Osłony do wnętrz w stylu loftowym

 

 

 

Styl industrialny charakteryzuje surowa i oszczędna forma oraz stonowana kolorystyka oparta na przemysłowych akcentach. W tego typu wnętrzach liczy się przestrzeń, duże okna, wysokie sufity i umiarkowana ilość dekoracji. Podpowiadamy, jak dobrać osłonę okienną do wnętrza, które planujemy urządzić w stylu loftowym.


Styl loftowy zrodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 50. ubiegłego wieku. Powstał z potrzeby zagospodarowania przestrzeni po opuszczonych fabrykach i magazynach. Nowojorscy artyści odkryli potencjał w aranżacji opuszczonych budynków i zaadaptowali je na przestrzenie mieszkalne. Z czasem przestrzenie loftowe stały się modne i surowe wykończenie wnętrz było wzorem dla największych projektantów i architektów wnętrz. Jeśli planujesz aranżację wnętrza w stylu industrialnym, warto dobrać osłony okienne, które uwydatnią go jeszcze bardziej. Oto nasze propozycje.


Żaluzje drewniane


Styl loftowy mimo swojej surowości lubi się z ciepłem drewna. Dlatego też, naszą pierwszą propozycją są żaluzje drewniane, które będą wyrazistym elementem dekoracyjnym. Szeroka gama kolorystyczna lamel żaluzji drewnianych pozwoli dopasować osłonę do całej aranżacji wnętrza.


Do wyboru mamy żaluzje w odcieniach naturalnego drewna, które idealnie pasować będą do drewnianych mebli, stolika kawowego lub podłogi. Drewno przełamuje industrialny chłód stylu loftowego i idealnie współgra z metalowymi elementami dekoracyjnymi.


Jeśli chcemy zachować mroczny i surowy klimat we wnętrzu, istnieje możliwość dobrania lamel drewnianych w kolorze czarnym lub szarym. Taka osłona, będzie nie tylko zapewniała ochronę przed słońcem, ale będzie charakterystycznym elementem dekoracyjnym całego wnętrza.


Poza kolorystyką możemy dostosować szerokość lamel do wielkości okna. W ofercie posiadamy lamele o szerokości: 25 mm, 50 mm i 70 mm.


Żaluzje aluminiowe

 


Drugą propozycją, którą pragniemy polecić są żaluzje aluminiowe. Ten rodzaj żaluzji sprawdzi się w loftach surowych, gdzie zależy nam zachowaniu mrocznego klimatu. Wśród zalet żaluzji aluminiowych możemy wymienić nowoczesny i minimalistyczny design, ochronę przed nagrzewaniem się pomieszczeń przez duże przeszklenia oraz możliwość montażu osłony nie tylko na mniejszych oknach, ale przede wszystkim na tych sięgających od sufitu do podłogi.


Żaluzje aluminiowe dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej, od bieli, przez stonowane pastele i żywe kolory, po eleganckie brązy, szarości i czerń. Wybierając lamele w intensywnych kolorach dodamy oknom wyrazu i oryginalności. Natomiast sięgając po szarości czy czerń, nasza osłona będzie doskonałym tłem dla całej aranżacji wnętrza w stylu loftowym. Wybór należy do nas, jaką przestrzeń preferujemy.


Ponadto rozwiązanie to dostępne jest w różnych szerokościach lamel: 16mm, 25 mm i 50 mm.


Verticale

 

 


Wnętrza urządzone w stylu industrialnym charakteryzują się dużymi przeszkleniami, które dodają przestrzeni i światła. Jednak takie szklane powierzchnie w sezonie letnim mogą być problemem dla domowników, ze względu na nagrzewanie się wnętrza i mocne refleksy wpadające do pomieszczeń. Rozwiązaniem mogą okazać się żaluzje pionowe, które możemy zamontować bezpośrednio do sufitu. Verticale to osłona wewnętrzna składająca się z tkaninowych lameli pionowych, które możemy obracać o 180 stopni wokół własnej osi i przesuwać w prawo, w lewo do środka lub na zewnątrz.


Żaluzje pionowe umiejętnie dopasowane, będą doskonale prezentować się w loftowych wnętrzach. Dzięki ofercie prawie 300 wzorów materiałów stworzysz niepowtarzalną dekoracje okna, która wyróżni Twoje wnętrze.


W zależności od gustu, aranżacji, nasłonecznienia i potrzeb we wnętrzach loftowych mamy do wyboru ciekawe rozwiązania osłonowe. Każde z przedstawionych dekoracji okiennych sprawdzi się we wnętrzach w stylu industrialnym. Zarówno tych w wersji soft, jak i mroczniejszych przestrzeniach, bliższym nowojorskim loftom. Jeśli masz pytania dotyczące, któregoś produktu, skorzystaj z formularza lub skontaktuj się z naszym biurem pod nr tel. (22) 213 37 37 lub kom. 602 256 780.

 

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.