełniające potrzeby i życzenia. Zadzwoń tel. (22) 213 37 37, mob. 602 256 780 lub napisz na adres e-mail: mkstudio@o2.pl


Poznaj inną naszą realizację >> "Dzielimy się doświadczeniem - doskonałe zadaszenie tarasu u naszego klienta."

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.